Понеділок, 26.10.2020, 01:52
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
ВхідГоловна » 2013 » Червень » 27 » Сьогодні на Помісному Соборі УПЦ КП оберуть намісника патріарха
20:08
Сьогодні на Помісному Соборі УПЦ КП оберуть намісника патріарха
Про одне із ключових рішень Помісного Собору УПЦ КП стало відомо, ще до його початку. Як стало відомо "Комерсант", на ньому будуть внесені зміни до статуту церкви, що передбачають введення нової посади - намісника патріарха. 

За інформацією "Комерсант", посаду патріаршого намісника з сьогоднішнього дня буде займати єпископ Вишгородський, вікарій Київської єпархії Єпіфаній (Думенко), повідомляє Православний Оглядач з посиланням на Религия в Украине.
Намісник автоматично стане місцеблюстителем патріаршого престолу в разі смерті глави церкви або якщо патріарх не зможе виконувати свої обов'язки. Як пояснили в УПЦ КП, таким чином вони хочуть уникнути ситуації, що склалася в Українській православній церкві Московського патріархату (УПЦ МП), коли під час хвороби глави УПЦ МП митрополита Володимира архієреї приймали рішення, що суперечать волі предстоятеля.

Помісний собор Української православної церкви Київського патріархату пройде сьогодні у столиці. На ньому будуть внесені зміни до статуту церкви. Головним нововведенням стане поява посади намісника патріарха - архієрея, який автоматично займе пост патріаршого місцеблюстителя (виконуючого обов'язки патріарха до виборів нового) у разі неможливості виконання главою УПЦ КП своїх обов'язків або його смерті.

В УПЦ КП пояснюють, що зміни не пов'язані зі здоров'ям чинного патріарха церкви Філарета (Денисенка), якому виповнилося 84 роки. "Однією з причин такого рішення стали події в Українській православній церкві Московського патріархату, коли під час хвороби її предстоятеля (митрополита Володимира. -" Комерсант ") архієреї приймали рішення, що суперечать його волі. Наприклад, скликали засідання синоду, на якому виключили з його членів найближчого помічника митрополита - архієпископа Олександра (див. "Комерсант" від 22 лютого 2012 року) ", - пояснив "Комерсант " позицію церкви секретар Священного синоду УПЦ КП архієпископ Євстратій (Зоря). За його словами, введення посади намісника патріарха дозволить "виключити можливість зовнішнього впливу на церкву під час зміни першоієрарха".

Згідно попередньої редакції статуту УПЦ КП, у разі неможливості виконання патріархом своїх обов'язків або його смерті Священний синод спочатку повинен був вибирати місцеблюстителя, а вже після цього Помісний собор протягом 3-6 місяців обрав би главу церкви. Тепер зі статуту буде виключена норма про терміни обрання нового патріарха.

"Час проведення собору не обмовляється, оскільки до того моменту православні церкви можуть бути близькі до об'єднання. Відповідно, можливо, нам доведеться вибирати главу єдиної помісної православної церкви", - заявив "видання" архієпископ Євстратій.

Слід зазначити, що раніше обраний місцеблюститель глави Української православної церкви Київського патріархату і ставав предстоятелем. Так, після смерті першого глави церкви патріарха Мстислава (Скрипника) в 1993 році місцеблюстителем став митрополит Володимир (Романюк), обраний потім патріархом УПЦ КП, а після його смерті в 1995 році місцеблюстителем і згодом патріархом став Філарет.

За інформацією "Комерсант", посаду патріаршого намісника з сьогоднішнього дня буде займати єпископ Переяслав-Хмельницький, вікарій Київської єпархії Єпіфаній (Думенко), що став архієреєм лише в 2009 році.

Водночас сам єпископ Епіфаній в найближчі шість років не зможе претендувати на пост патріарха, оскільки в статуті церкви залишилася норма, згідно з якою главою УПЦ КП може стати лише архієрей, який досяг 40-річного віку (єпископ Епіфаній народився в 1979 році).

Переглядів: 2419 | Додав: SERGIY_89 | Теги: Новини
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^