Вівторок, 05.07.2022, 19:38
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
ВхідГоловна » 2013 » Вересень » 9 » Регіонали таки хочуть передати Почаївську лавру у власність УПЦ (МП)
22:54
Регіонали таки хочуть передати Почаївську лавру у власність УПЦ (МП)
Внесений до Верховної Ради законопроект № 3194 дозволить Кабінету Міністрів передати комплекс споруд Свято-Успенської Почаївської лаври у Тернопільській області у власність релігійній громаді чоловічого монастиря Української православної церкви (Московського Патріархату).
Ініціаторами таких законодавчих змін виступили народні депутати з фракції Партії регіонів – Юрій Мірошниченко, Артем Пшонка, Андрій Шипко, повідомляє Православний Оглядач з посиланням на Інститут релігійної свободи.

Законопроект пропонує доповнити статтю 5 Закону України «Про управління об’єктами державної власності» нормою, яка уповноважує Кабінет Міністрів «приймати рішення про передачу культових будівель і майна, що належать до пам’яток культурної спадщини, у безоплатне користування або у власність релігійним організаціям».

Крім цього, із Закону України «Про Перелік пам’яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації» передбачається вилучення комплексу споруд Почаївської лаври, що складається з 6 об’єктів XVIII – XX сторіччя: собор Успіння Пресвятої Богородиці, собор Святої Трійці, келії монастирські, будинок архієрейський, дзвіниця, корпус надбрамний.

Слід зауважити, що це вже третій законопроект із цього питання, внесений представниками Партії регіонів за останні 9 місяців.

Перший – законопроект № 1161 від 25.12.2012 року – було відхилено та знято з розгляду, оскільки у квітні цього року не був включений в порядок денний.

Наступний – законопроект № 2993 від 14.05.2013 року – досі знаходиться на розгляді в парламенті.

Він відмінний тим, що передбачає вилучення 135 об’єктів з «Переліку пам’яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації», серед яких і Почаївська лавра. Також право передавати ці об’єкти культурної спадщини пропонується надати не тільки Кабміну, а й іншим профільним органам виконавчої влади.

Крім цього, наново зареєстрований законопроект № 3194 буде розглядатись у Комітеті з питань економічної політики, а не в Комітеті з питань культури і духовності. У складі останнього більшість депутатів належать до опозиційних фракцій, що вочевидь ускладнювало проходження проекту №2993, ініційованого регіоналами.

Нагадаємо, що на розгляді парламенту також перебуває законопроект № 2993-1 депутата Володимира Яворівського (ВО «Батьківщина»), який передбачає запровадження обмежень на передачу у приватну власність, в тому числі релігійних організацій, «усіх пам’яток, що перебувають у державній та комунальній власності і входять до складу об’єктів культурної та природної спадщини, включених і запропонованих для включення до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО».

Переглядів: 2592 | Додав: SERGIY_89 | Теги: Новини
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^