П`ятниця, 25.09.2020, 17:49
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
ВхідГоловна » 2013 » Вересень » 14 » Життя святого Кипрiана, єпископа Карфагенського
23:30
Життя святого Кипрiана, єпископа Карфагенського
Фасцій Цецилій Кипріан народився в багатій язицькій сім’ї на початку ІІІ ст. в Карфагені. Він був сином багатого сенатора, завдяки чому зміг здобути належну освіту. В християнство він навернувся в зрілому віці і в 246 році за переконанням пресвітера Цецилія прийняв хрещення. Св. Кипріан після хрещення став строгим подвижником; своє майно роздав бідним і багато часу приділяв молитві і вивченні Св. Писання. Його ревність до віри і християнського життя привернула на нього увагу кліру і народу. Недовго після хрещення він був посвячений в пресвітера (248 р.), а через рік проти особистого бажання, як згадує сам св. Кипріан "судом Божим і любов’ю народу” вибраний був на єпископа Карфагенського.

Його життя описав диякон Пруденцій, але ряд свідчень про його діяльність можна почерпнути із його творів. Св. Кипріан керував Карфагенською Церквою в тяжкий період. В 250 р. розгорілось жорстоке гоніння на християн за указом імператора Декія. Це гоніння відрізнялось від попередніх тим, що вперше за всю історію християнства всіх християн-громадян Римської імперії примушували принести язицьку жертву. Багатьом це вважалось за пусту формальність і тому відступників на цей раз було набагато більше, чим в попередні гоніння. В самий розпал гоніння св. Кипріан на вимогу віруючих залишив Карфаген і заховався в безпечному місці, звідки продовжував керувати Церквою.

Питання про умови прийняття відступників в Церкву породив схизму Новата і Новаціана, які знаходили вимоги св. Кипріана занадто строгими і тому приймали відступників в спілкування з церквою без попереднього покаяння. В той же час в Римі виник розкол, який навпаки вважав практику єп. Корнилія занадто поблажливою і був проти дарування миру відступникам навіть після їх покаянного терміну. Весною, після 16-ти місячного переховування, в 251 р. св. Кипріан повернувся до Карфагену і відновив єдинство зі своєю паствою...

Продовження у нашій бібліотеці за посиланням:

Переглядів: 2513 | Додав: SERGIY_89
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^