Субота, 16.02.2019, 18:52
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
ВхідГоловна » 2018 » Грудень » 20 » Святитель Амвросій, єпископ Медіоланський; Преподобний Ніл Столобенський; Преподобний Іоанн, посник Києво-Печерський.
12:20
Святитель Амвросій, єпископ Медіоланський; Преподобний Ніл Столобенський; Преподобний Іоанн, посник Києво-Печерський.
Святитель Амвросій, народився у 340 році в сім’ї римського намісника Галії. Ще в дитинстві святителя були явлені чудесні вказівки на його велике майбутнє. Так, одного разу бджоли покрили обличчя сплячого младенця і полетіли після того, як залишили на язиці у нього мед.

Після смерті батька сім’я Амвросія переселилась в Рим, де майбутній святитель і його брат Сатир отримали блискучу на той час юридичну освіту. Приблизно 370 року, після закінчення курсу наук, Амвросій був призначений намісником областей ( консульським префектом) Лігурії та Емілії, але жив у Медіолані. В 374 році помер єпископ Медіолану Авксентій, і це потянуло за собою чвари та суперечки між православними та аріанами, так як кожна сторона хотіла поставити свого єпископа. Амвросій, як перший градоначальник, вирушив до церкви для підтримки порядку. Коли він звернувся з промовою у натовпі, якась дитина відразу вигукнула: « Амвросій – єпископ!»Виголос був підхоплений народом. Амвросій, котрий в цей час був ще серед оголошених, вважаючи себе недостойним, став відмовлятися. Але все ж таки, він прийняв святе Хрещення, і пройшовши за сім днів всі ступені церковної ієрархії, 7 грудня 374 року був рукопокладений в сан єпископа Медіоланського і відразу роздав всю свою власність і гроші на окрасу храмів, годування сиріт, та убогих, а сам став жити строгим і подвижницьким життям.

Суворе стримання, довгі бдіння та труди Амвросій поєднував з виконанням обов’язків пастиря. Святитель Амвросій, відстоюючи єдність Церкви, енергійно протидіяв розповсюдженню єресей. Так, в 379 році йому вдалося поставити православного єпископа в Сирмії, а в 385-386 рр. він відмовився віддавати аріанам базиліку Медіолана.

Проповідь святого Амвросія на захист Православ’я дуже була дієвою. Про це свідчив інший знаменитий отець Західної Церкви, блаженний Августин, який прийняв у 387 році святе Хрещення завдяки проповіді єпископа Медіолана...

Продовження у нашій бібліотеці за посиланням:

http://www.pritiska.org/load/zhitija_svjatikh/svjatitel_amvrosij_prepodobnij_nil_prepodobnij_ioann/4-1-0-1127
Переглядів: 2562 | Додав: SERGIY_89
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^