Субота, 26.09.2020, 16:57
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
ВхідГоловна » 2014 » Жовтень » 21 » Відбулося засідання Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату
14:53
Відбулося засідання Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату
21 жовтня 2014 року, у Синодальній залі Київської Патріархії, під головуванням Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета відбулося засідання Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Священний Синод схвалив благодійну діяльність Церкви, спрямовану на допомогу захисникам Вітчизни та всім постраждалим від кремлівської агресії, закликав паству до активного продовження справ милосердя та висловив подяку всім, хто допомагає українським воїнам і постраждалим від агресії жителям Сходу України і закликав на благодійників Боже благословення.

В цілому ж Українською Православною Церквою Київського Патріархату було зібрано і передано та використано за призначенням 22 мільйони 360 тисяч гривень коштів та 1860 тон гуманітарних вантажів.

Також Священний Синод закликав паству та всіх громадян нашої держави взяти участь у виборах до Верховної Ради України, 26 жовтня 2014 р. та підтримав спільне Звернення Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з нагоди виборів до Верховної Ради України, підписане Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом, як черговим головуючим у Раді. Синод застеріг духовенство Київського Патріархату від участі у агітаційній політичній діяльності, бо це суперечить як настановам Церкви, так і державному законодавству та підтвердив незмінність негативного ставлення Української Православної Церкви Київського Патріархату до участі кліриків Церкви у виборах в якості кандидатів у народні депутати України.

Нагадаємо, що здійснення повноважень народного депутата України, яке передбачає роботу на постійній основі, не сумісне зі священнослужінням. Тому клірики, які всупереч рішенням Церкви беруть участь у виборчій кампанії до парламенту, підлягають належному покаранню, включно із забороною у священнослужінні.

На засіданні було схвалено миротворчу міжнародну діяльність Київського Патріархату, зокрема участь Церкви у круглому столі релігійних діячів України і Росії, який відбувся в м.Осло (Норвегія) та створення Представництва Київського Патріархату при Європейських інституціях. Священний Синод вважає корисним розширення миротворчої міжнародної діяльності УПЦ Київського Патріархату, висловив подяку Норвезькому біблійному товариству, Уряду Норвегії за організацію і проведення круглого столу релігійних діячів України та Росії в м. Осло (Норвегія) та підтримав створення Представництва Київського Патріархату при Європейських інституціях і закликав Боже благословення на його роботу.

На прохання преосвященного Онуфрія, архієпископа Чернівецького і Кіцманського також було призначено монахиню Філофею (Урванець) - настоятелькою Свято-Прокопівського жіночого монастиря в с. Лекече Вижницького району Чернівецької області.

Священний Синод розглянув конфліктну ситуацію на парафії святого великомученика Пантелеймона смт. Буштино Тячівського району Закарпатської області.

ДОВІДКА:

У парафії святого великомученика Пантелеймона смт Буштино Тячівського району Закарпатської області виникла конфліктна ситуація між церковним старостою Андришиним П.Ф. та настоятелем і громадою парафії. У зв’язку з відсутністю належної звітності у використанні коштів парафіяльні збори звільнили Андришина П.Ф. від обов’язків старости.

У відповідь на скаргу Андришина П.Ф. преосвященний Кирил, єпископ Ужгородський і Закарпатський, наклав на настоятеля священика Андрія Кравчука заборону у священнослужінні та зажадав від громади відновлення Андришина П.Ф. на посаді старости.

Сторони конфлікту – громада св. вмч. Пантелеймона смт Буштино з одного боку та преосвященний єпископ Кирил і Андришин П.Ф. з іншого боку звернулися до Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета з проханням врегулювати ситуацію, що склалася.

Для розгляду ситуації на місці Святійшим Патріархом була створена комісія на чолі з преосвященним Іоасафом, митрополитом Івано-Франківським і Галицьким.

14 вересня 2014 р. преосвященний митрополит Іоасаф на чолі комісії відвідав вказану парафію. Під час зустрічі з громадою було з’ясовано, що звинувачення на адресу Андришина П.Ф. є доведеними, рішення громади про його звільнення – відповідним до Статуту, а рішення преосвященного єпископа Кирила про заборону священика Андрія Кравчука – безпідставним і здійсненим всупереч канонам.

Парафіяльні збори, проведені у присутності комісії, висловили недовіру Андришину П.Ф. та обрали головою парафіяльної ради Медвідя І.К.

Взявши до відома звіт комісії, Священний Синод визнав заборону, накладену на священика Андрія Кравчука, недійсною та благословив йому продовжувати своє служіння, а за неналежне розв’язання конфліктної ситуації, безпідставне і з порушенням канонічних правил накладення на священика Андрія Кравчука заборони у священнослужінні – висловив братський докір преосвященному Кирилу, єпископу Ужгородському і Закарпатському та нагадав, що накладання архієреєм беззаконних заборон є недійсним і тягне за собою відповідальність архієрея.

Священний Синод закликав суспільство до посилення боротьби з корупцією як гріховним явищем та суспільним злом. Вищий церковний орган визнав, що корупціонери - як ті, що вимагають і отримують вигоду від корупційних дій, так і ті, хто надають таку вигоду з власної ініціативи чи на вимогу - підлягають відлученню від Причастя Тіла і Крові Христових, якщо діяльно не розкаються в цьому гріху і не виправляться. З цієї проблеми було прийнято Звернення Священного Синоду до українського народу про боротьбу з гріховним явищем корупції.

http://www.cerkva.info/uk/news/patriarkh/5683-synod.html

Переглядів: 2514 | Додав: SERGIY_89 | Теги: Новини
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^