Вівторок, 21.05.2019, 15:36
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
ВхідГоловна » 2019 » Травень » 12 » Неділя 3-я після Пасхи. Святих жон-мироносиць
19:09
Неділя 3-я після Пасхи. Святих жон-мироносиць
У 3-ю неділю після Пасхи Свята Церква згадує святих жон-мироносиць і праведних Йосифа Аримафейського і Никодима - таємних учнів Христових. Своїм богослужінням Церква знову поставляє нас на Голгофі біля Хреста Христового, з якого знімають Пречисте Його Тіло Йосиф і Никодим, і в саду в гробі, де вони покладають Тіло Ісуса Христа, і де потім мироносиці, що прийшли помазати Тіло запашними маслами, першими удостоюються бачити Воскреслого Господа.

За прикладом святих жон-мироносиць і ми повинні зігрівати у серці своєму справжню самовіддану любов до Спасителя нашого, щоб, як каже Апостол (Рим.8.38-39), ніщо не могло відлучити нас від Нього - ні сьогоднішнє, ні майбутнє, ні життя, ні смерть, ні ангели, ні люди. Крім того, як святі жони, уражені лютою скорботою побачивши розіп’ятого Господа, шукали і знайшли утіху в Його ж гробі, так і кожна християнська душа повинна шукати утіху в скорботах і печалях біля гробу хреста Спасителя свого.

Свята Марія Клеопова
Свята Марія Клеопова, мироносиця, за переданням Церкви була дочкою праведного Йосифа, Обручника Пресвятої Діви Марії (пам'ять 26 грудня), від першого шлюбу і була ще зовсім юною, коли Пресвята Діва Марія була заручена праведному Йосифу і введена в його дім. Свята Діва Марія жила разом з дочкою праведного Йосифа, і вони подружилися, як сестри. Праведний Йосиф після повернення зі Спасителем і Божою Матір'ю з Єгипту до Назарету видав заміж дочку за свого меншого брата Клеопу, тому вона іменується Марією Клеоповою, тобто дружиною Клеопи. Благословенним плодом цього шлюбу був священномученик Симеон, апостол від 70-ти, родич Господній, другий єпископ Єрусалимської Церкви (пам'ять 27 квітня).

Свята Іоанна Мироносиця
Свята Іоанна Мироносиця, дружина Худзи, домоправителя царя Ірода, була однією з жінок, що слідували за Господом Ісусом Христом під час Його проповіді, і служила Йому. Разом з іншими жонами після Хресної смерті Спасителя свята Іоанна приходила до Гробу, щоб помазати миром Святе Тіло Господа, і чула від Ангелів радісну звістку про Його славне Воскресіння.

Праведні сестри Марфа та Марія

Праведні сестри Марфа та Марія, увірували в Христа ще до воскрешення Ним їх брата Лазаря, після вбивства святого архідиякона Стефана, настання гоніння на Церкву Єрусалимську і вигнанні з праведним Лазарем з Єрусалиму, допомагали своєму святому братові в благовісті Євангелія в різних країнах. Про час і місце їх мирної кончини відомостей не збереглося.

http://rivne-cerkva.rv.ua/statti/764-nedila-gon-muronosez.html

Переглядів: 2594 | Додав: Prytyska | Теги: Житія святих, Цікаве та корисне, Новини
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^