Понеділок, 06.04.2020, 02:45
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
ВхідГоловна » 2014 » Листопад » 25 » Коаліційна угода народних депутатів передбачає ліквідацію Комісії з захисту суспільної моралі
13:36
Коаліційна угода народних депутатів передбачає ліквідацію Комісії з захисту суспільної моралі
Учасники майбутньої коаліції новообраної Верховної Ради поставили собі завданням ліквідувати Національну експертну комісію з питань захисту суспільної моралі як державну інституцію. Про це йдеться у підпункті 2.3.4 розділу XV «Соціально-гуманітарна реформа» Коаліційної угоди, повідомляє Інститут релігійної свободи. 

Текст цього документа 21 листопада 2014 року підписали представники п'яти партій – «Блоку Петра Порошенка», «Народного фронту», «Самопомочі», Радикальної партії Олега Ляшка та «Батьківщини».

Крім цього, в тексті Коаліційної угоди немає жодної ініціативи, спрямованої на вдосконалення державно-церковних відносин, забезпечення свободи віросповідання та поліпшення умов для освітньої, духовної, соціальної та доброчинної діяльності церков і релігійних організацій.

"Ідея ліквідації Комісії з захисту суспільної моралі – це не реформа, а фактично лобіювання інтересів медіа-бізнесу”, – зауважив керівник Департаменту зовнішніх зв'язків Української греко-католицької церкви протоієрей Олекса Петрів.

За словами священика, якщо парламент дійсно хоче вдосконалити державне регулювання інформаційної сфери, тоді слід врахувати інтереси не тільки комерційних ЗМІ, але й зауваження батьківської громадськості, релігійних і просімейних організацій щодо відсутності інших ефективних механізмів захисту громадян, особливо дітей, від жорстокості, розпусти, зневаги до сімейних цінностей, релігійної ворожнечі та інформаційної війни, які руйнують українське суспільство.

Нагадаємо, що у жовтні 2014 року на засіданні Кабінету Міністрів було відхилено проект, що передбачав зміни до Закону «Про захист суспільної моралі» з метою ліквідації цієї Комісії. "І це не тільки демонстрація поваги до прохань, які надійшли від церковних ієрархів і релігійних лідерів. Це моя принципова позиція”, – заявив тоді Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій послідовно відстоює необхідність збереження Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі. На думку глав конфесій, ліквідація Комісії призведе до того, що Закон України «Про захист суспільної моралі» не зможе виконуватись, а експертизи відповідних інформаційних матеріалів за заявами громадян стануть платними.

Вперше питання про ліквідацію НЕК з захисту суспільної моралі було порушене на урядовому рівні в рамках так званої "адміністративної реформи”, яку проводив режим Януковича наприкінці 2010 року. Відповідна норма президентського Указу досі залишається чинною, незважаючи на неодноразові звернення релігійної спільноти до керівництва країни.

http://www.religion.in.ua/news/ukrainian_news/27551-koalicijna-ugoda-narodnix-deputativ-peredbachaye-likvidaciyu-komisiyi-z-zaxistu-suspilnoyi-morali.html

Переглядів: 2308 | Додав: Prytyska | Теги: Новини
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^