Субота, 31.10.2020, 17:55
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
ВхідГоловна » 2014 » Квітень » 26 » Влада Криму порушила свої гарантії і розпочала репресії проти Київського Патріархату, — офіційна заява від УПЦ КП
20:38
Влада Криму порушила свої гарантії і розпочала репресії проти Київського Патріархату, — офіційна заява від УПЦ КП

Кримська єпархія Української Православної Церкви Київського Патріархату 25 квітня заявила про порушення діючою владою Криму попередніх письмових гарантій недоторканості парафій Київського Патріархату в Криму.

«Висловлюємо своє занепокоєння з приводу протидії діяльності храмів Кримської єпархії УПЦ КП, — йдеться у заяві. — У Севастополі у Київського Патріархату фактично відібрано храм Священномученика Климента Римського на території Навчального загону ВМС України. Російські військові, що здійснюють охорону, не пускають до храму настоятеля архімандрита Макарія (Щипакова), етнічного росіянина, колишнього військовослужбовця Військово-морського флоту, та його парафіян. Усі намагання керуючого Кримською єпархією зустрітися з представниками діючої міської влади Севастополя з цього та інших питань виявилися марними».

Фактично відібрано храм Покрови Божої Матері (УПЦ КП) у селищі Перевальному. Як заявляють в УПЦ КП, на настоятеля протоєрея Івана Катькала та місцевих вірян УПЦ КП чинять психологічний тиск представники УПЦ (Московського Патріархату). На свято Входу Господнього до Єрусалима (Вербну неділю) молодики в камуфляжі намагалися спровокувати конфлікт.

У Кримській єпархії УПЦ КП повідомляють, що в березні цього року радник Кабінету міністрів Автономної республіки Крим з питань оборони та безпеки полковник Ігор Стрєлков підписав документ, згідно з яким всім органам державної влади Криму приписано рішуче протидіяти спробам заволодіти майном та перешкоджанню діяльності храмів Української Православної Церкви Київського Патріархату в Криму. Цей лист, за словами Стрєлкова, був погоджений з Патріархом Кирилом і є письмовими гарантіями влади Криму, щодо недоторканості Київського Патріархату у Криму.

«Враховуючи вищезазначене архиєпископ Сімферопольський і Кримський Климент від імені всієї Кримської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату звертається до Президента Російської Федерації Володимира Путіна з вимогою – забезпечити рівні права українцям Криму, вірним Київського Патріархату в Криму на вільне здійснення молитовного і церковного життя, вільне сповідання Православної віри та національно-культурних традицій.

Ми вимагаємо, аби Російська Федерація та влада Криму виконували зобов’язання, в тому числі міжнародні, щодо дотримання прав людини і громадянина, забезпечення свободи совісті та прав релігійних організацій, дотримання принципів неупередженості й рівності у ставленні влади до релігійних організацій і етнічних груп. Вимагаємо припинити утиски православних українців Криму та повернути громадам відібрані чи заблоковані храми. У зв’язку з фактичною неможливістю молитися у храмі Священномученика Климента в Севастополі вимагаємо від Президента Російської Федерації Володимира Путіна доручити міській владі Севастополя виділити Кримській єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату земельну ділянку для будівництва типового храму та приміщення для тимчасового звершення богослужінь», — йдеться у заяві Кримської єпархії УПЦ КП.

Вони також звернулися до виконувача обов’язків Президента України, голови Верховної Ради – Олександра Турчинова, прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка та складу Кабінету міністрів з вимогою захистити українців і православних віруючих Київського Патріархату в Криму. «Зазначимо, що Верховна Рада України, ухваливши у другому читанні 15 квітня 2014 року Закон України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» значно ускладнила становище українців і громадян України в Криму, створивши спеціальний ускладнений режим для виїзду осіб віком від 16 до 60 років з кримською пропискою, що для більшості робить фактично неможливим виїхати з Криму на територію материкової України. Ці норми необхідно переглянути.

Звертаємося до міжнародних організацій та міжнародного співтовариства, міжцерковних та міжнародних релігійних організацій світу із закликом заступитися за віруючих православних українців Криму, бо каже Христос: «Блаженні миротворці!». Будьте миротворцями і заступіться за пригнічених та скривджених. Вимагайте від влади Російської Федерації пояснень і припинення утисків Української Православної Церкви Київського Патріархату в Криму», — заявляють у Кримській єпархії УПЦ КП.

 http://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/freedom_of_conscience/56208/ 


Переглядів: 2423 | Додав: SERGIY_89 | Теги: Новини, євромайдан
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^