П`ятниця, 19.07.2019, 16:46
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
ВхідГоловна » 2012 » Лютий » 16 » Круглий стіл у Міносвіти України
00:08
Круглий стіл у Міносвіти України
16 лютого 2012 року за ініціативи Громадської ради з питань співпраці з Церквами і релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України, підтриманої з боку Міністерства, відбувся круглий стіл на тему «Питання надання релігійним організаціям права на заснування загальноосвітніх, навчальних закладів» з метою громадського обговорення відповідного проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України (щодо заснування релігійними організаціями навчальних закладів)» (реєстр. № 9580).

Участь у круглому столі взяли народні депутати України - автори законопроекту, представник Президента України у Верховній Раді України Ю.Мірошниченко, представники Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

На необхідності надання релігійним організаціям права на заснування загальноосвітніх навчальних закладів з огляду на суспільну важливість вирішення зазначеного питання наголошується, зокрема, у Щорічному Посланні Президента України В.Ф.Януковича до Верховної Ради України «Модернізація України - наш стратегічний вибір» та у зверненні Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій адресу Президента України від 21 квітня 2011 року.

Від Української Православної Церкви Київського Патріархату у заході взяли участь представники Київської православної богословської академії – проректор з навчально-виховної роботи протоієрей Олександр Трофимлюк і секретар вченої ради Олександр Мирончук.

Виступаючи перед високоповажним зібранням, проректор Академії доніс до присутніх позицію священноначалія УПЦ Київського Патріархату з обговорюваного питання. Зокрема, отець Олександр наголосив на тому, що заснування Церквами загальноосвітніх навчальних закладів є невід'ємним правом релігійних організацій, яке в жодній мірі не суперечить Конституції України. "Ми повинні виходити з того, – зауважив протоієрей Олександр, – що Церкви та релігійні організації України – це не якісь абстрактні поняття, а громадяни України, об'єднані у ці організації. Тому Українська Православна Церква Київського Патріархату підтримує законопроект № 9580 в цілому і закликає народних депутатів України проголосувати за нього".

За результатами круголого столу була прийнята резолюція, адресована профільним комітетам і керівникам фракцій Верховної Ради України.

Переглядів: 2590 | Додав: SERGIY_89
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^