Вівторок, 29.09.2020, 18:45
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
ВхідГоловна » 2014 » Квітень » 10 » У Сербії відбудеться обретіння мощей преп. Іустина (Поповича)
11:45
У Сербії відбудеться обретіння мощей преп. Іустина (Поповича)

Єпископ Вальєвський Милутін оголосив про майбутнє обретіння мощей святого Іустина, яке відбудеться 14 червня 2014, повідомляє Православний Оглядач з посиланням на Седмица.

Цього року виповнюється 120 років з дня народження і 35 років - з дня кончини гаряче улюбленого сербами та іншими православними народами, зокрема і в Україні, богослова і проповідника, який подвизався в безбожні комуністичні часи, преподобного Іустина (Поповича).

На свято Благовіщення, 7 квітня, - в день, коли в 1979 році відійшов до Господа преподобний Іустин, - у сербському монастирі Челіє єпископом Вальєвським Мілутіном у співслужінні єпископа Афанасія (Евтіча) була звершена Божественна Літургія. У цьому монастирі преподобний Іустин подвизався і проповідував, трудився над своїми богословськими працями. 31 рік він був його духівником.

Повідомляється, що з благословення Патріарха Сербського Іринея, владика Милутін оголосив про майбутній обретіння мощей святого Іустина, яке відбудеться 14 червня 2014. Потім мощі преп. Іустина будуть перенесені в монастирський храм.

Преподобний Іустин був канонізований рішенням Архієрейського собору Сербської Православної Церкви 2 травня 2010 року.

Святий Іустин написав багато ґрунтовної богословської православної літератури. Серед неї особливо вирізняється: тритомна «Догматика Православної Церкви» і дванадцятитомне «Житіє святих». Також преподобний перекладав праці святих Отців і літургічні тексти і написав багато інших цікавих творів, зокрема щодо питання екуменізму, скликання Всеправославного Собору та сучасного духовного стану Європи.

«Істина, якщо не Христос, - писав архімандрит Іустин, - не потрібна мені... О, не потрібна вона мені, не потрібні ні істини без Христа, ні правда без Христа, ні любов без Христа... Не хочу, ні за яку ціну! Ось я згоден на всі смерті; в кожну мене сто раз киньте, в кожній без залишку згноїть і немилосердно знищіть, тільки нічого без Христа не хочу: ні себе, ні Самого Бога, ні всього - не хочу, не хочу!» В одній зі своїх праць він запитує: «Чи існує регістр корисного і потрібного?» - І відповідає: «Існує: Євангеліє Христове. Це єдино життєво корисна філософія в цьому світі».

«Я зобов'язаний благовістити Євангеліє, - писав преподобний Іустин, - бо воно стало волею моєї волі, душею моєї душі, совістю моєї совісті, єством моєї істоти. Без нього - нема мене. Заберіть Євангельську істину з мене, Євангельську правду, Євангельський рай, і я - брехня, і гріх, і пекло! Без Євангелія я без мого безсмертя, без своєї вічності, без своєї радості, без свого благовістя, - навіщо мені тоді життя, навіщо душа, навіщо тіло, навіщо совість, навіщо світ, навіщо небо! .. А почуття без Христа? О, це є вічне пекло, в якому людина, сходячи з розуму від муки, безперервно здійснює самогубство і ніяк не може його вчинити».

http://pravoslavnews.com.ua/news/obretinnia_moshchej_iustyna_popovi/

 

Переглядів: 2424 | Додав: Prytyska | Теги: Житія святих, Новини
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^