Середа, 25.11.2020, 15:07
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
ВхідГоловна » 2012 » Жовтень » 5 » Про митрополита Андрея Шептицького розкажуть дітям
22:29
Про митрополита Андрея Шептицького розкажуть дітям
Дві дитячі книжки про Андрея Шептицького - «Любов у конвертах» і «Годинник від Татуся» вийшли у Львові. Це - перші видання про митрополита для дошкільнят і молодших школярів. 

Фактично, вже виросло покоління українців, які знають обмаль або нічого не знають про главу Української греко-католицької церкви. Заповнити цю лакуну взялося молоде львівське видавництво «Скриня». 

«Любов у конвертах» авторства Тетяни Павлюк та з фантастичними настроєвими ілюстраціями Олександра Гулєватого — це добра, тепла розповідь про ангела, який упорядковував листи на пошті, і Шептицького, якому щодня їх чимало надходило. «Дорогий Татусь!» — так зверталися Іринки, Марічки, Ганусі і Миколки, Васильки і Богданчики, Лесики та Іванки.

«Годинник від Татуся» (автор Мирослав Вонс, художник Ольга Поворозник) — це продовження теми. Ідея така, що митрополит підтримав одну родину, яка була в скруті... Власне, про непросте становище цієї сім’ї він дізнався з листа дітей...

— Ідея видання книжок про митрополита виникла спільно з отцем Романом Лагішем (чин Редемптористів, УГКЦ), — говорить один зі співдиректорів «Скрині» Мирослав Вонс. — Ми хотіли дати дітям розуміння того, ким був Андрей Шептицький. Відомо, що за радянських часів його вважали ворогом народу. А за незалежності чогось подібного для маленьких українців так і не вийшло. Отже, з наших видань він постає не тільки як предстоятель греко-католиків, а як духовний отець, що дуже любив дітей і служив їм. До речі, оповідання «Любов у конвертах» базується на реальних листах дітей до митрополита. (Вибрали ті, які найбільше торкнулися наших сердець.).

Важливо, щоб у світ маленьких українців з книжок поселялися справжні герої, як от Андрей Шептицький. І щоб у ньому переважали сили добра.

Наступна книжка вийде про греко-католицького священомученика Миколая Чарнецького. Він — єдиний єпископ УГКЦ, який повернувся із сибірського заслання. Нині Миколай Чарнецький проголошений блаженним. Із середини 1950-х і до наших днів за посередництвом молитов до Чарнецького відбуваються звільнення і зцілення, а також приходять благословення.

Переглядів: 2655 | Додав: SERGIY_89 | Теги: Новини
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^