Середа, 28.10.2020, 18:28
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
ВхідГоловна » 2013 » Липень » 1 » УПЦ КП: Ми не схизматична група, а частина розділеної української Церкви
18:48
УПЦ КП: Ми не схизматична група, а частина розділеної української Церкви
Помісний Собор УПЦ КП у Зверненні до Предстоятелів Помісних Православних Церков відкинув звинувачення в розкольницькій діяльності та поклав вину за схизму в українській Церкві на дії Московської Патріархії, повідомляє Православний Оглядач з посиланням на cerkva.info.
У своєму зверненні Помісний Собор УПЦ КП заперечує ярлики навішанні на Київський Патріархат Московським. «…Православна Церква в Україні – розділена. Московський Патріархат намагається трактувати нас і нашу Церкву як «схизматичну групу», а проголошення нею автокефалії – як ініціативу небагатьох осіб заради задоволення націоналістичних прагнень чи особистих амбіцій. І одне, й інше є неправдою», - наголошується у Зверненні.

Далі перераховуються підстави, чому УПЦ КП не можна вважати «схизматичною групою»:

«Ми не є «схизматичною групою», адже нашу Церкву очолює той самий ієрарх, який законно і загальновизнано був обраний Предстоятелем Української Православної Церкви у липні 1990 року, а в 1995 році нашим Помісним Собором був піднесений до Патріаршого сану. До цього у сані митрополита й у складі ієрархії Російської Церкви, як один з її керівників, він також із 1966 року безперервно очолював Київську кафедру».

Далі повідомляється про те, як «у 1992 році митрополит Київський і всієї України був із російських політичних міркувань – беззаконно, з порушенням канонів та церковного Статуту – відсторонений від служіння Предстоятеля УПЦ, а коли він не підкорився цьому беззаконню – Московська патріархія оголосила, що його «позбавлено сану» і «піддано анафемі»».

Помісний Собор нагадує, що в історії Церкви були численні приклади беззаконних судилищ, які влаштовувалися над ієрархами – на догоду чиємусь властолюбству або за вказівками сильних світу цього. Святителі Афанасій Олександрійський, Іоан Золотоустий, митрополит Московський Филип є свідченням того, що і Собори архієреїв можуть помилятися, і анафеми, проголошені беззаконно, є недієвими та падають на голову тих, хто їх проголошує.

Вину за «трагічне розділення» в Українській Православній Церкві Собор покладає на дії Московської Патріархії на початку 1990-х років. «Ми щиро прагнемо подолати його, але ніколи не погодимося на те, щоб визнати оману – правдою», - водночас заявляють в УПЦ КП.

«Київський Патріархат – не «схизматична група», а частина поки що розділеної Української Церкви і невід’ємна частина Єдиної Святої Соборної і Апостольської Церкви, бо служінням і проповіддю сповідує ту саму спасительну Православну віру, що й Церкви, Предстоятелями яких ви є», - роз’янюється у Зверненні Помісного Собору УПЦ КП до Предстоятелів Помісних Церков.

Переглядів: 2432 | Додав: SERGIY_89 | Теги: Новини
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^