П`ятниця, 05.06.2020, 13:27
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
ВхідГоловна » 2013 » Липень » 5 » Київська Патріархія зробила заяву щодо злочину у Врадіївці
21:55
Київська Патріархія зробила заяву щодо злочину у Врадіївці
Київська Патріархія зробила заяву через трагічні події у Врадіївці (Миколаївщина) та нагадала про те до яких обов’язків покликані правоохоронці. Причиною того, що сталося в УПЦ КП називають «духовну кризу, що вразила українське суспільство» і вважають, що злочин здійснений там є «викликом цілому суспільству», повідомляє Православний Оглядач з посиланням на cerkva.info.
«Події у Врадіївці на Миколаївщині, де правоохоронців звинувачено у зґвалтуванні та намаганні приховати свій злочин, – вияв духовної кризи, яка вразила українське суспільство. Якщо ті, хто поставлений на сторожі закону, самі чинять злочин – це є великий гріх перед Богом і суспільне зло», - сказано в заяві прес-служби Київської патріархії.

Церква нагадує, що «Господь дає владу людям для того, щоб вони чинили добро і його захищали, а зло викорінювали та карали. В цьому носії влади є слугами Божими, як про це вчить і Священне Писання (Рим. 13:4). Але кому багато дано, з того багато і спитається (Лк. 12:48), і зі своїх слуг Сам Господь питатиме на нелицемірному суді – як вони несли довірену їм службу. Це повинні неухильно пам’ятати всі, хто має владу, а особливо ті, хто народом поставлений на сторожі закону і суспільного блага».

«Коли звичайний громадянин підлягає покаранню за порушення закону, то правоохоронець – особливо. Бо якщо охоронець закону та порядку стає злочинцем – руйнується довіра до закону, до держави, руйнується суспільство в самих його основах», - говориться у заяві.

В УПЦ КП нагадують, що понад рік тому всю Україну вразив злочин, вчинений проти Оксани Макар, що вже тоді «показав, у яку прірву падає людина і яку диявольську жорстокість вона може виявляти, якщо не знає і не виконує морального закону».

«Те, що сталося у Врадіївці – виклик цілому суспільству… злочин у Врадіївці багатьох змушує питати – де шукати захист від беззаконня та жорстокості, якщо покликані охороняти закон самі виявляються злочинцями?»

Церква нагадує, що яким би не був вирок суду земного «Бог покарає кожного винного». «Сподіваємося, що і державний закон також буде виконаний, злочинці – викриті та належно покарані. А з того, що сталося – всіма будуть зроблені висновки».

Також В УПЦ КП відповіли на критику, чому Церква не поспішає із публічними заявами щодо резонансних подій.

«Ми усвідомлюємо, що Церква в нашій державі є суспільним інститутом, який користується найбільшою довірою, – на відміну від багатьох з тих інститутів, які за визначенням повинні стояти на сторожі державного закону. Тому в моменти кризи звертаються саме до Церкви», - говорять в УПЦ КП, при цьому відкидаючи невірне розуміння, що за моральний стан суспільства відповідає тільки одна інституція, наприклад, Церква.

«Чи можливо це є завдання для всього суспільства – виправляти власне життя і життя держави таким чином, щоби злочини, подібні до врадіївського, не були можливими, а якщо вони стаються (бо від такого не убезпечено жодне суспільство) – були належно покарані?», - запитують у Київській Патріархії. 
«Церква не раз, а тисячі разів говорить і свідчить: ґвалтувати – гріх, говорити неправду – гріх, приховувати злочини – гріх… Але розмірковувати і вирішувати, як потрібно реформувати правоохоронні органи чи які заходи вживати щодо недопущення злочинів, – це, найперше, обов’язок інших суспільних інститутів: органів влади, політичних партій та громадських організацій, правозахисників, наукового та експертного середовища. Коли ж вони в чомусь не справляються зі своїми обов’язками – мабуть треба виправляти їхні помилки, а не обвинувачувати Церкву в бездіяльності».

В Київській Патріархії співчувають жертві злочину - Ірині Крашковій, її рідним, та закликають до молитви про них, а суспільство - до активної праці задля духовного оновлення.

«За свідченням самої Ірини, молитва допомогла їй врятуватися тоді, коли злочинці шукали її, щоби через вбивство приховати свій злочин», - нагадують у Церкві.

Переглядів: 2293 | Додав: SERGIY_89 | Теги: Новини
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^