Вівторок, 23.04.2019, 21:29
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
ВхідГоловна » 2019 » Березень » 17 » Волоколамська ікона Пресвятої Богородиці, Святі мученики Євтропій, Клеоник і Василіск
22:53
Волоколамська ікона Пресвятої Богородиці, Святі мученики Євтропій, Клеоник і Василіск
 Волоколамська ікона Божої Матері - список з Володимирської ікони Московського Успенського собору. Ікона була привезена із Звенигороду до Успенського монастиря преподобного Йосифа Волоцького 2 березня 1572 року, на 2-му тижні Великого посту і урочисто зустрінута ігуменом Леонідом (1563 - 1566; 1568 - 1573) зі всією монастирською братією.
Відмітною особливістю її є зображення на полях святителів Кипріана (справа) і Геронтія (зліва), митрополитів Московських.
З ім'ям митрополита Кипріана пов'язано перше прибуття стародавньої Володимирської ікони Божої Матері з Володимира до Москви у 1395 році, а при митрополитові Геронтії в 1480 році Володимирська святиня остаточно стала московською.
У 1588 році Волоколамській іконі була присвячена надбрамна церква південних воріт Йосифо-Волоцького монастиря на честь Стрітення Володимирської ікони Пресвятої Богородиці (пам'ять 26 серпня).
На прикінці XVII століття, коли в Москві на Старій Басманній був зведений однойменний храм, надбрамну церкву Йосифо-Волоцького монастиря освятили в ім'я святих апостолів Петра і Павла. Волоколамська ікона була перенесена до місцевого ряду іконостасу нової соборної Успенської церкви Йосифо-Волоцького монастиря.
У книгах Йосифо-Волоцького монастиря 1578 року ця ікона зазначена як чудотворна...

Продовження у нашій бібліотеці за посиланням:

http://www.pritiska.org/load/zhitija_svjatikh/volokolamska_ikona_bogorodici_svjati_evtropij_kleonik_i_vasilisk/4-1-0-824

Переглядів: 2615 | Додав: SERGIY_89
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^