Субота, 26.09.2020, 08:54
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
ВхідГоловна » 2014 » Березень » 10 » Послання Предстоятелів Православних Церков. Фанар. 9 березня 2014
17:39
Послання Предстоятелів Православних Церков. Фанар. 9 березня 2014
9 березня 2014, в неділю першу Великого посту, Торжества Православ'я, послання учасників зібрання Предстоятелів і представників Православних Церков було оголошено за богослужінням у кафедральному соборі в ім'я святого великомученика Георгія Побідоносця на Фанарі.

В ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа.


Милістю Божою Предстоятелі Святіших автокефальних Православних Церков - православним віруючим усього світу, всім нашим християнським братам і сестрам і всякій людині доброї волі: благословення від Бога і цілування любові і миру.

«Ми дякуємо Богові завжди за всіх вас, згадуючи вас у молитвах наших» (1 Сол . 1:2)

1. Зібравшись благодаттю Всеблагого Бога на запрошення Вселенського Константинопольського Патріарха Варфоломія на Фанарі з 6 по 9 березня 2014 р., у братській любові обговоривши питання, що хвилюють сьогодні нашу Святу Церкву, і здійснюючи спільне служіння Господу в храмі Святого Георгія, в знаменний день Торжества Православ'я, ми звертаємося до вас зі словом любові, миру і розради.

Перебуваючи в світі цьому, наша Єдина, Свята, Соборна і Апостольська Православна Церква піддається випробуванням у всяку епоху. Його Церква, залишаючись вірною Священному Переданню, веде постійний діалог c кожним історичним періодом, співчуваючи людині і розділяючи її тривоги. «Ісус Христос вчора і сьогодні, і навіки Той же» (Євр. 13: 8).

Наші дні володіють особливою напруженістю історичних випробувань і викликів, перед обличчям яких православні християни не можуть залишатися безучасними або байдужими. Тому ми зібралися разом (пор. Діян. 2:1), щоб розмірковувати про проблеми і випробування, з якими стикається сучасне людство. «Ззовні - напади, всередині - страхи» (2 Кор. 7:5) - ці слова Апостола актуальні для Церкви і сьогодні.

2. Бачачи страждання людей по всьому світі, ми висловлюємо свою підтримку мучеництву і своє захоплення свідченням християн на Близькому Сході, в Африці та інших регіонах планети. Ми пам'ятаємо їхній подвиг подвійного мучеництва: як за їх віру, так і за збереження їхніх історично сформованих відносин з людьми інших релігійних переконань. Ми засуджуємо відсутність миру і стабільності, яке змушує християн покидати землю, де народився Господь наш Ісус Христос і звідки Блага звістка поширилася по всьому світу.

Ми співчувати всім жертвам трагедії в Сирії. Ми засуджуємо всі види тероризму і дифамації релігії. Викрадення митрополитів Павла та Іоанна, інших священнослужителів, а також черниць обителі святої Фекли в Маалюля, глибоко ранить нас, і ми вимагаємо їхнього негайного звільнення.

Ми звертаємося до всіх учасників конфлікту, вимагаючи негайного припинення військових дій, звільнення полонених і відновлення миру за допомогою переговорів. Християни Близького Сходу - закваска світу. Мир для всіх людей забезпечить мир і для християн. Ми підтримуємо Антіохійський Патріархат в його духовному та гуманітарному служінні, зусиллях по відновленню зруйнованого і поверненню біженців.
3. Ми гаряче молимося про мирні переговори і молитовне примирення в триваючій в Україні кризі. Ми засуджуємо загрози насильницького захоплення святих монастирів і храмів і молимося про повернення наших братів, що перебувають сьогодні поза церковного спілкування, в лоно Святої Церкви.

4. Основна загроза справедливості і миру - і в місцевому, і в глобальному масштабах - виходить від світової економічної кризи. Її наслідки очевидні на всіх рівнях людського суспільства, в якому часто відсутні такі цінності, як особистісна цілісність, братська солідарність і справедливість. Причини цієї кризи лежать не просто у фінансовій області, вони лежать в моральній і духовній площині. Не погодившись з мирськими ідолами влади, жадібності і гедонізму, ми підкреслюємо, що наше покликання полягає в перетворенні світу на засадах справедливості, миру і любові.

Егоцентричність і зловживання владою підривають для багатьох уявлення про священний характер людської особистості, і вони не бажають бачити образ Божий в цих малих братах і сестрах (пор. Мф. 25:40, 45). Багато хто залишається байдужим до бідності, страждань і насильства, які є бичем для людства.

5. Церква покликана нести в світ пророче слово. Ми висловлюємо наше занепокоєння місцевими та глобальними тенденціями, що підривають і роз'їдають основи віри, гідність кожної людської особистості, священного інституту шлюбу і сім'ї і творіння як дар Божий.

Ми підтримуємо незаперечний священний характер людського життя з моменту зачаття до природної смерті. Ми визнаємо шлюб як союз чоловіка і жінки, що відображає єдність Христа і Його Церкви. Наше покликання - зберігати природне середовище, будучи домоправителями, а не господарями творіння. У цей період Великого Посту ми закликаємо наше духовенство і мирян жити в дусі покаяння, борючись в чистоті серця, смиренні та прощення і несучи суспільству свідоцтво про вічне вчення нашого Господа Ісуса Христа.
6. Збори Предстоятелів надають нам благословенну можливість зміцнити нашу єдність через спілкування та співробітництво, і ми підтверджуємо нашу прихильність соборності як принципу першорядної важливості для єдності Церкви. Ми сповідуємо, як учив святий Іоанн Златоуст, архієпископ Константинопольський, що «ім'я Церкви є ім'я єдності і згоди, а не розділення». Наші серця сповнені надії на довгоочікуваний Святий і Великий Собор, який буде свідченням єдності Церкви і її турботи про сучасний світ.

На Зборах прийнято рішення зробити більш інтенсивну підготовчу роботу. Спеціальна Міжправославна підготовча комісія з вересня 2014 почне свою роботу, яка триватиме до Святої Пасхи 2015 року, потім передбачена Всеправославна передсоборна нарада, яка збереться в першій половині 2015 року. Всі рішення на Соборі і на підготовчих етапах будуть прийматися на підставі консенсусу.

Святий і Великий Собор буде скликаний Вселенським Патріархом Варфоломієм у Константинополі в 2016 році, якщо не виникне нічого несподіваного. Головуючим на Соборі буде Вселенський Патріарх. Праворуч і ліворуч від нього будуть сидіти його побратими - Предстоятелі інших автокефальних Церков.

7. Місія нерозривно пов'язана з єдністю. Церква не живе для себе: її борг - свідчити і розділяти Божі дари з ближніми і тими, що далеко. Беручи участь у Божественній літургії і молячись про увесь всесвіт, ми покликані продовжувати цю літургію і після літургії, розділяючи з усім людством дари істини й любові, згідно заключної заповіді і обітниці Господа: «Ідіть, і навчіть всі народи... і ось Я з вами у всі дні до кінця віку» (Мф. 28:19-20).
8. Ми живемо у світі, де мультикультуралізм і плюралізм - неминучі і постійно мінливі реальності. Ми усвідомлюємо, що жодне питання в наш час не може бути розглянуте або вирішене поза глобальним баченням, бо протиставлення місцевого та всесвітнього веде лише до спотворення православного способу думок.

Тому перед обличчям ворожнечі, сегрегації і розділень ми з усією рішучістю сповіщаємо слово Православ'я. Ми визнаємо, що діалог завжди краще конфлікту. Втеча та ізоляціонізм не є нашим вибором. Ми ще раз підтверджуємо, що наш обов'язок - бути відкритими для контакту з іншими людьми та іншими культурами, християнами інших конфесій і послідовниками інших релігій.

9. Незважаючи на всі труднощі, ми сповіщаємо благу звістку Бога, Який «так полюбив світ», що «оселився посеред нас». Тому, ми, православні, дивимося в майбутнє з надією, і, незважаючи на всі негаразди, уповаємо на «Вседержителя ... Який є і був і гряде» (Об'явл 1:8). Бо ми пам'ятаємо, що останнє слово - слово радості, любові і життя - залишається за Ним. Йому ж належить слава, честь і поклоніння, нині і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Переглядів: 2614 | Додав: SERGIY_89 | Теги: Цікаве та корисне, Вселенский Собор, Новини
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^