П`ятниця, 25.09.2020, 16:38
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
ВхідГоловна » 2014 » Червень » 22 » Виїзне засідання курсу "Відкриваючи Християнство"
11:16
Виїзне засідання курсу "Відкриваючи Християнство"

В суботу, 21 червня, у Київській православній богословській академії відбувся денний семінар в рамках Курсу «Відкриваючи Християнство», організований спільно з Національною Українською Києво-Могилянською Академією (Центр Розвитку Інновацій, Дух і Літера, Могилянський Богословьский Клуб) та парафією св. Миколи (Притиски). Проведений захід та Курс реалізують угоду про співпрацю між НаУКМА та КПБА від 20.02.2013 р.

Про Курс «Відкриваючи Християнство» 

Курс «Відкриваючи Християнство» є катехично-місіонерський та міжконфесійний. Мета Курсу – допомогти людям зрозуміти суть християнської віри, позбутися уставлених стереотипів, які зводять людей з християнського шляху, активізувати мирянське життя у спільнотах.

Базовий Курс розроблений Могилянським Богословським Клубом, що діє на базі ЦРІ НаУКМА та видавництва Дух і Літера, на основі вивчення християнсько-освітніх програм, що довели свою ефективність в умовах використання різними християнськими спільнотами в Україні та в інших країнах. Вдосконалення Курсу відбуватиметься спільно з фахівцями КПБА та іншими визнаними фахівцями у катехично-місіонерській роботі.

Особливості викладання Курсу.

Курс складено на основі православної традиції, але не акцентовано увагу на міжцерковних богословських та політичних протиріччях. Складається з 12-15 лекцій. Викладання лекцій відбувається з використанням інтерактивних презентацій та подальшого спілкування у групах, долучення священства до місіонерства та душпастирської роботи, розвитку дружніх відносин між «Курсантами» та парафіями й академічною спільнотою.

Викладачі Курсу – переважно миряни. Чому? Викладання тем мирянами не створює бар’єрів між викладачем та невоцерковленими слухачами. Важливим елементом Курсу є особисте свідчення лектора про власний досвід знаходження та життя у вірі, слідування за Христом. Це дає можливість слухачам побачити, яким чином і вони можуть змінити власне життя, та дає приклад активного духовного життя в умовах сучасності.

Впровадження Курсу

Впровадження було розпочато 14 травня поточного року при парафії св. Миколи (Притиски) з благословення настоятеля прот. Олега Маланяка та завдяки активній участі в розробці та впровадженню Курсу диякона Сергія Башинського.

До участі у Курсі зголосилося взяти участь понад 70 людей різного віку, професій та соціального стану. У зв’язку із обмеженням місць у недільній школі парафії, Курс відвідує 35-40 чоловік, з якими постійно працює 8-10 представників МБК.

Робочий план Курсу передбачає спеціальну виїзну денну конференцію, до організації якої активно долучилася КПБА. Конференцію було присвячено знайомству з третьою іпостассю пресвятої Трійці – Святим Духом. Впродовж дня було прочитано три лекції на тему «Хто такий Святий Дух», «Що чинить Святий Дух» та «Як сповнитися Святим Духом», обговорено почутий матеріал в групах, за чаюванням та обідом, проведено екскурсію по території Михайлівської Золотоверхої обителі, проведено брифінг у формі питання/відповідь.   На завершення дня було проведено спільну молитву про закликання сходження Святого Духа у серця присутніх перед іконою сходження Святого Духа у день П’ятидесятниці, яку люб’язно надав проректор КПБА протоієрей Олександр Трофимлюк.

Подяка

            Центр Розвитку та Інновацій Національної Української Києво-Могилянської Академії та Могилянський Богословський Клуб, парафія св. Миколи (Притиски) висловлюють щиру подяку ректорові КПБА архієпископу Епіфанію (Думенко), проректорові КПБА прот. Олександру Трофимлюку, о. Олексію Кравцю за активну підтримку, мудрі настанови, молитви та іншу практичну допомогу в організації проведеного заходу. 

диякон Сергій Башинський

 

Переглядів: 2456 | Додав: SERGIY_89 | Теги: могилянський богословський клуб, Цікаве та корисне, Новини, недільна школа, відкриваючи християнство
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^