Четвер, 28.01.2021, 16:31
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
ВхідГоловна » 2013 » Червень » 27 » Столична влада погодилася на передачу Лаври УПЦ (МП)
17:03
Столична влада погодилася на передачу Лаври УПЦ (МП)
Київська міськдержадміністрація погодила проект, який передбачає повернення культових споруд релігійним громадам.

Про це повідомляє депутат від "Батьківщини", главі підкомітету з питань охорони та популяризації культурної спадщини Олександр Бригинець, якого цитує його прес-служба.

КМДА підтримала проект закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо створення умов для повернення культових споруд релігійним громадам", мотивуючи це тим, що він є "актуальним і своєчасним".

"Ніколи київська влада не насмілювалася погодити це питання, хоча спроб з боку Партії регіонів було чимало. Вочевидь, у структурі влади відбулися суттєві зміни. Я маю на руках погодження законопроекту заступником голови КМДА В. Коржом…", - уточнив депутат.

Бригинець пояснив, що цим законопроектом будуть забрані права місцевих влад щодо надання згоди на передачу релігійним громадам культових споруд місцевого та національного значення.

Законопроектом доповнюється ст. 17 закону "Про свободу совісті та релігійні організації", відповідно до якої тепер рішення щодо передачі культових споруд релігійним громадам прийматимуться не лише місцевими владами, але й Кабміном.

"Тепер ніхто не питатиме у місцевої громади чи хоче вона передати той чи інший релігійний об’єкт, що знаходиться на їхній території, релігійній громаді, чи ні, його долю вирішуватиме Кабмін", - пояснив він.

Раніше журналісти у статті для "Української правди" з'ясували, що митрополит Павло фактично став справжнім власником майнового підприємства, що офіційно належить Києво-Печерській Лаврі.

Офіційна адреса підсобного підприємства Лаври - Київська область, Бориспільський район, село Вороньків, вулиця Українська, 127а - насправді належить магазину "Продтовари", що підтверджує довідка з БТІ.

А по сусідству - на вулиці Українській, 127в, знаходиться якийсь "майновий комплекс", зареєстрований особисто на Петра Лебедя.

Така маленька "помилка" в документах дозволила митрополиту Павлу стати справжнім власником всієї нерухомості підприємства, що офіційно належить Києво-Печерській Лаврі. Виходить, що якщо Лавра отримає нового настоятеля, її підсобне господарство - разом з тракторами, пилорамами і худобою - "піде" разом з попередником, пише Українська правда.


Переглядів: 2558 | Додав: SERGIY_89 | Теги: Новини
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^