Неділя, 29.11.2020, 17:17
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
ВхідГоловна » 2013 » Серпень » 6 » Кураєв про Адельгейма: Сатана душив його через псковського митрополита
21:49
Кураєв про Адельгейма: Сатана душив його через псковського митрополита
Протодиякон Андрій Кураєв називає вбитого отця Павла Адельгейма "останнім вільним священиком Московської Патріархії".
У своєму коментарі в "Живому Журналі" він пише, що "Сатана душив його через псковського митрополита ... А минулої ночі перейшов до більш рішучих дій".

Адельгейма зарізав душевно хворий молодий чоловік, який кричав, що зробив це за велінням сатани.

"Хто зі священиків, та ще сімейних і штатних, тепер зможе не-анонімно і публічно сказати" владико, ви неправі! "?

Він не був дисидентом. Тобто він не шукав спеціально приводів для критики і конфлікту. У нього не було аксіоми напередвстановленої неправоти церковної влади. У нього була одна тема - тема удушення общинно-парафіяльного життя. І в цьому він був цілком канонічний", - пояснює Кураєв.
Про свій тривалий конфлікт із псковським ієрархом митрополитом Євсевієм сам Адельгейм розповідав з готовністю, хоча і робив застереження, що не може зрозуміти причину настільки глибокої неприязні.

З моменту свого призначення Євсевій переслідував Адельгейма близько 10 років: відняв прихід у Богданово, де отець Павло побудував новий храм при Обласній психоневрологічній лікарні, відняв прихід Пісковичі, де він прослужив 20 років, знищив притулок для сиріт, закрив свічкову майстерню, відняв будівлю школи регентів .

Отець Павло розповідав про це в інтерв'ю журналу "Велике місто" у квітні. Владика Євсевій публічно тему конфлікту з отцем Павлом не коментував жодного разу. У цьому ж інтерв'ю Адельгейм нарікав на безправне становище парафіяльного священика в нинішній структурі РПЦ. Влада архієрея, навпаки, неконтрольована.
"Ось трапиться у архієрея поганий настрій, попаде священик під гарячу руку, і він заборонить: пішов геть звідси, щоб я тебе місяць не бачив! От і вся заборона. Архієрей навіть не напише указу, ніякого паперу", - пояснював він.

При цьому багато священиків не згодні з таким станом речей, але щоб не позбутися шматка хліба, вони продовжують працювати так, як їм говорять. "А раз вони закінчували семінарію, академію, куди ж їм діватися? У священика немає іншої професії, куди він піде?" - запитував Павло Адельгейм.

Кураєв в наступній публікації пише про церковну владу так: "Отця Павла Адельгейма і його прихід плющив єпископ. Наші приходи в Росії взагалі фіктивні (як громади) - у них практично немає жодних прав, крім обов'язку відраховувати на єпархію".

Переглядів: 2491 | Додав: SERGIY_89 | Теги: Новини
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^