Вівторок, 13.04.2021, 07:56
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
ВхідГоловна » 2012 » Травень » 4 » Підписано Угоду про співробітництво між Російською Православною Церквою та Міністерством культури РФ
12:58
Підписано Угоду про співробітництво між Російською Православною Церквою та Міністерством культури РФ
Підписи під документом поставили Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил і міністр культури РФ О.О. Авдєєв.

Перед підписанням угоди Святіший Владика звернувся до присутніх зі словом, в якому позначив основні напрямки взаємодії Церкви та Міністерства культури РФ:

«Я хотів би подякувати Олександру Олексійовичу Авдєєву, міністру культури Російської Федерації, за співпрацю, і побажати йому подальших успіхів у його трудах на благо Вітчизни.

Роки, які ми пройшли разом, — Ви як міністр культури, я як Патріарх — відзначені помітними успіхами в розвитку відносин між сферою культури та Церквою. І я відношу це на рахунок не тільки тих осіб, які очолюють, з одного боку, культуру, а з іншого боку — Церкву, скільки на рахунок великої кількості людей, небайдужих до долі Вітчизни. Тому що духовне життя нашого народу і культурне життя нашого народу — це і є справжній базис, на якому грунтується вся діяльність людини, чи то в економіці, політиці чи в соціальній сфері. Без духовного й культурного базису не існує нації, не існує народу, не існує держави.

І те, що за ці роки ми пройшли через певні труднощі, — а всяке проходження через труднощі пов'язане з болем, — але, мабуть, потрібно було пройти і через ці труднощі для того, щоб зрозуміти, наскільки важливою є взаємодія культури та Церкви. І я хотів би з вдячністю відзначити: те, що ще зовсім недавно хвилювало музейне співтовариство, представників громадянського суспільства, сьогодні практично знято з порядку денного. Тому що досвід життя показав: коли відповідальні люди, що представляють культуру, і відповідальні люди, що представляють Церкву, вступають у реальний діалог і починається співпраця, то проблеми, якими б складними вони не були, вирішуються розумно, у взаєморозумінні і, найголовніше, вирішуються таким чином, що ці рішення приносять користь людям і Вітчизні.

З нашого боку, як Ви знаєте, була створена Патріарша рада з культури і спеціальна комісія із взаємодії з музейним співтовариством, і в рамках роботи цієї інституції, я думаю, теж досягнуто великих позитивних результатів. Сьогодні силами Патріаршої ради з культури готуються посібники для храмів і монастирів з утримання пам'яток архітектури. Це було занепокоєністю і музейного співтовариства, і фахівців в галузі реставрації, пов'язаною з передачею храмів Руській Православній Церкві, і ми розуміли необхідність щільної взаємодії фахівців у галузі реставрації з церковними керівниками — у справі будування роботи, спрямованої на збереження та відновлення цих пам'яток.

Нинішнього літа буде проведено курси для кліриків і мирян Руської Православної Церкви з теорії та практики збереження пам'яток культури, з тим щоб настоятелі та особи, відповідальні за храми, були достатньо підготовлені для вирішення тих завдань, які постають перед ними у зв'язку з покладанням на них особливої відповідальності за збереження цих пам'яток. Такий же курс готується і для студентів семінарій.

Поточний проект, який сьогодні перебуває у нас в центрі уваги, — це створення пам'ятника святителю Єрмогену, Патріарху Московському і всієї Русі, у зв'язку з 400-річчям закінчення Смути. Цього року, як Ви знаєте, було закладено камінь у підвалини цього пам'ятника за Вашої активної участі, і зараз оголошено конкурс. Ми дуже сподіваємося, що до 4 листопада, до Дня народної єдності, цей конкурс буде завершено, і діятиме як журі фахівців, так і народне журі, з тим щоб ми могли вибрати найкращий проект цього пам'ятника. Крім того, оголошено конкурс на внутрішнє оздоблення 200 нових храмів Москви. Розвиваються проекти паломництв по древніх монастирях і храмах.

Я думаю, що угода, яку ми сьогодні підписуємо, з одного боку, формалізує все те, що вже реально робиться в плані співпраці Руської Церкви з Міністерством культури, з іншого боку, відкриває нові можливості для здійснення вищезазначених та інших проектів. Тому я б ще раз хотів із вдячністю відзначити Вашу особисту участь і Ваш особистий внесок у ту велику роботу, яка сьогодні здійснюється у взаємодії Руської Православної Церкви зі світом російської культури».

У слові-відповіді О.О. Авдєєв наголосив на особливій увазі, яку Міністерство культури приділяє питанням взаємодії з Руською Церквою:

«Ваша Святосте, Ви дуже правильно сказали про необхідність виховання у громадян любові до Вітчизни. Одним із важливих інструментів такого виховання є розвиток російської культури, що робить нашу країну великою державою. І в цьому відношенні Міністерство культури має намір і далі розвивати дуже щільну співпрацю з Руською Православною Церквою та максимально сприяти реставрації унікальних пам'яток вітчизняної культури, якими є багато храмів, монастирі, музейні експонати, виставлені як у державних музеях, так і в храмах і в церковних музеях , які також знайшли свій розвиток і успішно існують у Руській Православній Церкві. І я хотів би відзначити той факт, що держава виділяє дуже значні ресурси для реставрації пам'яток культури, насамперед храмів, монастирів, ікон і інших цінностей.

Знаковою подією в цьому відношенні стало рішення Володимира Володимировича Путіна про передачу в користування Руської Православної Церкви Новодівочого монастиря і музейних експонатів, які є його невід'ємною частиною. Знакових подій було багато. Це і реставрація Ново-Єрусалимського монастиря, це, звичайно, Морський собор — слава і гордість як російського флоту, так і російської культури, архітектури, так само як і Руської Православної Церкви. Ми зараз разом готуємося до святкування 700-річчя Сергія Радонезького — це велика подія в російській історії, подія в духовному житті нашого народу. І я дуже вдячний, Ваша Святосте, Вам особисто за широкі можливості співпраці на всіх рівнях — з тим щоб максимально використовувати це свято для розвитку культури і для демонстрації чудових сторінок історії нашого народу.

Сьогодні ми звертаємо особливу увагу на якість реставрації, і багато робимо для того, щоб відновити колишню славу й традиції російського реставраційного мистецтва. Ми відновлюємо класність реставраторів, впроваджуємо спеціальні іспити для реставраторів особливо важливих об'єктів російської культури, до яких належать храми й монастирі, проводимо особливі конкурси, в яких братимуть участь тільки визнані, найкращі фахівці в цій галузі, для того щоб реставрація була на рівні тих висот архітектури й живопису, які були досягнуті нашими предками.

Тому, підписуючи документ, переживаю почуття великого хвилювання й усвідомлюю, як необхідна співпраця Міністерства культури з Руською Православною Церквою і для розвитку культури, для розвитку духовності, і для формування громадян нашої країни як справжніх патріотів і справжніх громадян майбутньої Росії».

Переглядів: 2523 | Додав: SERGIY_89 | Теги: Новини
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^