Вівторок, 20.11.2018, 12:12
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід

Головна » ТВОРЧА СТОРІНКА » Поезія

Найзагадковіший Миколай!

                                                                           Потрібно боротися за реформацію духа, щоб повернення релігії було початком нової світової реформації із духом посткапіталістичної етики солідарності. Сьогодні потрібно пам’ятати: повернення релігії у суспільну сферу може набути антицивілізаційних форм: від нігілізму терористів до імперіалізму і фашизму русміра. Лише справжня культура, насамперед — релігійна та громадянська — може врятувати від безодні нігілістичного насилля сьогодні та завтра весь світ... ( Юрій Чорноморець)

Се перса дихають

Чи Божий льон між нами?

І.Ш.

1. Мені заборонили писати книгу про святого Миколая, вірніше — не рекомендували, в свій час. А це могла б бути — надзвичайна! — книга… Але — ні. Чому?
В монастирі св. Феодосія Печерського на старовинному образові св. Миколай розташований вдвох із Отцем Небесним — на тлі вселенної зоряної… Люди не відають всієї парадоксальної величності творчого місця великого чудотворця Миколая в Богові і Божому світі.
Бо дві найбільші сили на землі не вміщені і не могли бути вміщені в святих навіть, і тим більш — у грішних: Мати Божа і Миколай.
Другий край, або малість людська, вони нині називають Миколая Санта Клаусом… потерпаючи з інфантильності пізніх поколінь. А де такий, в інших вірах, є? Такий найзагадковіший святий, дітям і дорослим допомагаючий — в усьому, світом усім знаний, отож помочі просять в Миколая навіть з інших релігій — і їм не відмовлено.
А всі люди його люблять!! І тварини його люблять. Та мов батька трохи бояться, — не дай Боже не виконати те, що Миколаю пообіцяв…
Миколай — надгеніальний, і між Богом і носіями геніїв навчає бути легкими, і доленосне чинити, можливо, багатьом народам, та — не загрузаючи, сказано, що — хитромудро…
Радосте моя, святий Миколаю! Бог премудрий, а чи не всі народні душі — хитрі, і ти чини добро велемудрими доторканнями! Учителю мій, вельми скритний, усезнаючий, вельми мудрий! Мати Сина Божого захотіла славити тебе поезією, ти бо — поет!
Парадоксальний, надгеніальний. Посмертна слава твоя — зроста!! І на землі зроста, і в якомога вищих Божих творчостях і обдарованостях, у всіх якостях…
Так Мати Божа виявилась правою — знов. Бо я тоді думав: не рекомендують, це — щоб не збільшувати ухил, бо ухил є явно в сторону Миколая, йому і свічок ставлять найбільше, і називають вже його християни «четвертою особою Трійці»… Всі ж біжать до Миколая! Амінь.
Слава Тройці і Матері Сина Божого.

Категорія: Поезія | Додав: Prytyska (13.03.2015)
Переглядів: 1627 | Рейтинг: 4.7/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^