Понеділок, 28.09.2020, 15:24
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
ВхідГоловна » 2013 » Листопад » 15 » Варшава: В діючому католицькому храмі відбувся показ мод
19:20
Варшава: В діючому католицькому храмі відбувся показ мод
8 листопада 2013 року, в римо-католицькому храмі на Новолипках (Варшава) відбувся закритий показ мод відомого у Польщі дизайнера Мацєя Зеня.
Чимало католиків відчули себе глибоко ображеними місцем презентації, вважаючи, що в сакральному місці подібні заходи не повинні відбуватися. «Зачепило мене. Сильно зачепило, — написала Агата Слюсарчик у своєму відгуку під заголовком «Бог моди». — У наших храмах, буває, крутять кіно, відбуваються концерти, конференції, зустрічі з запрошеними гістьми, або театральні вистави. Та мені найбільше стало боляче від того, що організатори [показу мод] зробили з Божого дому євангельське торговище».

На обурення вірних одразу ж відреагувала Варшавська курія, видавши заяву: «Отець настоятель парафії висловив згоду на згадану презентацію, маючи сподівання і запевнення, що це буде закритий показ шлюбного вбрання. Насправді ж відбувся типовий показ мод, що є зловживанням як стосовно сакральності місця, так і стосовно довіри, яку виявив отець настоятель, відповідальний за цю святиню».

Отець Себастьян Вавжинський, вікарій парафії св. Августина, особисто вийшов до вірних парафії зі словами вибачення. Після недільної Служби 10 листопада вірним зачитали заяву курії у справі п’ятничної події, а о. Себастьян говорив про свій сум. Він підтвердив, що то мав бути камерний показ шлюбної моди, а довіру настоятеля просто використали. Також він сказав, що до профанації не дійшло: Пресвяті Дари на той час із Дарохранительниці перенесли. І ніхто з учасників чи організаторів показу не мав доступу до пресвітерію. «Хоч і так цього не повинно було статися», — додав вікарій і попросив про молитву за парафію та священиків, які там працюють.

Як, власне, розгорталися події?

Відомий у Польщі дизайнер домовився про показ шлюбної моди; настоятель дав згоду. Однак від середи, 6 листопада, триває парафіяльне паломництво до Святої Землі, заплановане ще рік тому. Разом із прочанами виїхали з парафії настоятель і двоє вікаріїв, залишивши двох інших вікарних священиків «на хазяйстві». У п’ятницю, 8 листопада, увечері, у храмі відбувся той показ, на якому були — як з’ясувалося — християни, а не просто «любителі мод». Манекенниці проходжувалися головною навою, як на «язиці» подіуму, і переодягалися в ризниці. Попри те, що «закритий показ» означає також заборону знімати фото і відео, присутні в храмі св. Антонія виклали в інтернет трохи фотографій того, як напівголі манекенниці переодягалися під розп’яттям. Саме це викликало хвилю, що понеслася по ЗМІ та блогах.

Ісуса Євхаристійного завчасно перенесли до пресвітерію, а внутрішня архітектура цього костелу така, що перехід із ризниці до головної нави не вимагає входження до пресвітерію. Отже, сказати б, слава Богу. Хоч навряд чи за все: короткі платтячка манекенниць, музика з фільмів «Дитина Розмарі» (хто не знає, то це «релігійний фільм жахів») і «Горбата гора» (там про гомосексуальне «кохання»)… До речі, на цей показ мод ніхто зі звичної прес-групи запрошення не отримав, зазначає Томаш Голомб. Нечисельна групка дістала відомість про показ ледь не в останню мить, хоча зазвичай на такі імпрези запрошують за місяць. А дехто отримав ще й… свічку, вкладену у запрошення. Атмосфера назрівала.

«Я сіла на лавці між двома конфесіоналами (сповідальницями, ПО), — пише на своєму порталі журналістка Ева Войцеховська, — але за кілька хвилин стала якось дивно почуватися, і вирішила, що це місце відверто не для мене»...

Що каже сам пан дизайнер по завершенні показу?

— Це аж ніяк не був показ шлюбної моди!

Двічі на рік цей варшавський модельєр влаштовує виставки своїх моделей «от кутюр». В одному з останніх інтерв’ю він визнав, що йому було «тісно в творчих рамках, і костел став природним тлом для колекції». У внутрішньому житті дизайнера «багато що змінилося». «Я дозрів… пройшов сильну розумову і творчу трансформацію в кількох показах. Змінив також свій погляд на моду. Я її осучаснив», — каже дизайнер. Його нова колекція називається «Я є». (Більше натяків не треба?)

"Чому мене так зачепив цей випадок у парафії, в якій я ніколи й не була? Тому що я нерідко буваю в київському храмі св. Миколая. В якому свого часу одна з українських відомих співачок зняла відеокліп: нібито вона — дівчина, закохана у священика, а він такий весь у сутані й колоратці, за ґратками конфесіоналу (ТАК, того самого конфесіоналу, де і я приходила до СПРАВЖНЬОЇ сповіді), зізнається йому в почуттях, а він до неї кидається, і пристрасний поцілунок… на тлі відомого органу з іконою Матері Божої Остробрамської.

То подія давня. Але питання залишилося донині. Що робити і як реагувати", пише авторка допису.

Переглядів: 2452 | Додав: SERGIY_89 | Теги: Новини
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^