Четвер, 03.12.2020, 12:15
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
ВхідГоловна » 2013 » Червень » 13 » Предмети духовно-морального спрямування викладаються у школах всіх областей України
00:15
Предмети духовно-морального спрямування викладаються у школах всіх областей України
Представники Церков та Міносвіти обговорили питання подальшого викладання предметів духовно-морального спрямування у загальноосвітніх навчальних закладах.

Цій темі було присвячене чергове засідання Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України, яке відбулось 12 червня 2013 року під головуванням президента Благодійного фонду «Християнська освіта» Володимира Марущенка, повідомляє Інститут релігійної свободи.

За офіційною інформацією, натепер курси духовно-морального спрямування вивчаються у всіх 24 областях України, АР Крим, містах Києві та Севастополі.

Українські школярі мають можливість вивчати такі предмети за власним вибором: «Основи християнської етики», «Культура добросусідства», «Світові релігії і культури світу», «Етика і психологія сімейного життя», «Етика: духовні засади», «Християнська етика», «Розмаїття релігій і культур світу», «Морально-етичне виховання», «Основи християнської моралі» , «Дорога добра», «Дорога милосердя», «Дорога доброчинності», «Дорога мудрості», «Основи християнської культури», «Основи православної етики», «Основи православної культури», «Біблійна історія та християнська етика», «Православна культура Слобожанщини», «Історія релігій», «Історія релігій світу і духовна культура», «Традиція єврейського народу», «Основи православної культури Криму», «Основи ісламської культури Криму», «Християнська етика в українській культурі» та інші.

Зокрема, учасники засідання обговорили питання викладання вказаних предметів у 2013/2014 навчальному році, забезпечення підготовки та перепідготовки вчителів цих предметів.

Присутні заслухали інформацію щодо проведення у 2013 році Всеукраїнських конкурсів «Юні знавці Біблії» та «Вчитель року з предметів духовно-морального спрямування», що традиційно відбуваються на базі Національного університету «Острозька академія».

За результатами засідання було вирішено звернутися до Міносвіти з проханням про підготовку додаткового інструктивного листа обласним управлінням освіти і науки щодо викладання предметів духовно-морального спрямування. Також вирішено просити Міністерство включити проведення Всеукраїнських конкурсів «Юні знавці Біблії» та «Вчитель року з предметів духовно-морального спрямування» до плану роботи МОН України на наступний рік.
Нагадаємо, Наказом Міністерства освіти і науки України від 26.07.2005 року № 437 передбачено, починаючи з 2005/2006 навчального року, у 5-6 класах шкіл вивчення предмета «Етика» або предметів морально-етичного спрямування за вибором учнів.

За повідомленням Міносвіти, у наступному 2013/2014 навчальному році курс «Етика» буде вивчатись у 6 класі за рахунок інваріантної (обов’язкової) складової, а у 5 класі за рахунок варіативної складової Типових навчальних планів.

Переглядів: 2491 | Додав: SERGIY_89 | Теги: Новини
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^