Субота, 31.10.2020, 00:01
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
ВхідГоловна » 2013 » Листопад » 11 » У Сирії ісламісти атакували древній монастир св. Симеона Стовпника
15:38
У Сирії ісламісти атакували древній монастир св. Симеона Стовпника
Собор св. Симеона Стовпника в кількох десятках км від Алеппо став ще однією мішенню ісламістів в Сирії. 5 листопада 2013 року "сили опозиції" атакували руїни монастиря, що вважається однією з найбільших святинь християнського світу, повідомляє Fraternité Chrétienne Sarthe – Orient.
Згідно зі статистикою того ж порталу, що посилається на дані супутникового каналу Ishtar, понад 10 тис. пам'яток і 40 музеїв зазнали руйнувань з часу початку військового конфлікту в Сирії.
Монастир св. Симеона Стовпника (Калат- Семан) був побудований в кінці V ст. з ініціативи послідовника св. Симеона св. Даниїла Стовпника. Будівництво почалося при імператорові Зиноні (474-491 рр..) і тривало з 476 по 490 р. На вершині пагорба звели мартирій, побутові споруди та будинок прочан. Мартирій збудований навколо місця подвигу святого, де він провів майже 33 із 47 років перебування на стовпах.

Довідка:

Стовпник (грец. στυλίτης , лат. Stylita ) - християнський святий з-поміж преподобних, який обрав особливий вид подвигу - невпинну молитву на «стовпі» (відкрито піднесеного майданчика, вежі і т. п.).

Подвиги стояння на стовпі заради благочестя зустрічаються ще раніше IV століття. Святий Єфрем Сирин в 29 повчанні до єгипетських ченців говорить, що він бачив людину, яка заради чесноти стояла на стовпі. Однак підставою стовпничества християнська традиція вважає сирійського монаха Симеона Стовпника, який подвизався на стовпі понад 30 років. Симеон користувався винятковим авторитетом в християнському світі, до нього стікалися натовпи віруючих за порадою і повчанням, писали листи імператори. Шанування його, як святого, поширилося ще за його життя, особливо в сирійських громадах.

Подвиг Симеона наслідували:

в V столітті преподобний Данило (пам'ять 11 грудня),

в VI столітті - преподобний Іоан і Симеон Дивногорець, на відміну від першого Симеона (Стовпника) званий молодшим (пам'ять 24 травня),

в VII столітті - Аліпій, подвизався на стовпі 66 років (пам'ять 26 листопада),

у VIII столітті - Феодосій, стовпник Едеський (пам'ять 9 липня),

в Х столітті - преподобний Лука Стовпник новий, 45 років пробув на стовпі (пам'ять 11 грудня),

в XI столітті - преподобний Лазар Галісійський із Ефеса (пам'ять 30 липня),

в XII столітті - преподобний Микита Переяславський (викопав собі підземний стовп - печеру, пам'ять 24 травня),

в XV столітті - преподобний Савва Вішерський, помер 1460 року (пам'ять 1 жовтня).

Переглядів: 2396 | Додав: SERGIY_89 | Теги: Новини
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^