Вівторок, 18.02.2020, 08:43
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
ВхідГоловна » 2012 » Березень » 5 » В Москві представники Помісних Православних Церков взяли участь у прийомі з нагоди свята Торжества Православ'я
00:49
В Москві представники Помісних Православних Церков взяли участь у прийомі з нагоди свята Торжества Православ'я
4 березня 2012 року, після Божественної літургії в кафедральному соборному Храмі Христа Спасителя, у Трапезних палатах храму відбувся прийом з нагоди свята Торжества Православ'я. На прийомі були присутні Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил, ієрархи та клірики Руської Православної Церкви, представники Помісних Православних Церков, дипломати.

Від імені представників Помісних Православних Церков Предстоятеля Руської Церкви привітав митрополит Киринський Афанасій.

Посол Греції Михаїл Спінелліс у своєму вітальному слові зазначив, що єдність Церкви й народу є запорукою єдності нації. Глава грецької дипломатичної місії відзначив ту роль, яку відіграє Святіший Патріарх Кирил у збереженні такої єдності в Росії.

Потім слово взяла Посол Сербії Єліца Кур'як. Сьогодні, коли християни стоять перед новими викликами сучасного світу, вони повинні знайти ті спільні цінності, які допомогли б їм об'єднатися й дати відповідь на ці виклики, відзначила вона.

На завершення до присутніх звернувся Святіший Патріарх Кирил:

«Ваші Високопреосвященства і Преосвященства, дорогі отці, Ваші Превосходительства, брати й сестри!

Я хотів би сердечно подякувати всім тим, хто сказав добрі слова сьогодні за цим столом, — і владикам, і послам, і новорукопокладеному владиці.

Сьогодні особливий день, коли ми святкуємо Торжество Православ'я — не національного Православ'я, не руського, не грецького, а Православ'я Вселенського. У цей день ми особливо молимося про єдність нашої Церкви Православної, про те, щоб ніякі національні, політичні особливості, притаманні тим чи іншим країнам, ніякі філософські та політичні впливи, які робляться на православних людей сьогодні, не руйнували тієї єдності, яка має величезну духовну й цивілізаційну цінність. Адже світ був би зовсім іншим, якби не було Православ'я.

Можливо, не завжди нам легко відстоювати наші позиції. Іноді люди, дивлячись на православних, кажуть, що ми не дуже сучасні, не дуже вміємо йти в ногу з часом. Це помилковий підхід. Тому що сучасність не означає сліпого копіювання чужих ідей, чужих цінностей або стереотипів, які виробляються засобами масової інформації. Більш того, якщо людина хоче зберегти свободу, вона повинна уміти критично оцінювати все те, що їй пропонує сучасний світ. Коли людина стає об'єктом маніпуляцій, коли вона втрачає свою ідентичність, коли вона сліпо — або через дурість, або зі страху — повторює чужі думки, вона втрачає свободу.

У православних, через їх прихильність двотисячолітній традиції, є можливість і здатність накладати на все те, що пропонує нам сучасний світ, критерій церковного передання, церковної традиції. І до того часу, поки ми будемо здатні зберігати це, ми будемо зберігати свободу.

Я дуже сподіваюся, що сьогодні — незважаючи на труднощі, через які проходять і Росія, і інші слов'янські країни, і Греція, і країни Близького Сходу, — внутрішня духовна сила людей, їх здатність зберігати свою духовну, культурну й національну ідентичність допоможуть їм у ці складні часи.

Що ж до братських Православних Церков, від імені яких сьогодні виступив владика Афанасій, за що я йому сердечно дякую, наша задача полягає в тому, щоб незважаючи на стихії світу цього зберігати єдність Вселенської Православної Церкви, тому що ми дійсно — одне тіло.

У той самий час ми повинні з увагою, повагою та відкритістю ставитися до людей, які належать до інших християнських традицій. Тим більше що частина слов'янських країн, близьких до нас за культурою, за духом, належать до іншої релігійної традиції. Те ж саме я б хотів сказати і стосовно інших релігій, насамперед ісламу, який теж належить до східної культури і з послідовниками якого Православна Церква традиційно вміла жити разом.

Сьогодні в глобалізованому світі, коли трапляються несподівані зіткнення різних культурних моделей, досвід Православ'я, яке завжди жило в мирі зі своїми сусідами, яке виробило певний модус вівенді в стосунках з людьми інших поглядів і переконань, може бути дуже затребуваним — і в Європі, і в усьому світі. Це не означає, що ми повинні представляти свій власний досвід як кращий — Бог судитиме, хто кращий, а хто гірший. Але ми повинні дбайливо зберігати цей досвід і класти його в основу наших відносин із навколишнім світом.

Нехай Господь береже єдність православних народів і Вселенське Православ'я, щоб сила Божа продовжувала являтися в нашій Церкві, даючи можливість людям зберігати вірність Христу, зростати у Його заповідях, будувати життя згідно з Його законом».

Переглядів: 2405 | Додав: SERGIY_89 | Теги: Новини
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^