Четвер, 29.10.2020, 01:02
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
ВхідГоловна » 2012 » Листопад » 10 » Пам'ять їх з роду в рід…
01:34
Пам'ять їх з роду в рід…
У цьому році музична громадськість України широко відзначає ювілейні дати двох класиків української музики, а саме: 170-річчя з дня народження та 100-ті роковини з дня смерті Миколи Віталійовича Лисенка та 130-річчя з дня народження та 90-ті роковини з дня смерті Кирила Григоровича Стеценка.

М. Лисенко був відомим композитором, хоровим диригентом, піаністом, педагогом та музично-громадським діячем. Він є автором музики духовного гімну, який часто називають «Молитвою за Україну» - «Боже Великий, Єдиний…» та багатьох інших духовних творів.

К. Стеценко був майстром української церковної музики, закінчив Київську Духовну Семінарію, працював помічником регента хору Свято-Михайлівського Золотоверхого собору, у 1911 році прийняв сан священства і став настоятелем однієї з парафій на Подолі. Він разом із Олександром Кошицем та Яковом Яциневичем були помічниками М. Лисенка по хоровій справі, брали участь у хорових концертних подорожах по Україні (1893 р., 1897 р., 1899 р., та 1902 р.). Олександр Кошиць писав: "Творчість Стеценка - оригінальна, неймовірно ніжна та глибоко релігійна. Це найтонша, найделікатніша лірика італійського пензля в релігійному малярстві. У Стеценкових творах все щире, безпосереднє, природне".

10 листопада 2012 року, з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета у Свято-Володимирському кафедральному соборі м. Києва була звершена «Панахида» прот. Кирила Стеценка, присвячена саме Миколі Лисенку (написана в 1918 році). Заупокійне богослужіння очолив керуючий справами Київської Патріархії, намісник Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря єпископ Вишгородський Агапіт у співслужінні соборного духовенства.

Панахиду виконував патріарший хор Свято-Володимирського собору під керівництвом Вероніки Матвієнко.

Про «Панахиду» прот. Кирила Стеценка писали:
О. Кошиць, з листа до П. Маценка від 8 грудня 1941 року: «Творчість того генія я люблю до безтям’я… Найбільшим твором його вважаю «Панахиду», яку не тільки бачив, але й чув під управою самого автора в Києві. Вона повна нашої панахидної поезії тихого цвинтаря… Ту панахиду хочеться співати, мов пісню, стільки там рідного, людяного, звичайно-незвичайного… Чудово!» М. Грінченко: «Своєю «Панахидою» Стеценко показав той шлях, яким повинні йти інші композитори у царині утворення церковної музики».

Переглядів: 2469 | Додав: SERGIY_89 | Теги: Новини
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^