Вівторок, 13.04.2021, 08:51
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
ВхідГоловна » 2012 » Вересень » 4 » В Україні створена Міжнародна академія богословських наук – перше академічне об’єднання Православних Церков
00:02
В Україні створена Міжнародна академія богословських наук – перше академічне об’єднання Православних Церков
3 вересня в Ужгороді, з благословення Предстоятеля УПЦ (МП) Митрополита Володимира, відбулись установчі засідання загальних зборів засновників та пленуму по створенню Міжнародної академії богословських наук в системі духовно-православного церковного простору. Почесним президентом МАБН обрано митрополита Київського Володимира, а президентом – архімандрита Віктора (Бедя), доктора богословських і юридичних наук, повідомляє УУБА-КаУ.

Міжнародна академія богословських наук створена як наукова установа у відповідності до письмового благословення Митрополита Володимира від 21 вересня 2011 року та Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність». Засновниками академії виступили Ужгородська українська богословська академія імені святих Кирила і Мефодія Української Православної Церкви та Карпатський університет імені Августина Волошина системи Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

Головний офіс академії буде розміщено в місті Києві. Академія є самоврядною науковою установою, яка самостійно визначає основні напрями наукових досліджень в галузях богословських (духовних), філософських, гуманітарних, природничих, прикладних та інших наук в контексті розвитку богословської (духовної) науки і освіти, вирішує науково-організаційні, господарські, кадрові питання, здійснює внутрідержавні та міжнародні наукові і освітні зв’язки.

До складу Академії входять дійсні члени (академіки), члени-кореспонденти та можуть входити асоційовані члени в особі юридичних осіб, співпраця з якими визначається договорами про науково-дослідне співробітництво.

Згоду на міжнародну богословсько-наукову діяльність в рамках Міжнародної академії богословських наук на сьогодні дали представники наукових богословських кіл Української Православної Церкви, Російської Православної Церкви, Білоруської Православної Церкви, Латвійської Православної Церкви, Православної Церкви Чеських земель і Словаччини, Елладської Православної Церкви (Греція), Грузинської Православної Церкви та Будапештської єпархії Московського патріархату (Угорщина), а також науковці в різних галузях наук православного світу.

Академія також відкрита до наукової співпраці з іншими релігійними організаціями і Церквами, та державними, муніципальними органами влади і науковими, освітніми установами як в Україні, так і за її межами.

Як йдеться у повідомленні, ідея створення Міжнародної академії богословських наук виношувалась і обговорювалась в наукових богословських і світських колах впродовж декількох років, і після її схвалення Митрополитом Володимиром на сьогодні реалізована до життя. Створення Міжнародної академії богословських наук, як наукової установи, є першою спробою академічного об’єднання науковців-богословів і представників інших галузей наук в практиці Православних Церков.

Переглядів: 2670 | Додав: SERGIY_89 | Теги: Новини
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^