Понеділок, 06.04.2020, 02:22
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
ВхідГоловна » 2014 » Грудень » 15 » Синод УПЦ КП розкритикував нове керівництво УПЦ (МП): досі мовчить про агресію Росії проти України
12:54
Синод УПЦ КП розкритикував нове керівництво УПЦ (МП): досі мовчить про агресію Росії проти України
У Синодальній залі Київської Патріархїі 13 грудня 2014 року відбулося засідання Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату під головуванням Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

Члени Синоду заслухали повідомлення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета про стан взаємовідносин з Українською Православною Церквою (Московського Патріархату).

Священний Синод УПЦ КП констатував, що через категоричне небажання нового керівництва УПЦ (МП) розпочати діалог з Київським Патріархатом про подолання церковного розділення та утворення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви – такий офіційний діалог досі не розпочався.

В УПЦ КП також зазначили, що Київський Патріархат відкритий і готовий до діалогу та очікує відповідних кроків з боку УПЦ (МП).

Синод відзначив як позитивну подію, підписання православними єрархами Рівненської області Меморандуму про єдину Україну та єдину Українську Помісну Православну Церкву. В УПЦ КП висловив жаль з приводу того, що під тиском керівництва УПЦ (МП) митрополити Варфоломій та Анатолій відкликали свої підписи під Меморандумом. У Київському Патріархаті наголошують, що послідовно виступають проти застосування насильства чи захоплення храмів, а зміна парафіями УПЦ (МП) своєї юрисдикції відбувається у відповідності до законодавства України та статутів парафій, а тому звинувачення на адресу Київського Патріархату у нібито «захопленні храмів» є безпідставними.

Синод УПЦ КП прийняв рішення «вважати такою, що провокує ворожнечу та протистояння в українському суспільстві, позицію нового керівництва УПЦ (МП), яке досі офіційно не засудило російську агресію проти України, неналежним чином реагує на факти підтримки з боку представників духовенства УПЦ (МП) антиукраїнської діяльності».

«Нове керівництво УПЦ (Московського Патріархату) не приділяє належної уваги розслідуванню численних випадків участі власного духовенства у діяльності про-кремлівських сепаратистів та терористів, надання їм публічної підтримки та благословення.

Так, зокрема, не було надано належної оцінки провокаційним антиукраїнським проповідям єпископа Банченського Лонгіна (Жара), факту надання благословення митрополитом Іоанікієм (Кобзєвим) лідеру терористів так званої Луганської республіки Плотніцькому під час його «інаугурації», численним фактам освячення і благословення військ, техніки та знамен терористів. Навпаки, з благословення керівництва УПЦ (МП) високі церковні нагороди отримали відомі своєю підтримкою сепаратизму священики Димитрій Сидор із Закарпаття (другий хрест з прикрасами) та Олександр Авдюгін з Луганщини (орден Нестора Літописця).

Обурені бездіяльністю нового керівництва УПЦ (МП) у подоланні існуючого церковного розділення, відсутністю засудження з боку керівництва УПЦ (МП) російської військової агресії проти України, численними фактами підтримки з боку духовенства УПЦ (МП), особливо на Донбасі, сепаратистів та терористів, на що керівництво УПЦ (МП) не реагує належним чином, окремі парафії УПЦ (МП), число яких зростає, у відповідності до Закону України та власних статутів приймають рішення про перехід під омофор УПЦ Київського Патріархату. Такі рішення керівництво УПЦ (МП) безпідставно оголошує «захопленням», звинувачуючи Київський Патріархат у нібито провокуванні міжконфесійної ворожнечі», – йдеться у Журналі №31 Засідання Синоду УПЦ КП.

http://www.cerkva.info/uk/synod/5990-synod-13-12-14.html

Переглядів: 2311 | Додав: Prytyska | Теги: Новини
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^