П`ятниця, 18.01.2019, 03:56
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
ВхідГоловна » 2018 » Грудень » 7 » Пам’ять святої великомучениці Катерини Олександрійської
16:20
Пам’ять святої великомучениці Катерини Олександрійської
7 грудня (24 листопада за старим стилем) – день пам'яті святої великомучениці Катерини, так само шанованої, як Православною, так і Католицькою церквою. Ця великомучениця за Христа подає нам яскравий приклад того, що земне наше життя позбавлене сенсу, якщо воно буде без Бога, без Його благодаті і благословення. Читаючи житіє святої Катерини, перед нами відкривається не лише біографія великомучениці, але й сенс її життя, вказівка на важливість у людському житті гарячої віри і любові до Бога, і готовність ввідати за Нього життя. Важливо не лише вчитатися у слова з життя святої великомучениці, але й зрозуміти головну думку. Своїм прикладом вмчц. Катерина дає зрозуміти, що потрібно жити так, аби не боятися зустрічі з Богом вже сьогодні. Пам’ятаймо про дочасність нашого земного життя, адже його рамки дуже мізерні у порівнянні з вічністю.
Про життя св. вмчц. Катерини, як і про життя переважної більшості мучеників перших століть християнства, нам відомо дуже мало. Основними джерелами життєпису святої є «Мучеництво», яке приписують особі на ім’я Афанасій (Анастасій), який називав себе стенографом і слугою Катерини. Мучеництво святої складене Симеоном Метафрастом, а також «Похвальне слово Катерині», яке написав Анастасій Протасикрит. На їх основі, пізніше, були написані численні агіографічні твори, присвячені великомучениці, причому її життєпис варіювався, доповнювався новими деталями (наприклад, опис заручення Катерини з Небесним Нареченим з'явився в її житії лише в XIV ст.).
Відомо, що Катерина постраждала за Христа між 305 і 312 рр. і що на той момент їй було 18 років, тому дата народження святої – між 287 і 294 рр. У III ст. Олександрія була знана в усьому світі, як центр язичницької культури і «просвітництва». Саме тут, у Єгипетській столиці, в родині правителя Конста, народилася великомучениця Катерина й жила за часів правління імператора Максиміана (305-313 рр.). Живучи у столиці – центрі еллінської науки – одержала блискучу освіту, опанувавши вчення кращих античних філософів та вчених – Гіпократа, Платона, Плутарха. Не виключено, що серед предків великомучениці були грецькі царі Єгипту. Грецьким є і її ім'я [грец. Αἰκατερίνη, Αἰκατερῖνα] – що дослівно означає «завжди чиста»...

Продовження у нашій бібліотеці за посиланням:

http://www.pritiska.org/load/zhitija_svjatikh/katerini/4-1-0-37
Переглядів: 2548 | Додав: SERGIY_89 | Теги: Житія святих
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^