Вівторок, 05.07.2022, 19:56
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
ВхідГоловна » 2012 » Листопад » 20 » У Свято-Володимирському Патріаршому Соборі звершене освячення киоту образу Пресвятої Богородиці «Скоропослушниця»
22:33
У Свято-Володимирському Патріаршому Соборі звершене освячення киоту образу Пресвятої Богородиці «Скоропослушниця»
22 листопада 2012 р.,у день вшанування афонського чудотворного образу Божої Матері «Скоропослушниця», у Володимирському патріаршому кафедральному соборі відбулося урочисте богослужіння та освячення киоту для точної копії (списку) цієї ікони Пресвятої Богородиці.

О 9:00 годині ранку розпочалася Божественна літургія, яку очолив Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Предстоятелю співслужили митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, архиєпископ Переяслав-Хмельницький і Бориспільський Епіфаній, архиєпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, єпископ Васильківський Феодосій та єпископ Вишгородський Агапіт, а також соборне духовенство.

Після літургії перед створеним ченцями афонського монастиря Дохіар списком з чудотворної ікони Пресвятої Богородиці «Скоропослушниця» було прочитано акафіст, який завершився молитвою, величанням та окропленням киоту святою водою.

Завершилося урочисте богослужіння словом Святійшого Патріарха та уставним многоліттям. Предстоятель підкреслив, що встановлення у Володимирському кафедральному соборі образу Богородиці, написаного на Афоні, є свідченням благословення Божого та Пречистої Діви. «І це благословення руйнує кайдани московської неправди про нашу Церкву» - підкреслив Святійший Владика.

* * *

У червні цього року список чудотворної ікони Пресвятої Богородиці «Скоропослушниця» було передано в дар Святійшому Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету. Список чудотворної ікони написано монахом у Дохіарській обителі на молитовну пам'ять та допомогу в богоугодних справах.

«Інколи Господь посилає Церкві людей, які творять добрі справи, людей-меценатів. Так,в день великого християнського свята – Зішестя Святого Духа на апостолів – Трійцю, ми сподобились отримати список чудотворної ікони Пресвятої Богородиці «Скоропослушниця», образ, який має свою давню історію та прославився багатьма чудесами», – говорить Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. – «Сам Господь надихнув встановити у соборі кивот для шанування ікони Божої Матері «Скоропослушниця». До цього часу в соборі було встановлено лише три кивоти, але існував намір встановити ще один, місце для котрого обрала Сама Богородиця, і це не випадково, оскільки Свято-Володимирський Патріарший кафедральний собор є центральним Патріаршим кафедральним собором України». Четвертий кивот встановлено симетрично з кивотом ікони «Несподівана Радість», що дуже гармонійно вписується у розпис Володимирського собору.

Появу ікони Пресвятої Богородиці «Скоропослушниця» старці монастиря відносять до часів св. Неофіта, засновника монастиря у Х ст. Фарби на ній, хоч і втратили свою яскравість, але не настільки, як можна було б очікувати через вік ікони. Слід зазначити, що точна копія (список) з чудотворної ікони має ті самі властивості, що й оригінал. Тож, і сьогодні, преклоняючи коліна своєї душі перед образом Пресвятої Богородиці «Скоропослушниця», слід просити благодатної допомоги в прийнятті правильного рішення та зцілення від тілесних та душевних недуг.

Переглядів: 2688 | Додав: SERGIY_89 | Теги: Новини
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^