Понеділок, 26.10.2020, 02:56
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
ВхідГоловна » 2014 » Березень » 10 » «Всеправославний Собор» буде скликаний у Константинополі в 2016 році
17:22
«Всеправославний Собор» буде скликаний у Константинополі в 2016 році
"Святий і Великий Собор Православної Церкви" буде скликаний Вселенським Патріархом в Константинополі в 2016 році, якщо не перешкодять цьому непередбачені обставини, повідомляє Православний Оглядач з посиланням на Седмица.
9 березня 2014, в неділю першу Великого посту, Торжества Православ'я, Предстоятелі Помісних Православних Церков, які зібралися в Стамбулі для вирішення питань по скликанню і проведенню Всеправославного Собору, звершили Божественну літургію в кафедральному соборі в ім'я святого великомученика Георгія Побідоносця на Фанарі - резиденції Константинопольського Патріарха.

Учасники зборів прийняли рішення з низки питань, пов'язаних з прийдешнім скликанням "Святого і Великого Собору Православної Церкви".
Був затверджений принцип консенсусу при прийнятті всіх рішень як під час Собору, так і на різних етапах його підготовки.

Головувати на "Всеправославному Соборі" буде Вселенський Патріарх, побратими Предстоятелі Православних автокефальних Церков сидітимуть праворуч і ліворуч від нього. Кожну автокефальну Церкву на Соборі представлятиме Предстоятель і не більше, ніж 24 архієрея, а Церкви, число архієреїв яких складає менше 24, - Предстоятелі та всі архієреї. Кожна автокефальна Церква володіє одним голосом.
Учасники зібрання Предстоятелів і представників Помісних Православних Церков ухвалили рішення про створення спеціальної Міжправославної Комісії у складі одного архієрея і одного радника від кожної автокефальної Церкви. Комісія розпочне свою роботу у вересні 2014 року і закінчить до Святої Пасхи 2015 року. У її завдання входять перегляд ряду підготовлених в ході передсоборного процесу документів, а також редагування, де це необхідно, текстів вже прийнятих документів, що стосуються таких тем порядку денного Святого і Великого Собору, як «Календарне питання», «Перешкоди до шлюбу», «Значення поста і його дотримання сьогодні».

У першій половині 2015 вирішено скликати Передсоборну Всеправославну Нараду з тим, щоб поряд з усіма іншими переглянутими документами прийняти документ «Автономія в Православній Церкві та порядок її проголошення», проект якого був складений Міжправославною Підготовчою Комісією в грудні 2009 року.

Ще дві теми, що обговорювалися під час підготовчого етапу, - «Автокефалія в Православній Церкві та порядок її проголошення» і «Диптихи» - підлягають подальшому обговоренню в рамках Підготовчої Комісії. У разі досягнення консенсусу щодо цих двох тим вони також будуть запропоновані на розгляд Всеправославної передсоборної наради 2015 року, а потім - Всеправославного Собору.
Крім того , за підсумками зборів Предстоятелі Православних Помісних винесли рішення про зміну географічних кордонів заснованих в Північній і Південній Америці єпископських зібрань: у Канаді повинно бути засновано окреме зібрання, а інші країни, крім Сполучених Штатів Америки, будуть включені в збори Південної Америки. Таким чином, на континенті будуть діяти три єпископських збори : Канади, Сполучених Штатів Америки, Латинської Америки.

По завершенні Божественної літургії у Георгіївському кафедральному соборі на Фанарі було відслужено літію по всім покійним Предстоятелям і всім, хто боровся за Святе Православ'я.
Рішення зібрання, що відбулося 6-9 березня 2014 і його послання були підписані Святішим Патріархом Константинопольським Варфоломієм, Блаженнішим Папою і Патріархом Олександрійським і всієї Африки Феодором II, Блаженнішим Патріархом Святого Града Єрусалима і всієї Палестини Феофілом III, Святішим Патріархом Московським і всієї Русі Кирилом, Святішим і Блаженнішим Католикосом-Патріархом всієї Грузії Ілією II, Святішим Патріархом Сербським Іринеєм, Блаженнішим Патріархом Румунським Даниїлом, Святішим Патріархом Болгарським Неофітом, Блаженнішим Архієпископом Нової Юстиніани і всього Кіпру Хризостомом II, Блаженнішим Архієпископом Афінським і всієї Еллади Ієронімом, Блаженнішим архієпископ Тірани і всієї Албанії Анастасієм, Блаженнішим Митрополитом Варшавським і всієї Польщі Савою.
Переглядів: 2480 | Додав: SERGIY_89 | Теги: Вселенский Собор, Новини
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^