Вівторок, 13.04.2021, 08:39
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
ВхідГоловна » 2012 » Серпень » 15 » Херсонеський храм оживе у 3D
18:26
Херсонеський храм оживе у 3D
Стародавній християнський храм у Херсонесі, що під сучасним Севастополем, невдовзі можна буде побачити у 3D. Відтворити храм 6-10 століття у цифровому форматі планують у Національному заповіднику «Херсонес Таврійський. 

«Храм з ковчегом» – таке найменування будинок одержав під час розкопок 1897 у зв'язку з тим, що в тайнику під вівтарем був знайдений невеликий срібний ковчег (скринька) з мощами. З 1900 року ковчег зберігається в Санкт-Петербурзькому Ермітажі. Руїни давнього святилища знаходяться поряд з античними театром. 

Завдяки новітньому сканеру, вчені планують провести обміри храму, що дасть змогу більш детально зрозуміти його призначення, та деталі з життя релігійної споруди. Для виконання робіт, керівництво заповідника запросило вчених з Російського університету з Ростова-на Дону.

а словами старшого наукового співробітника Російської Академії наук Сергія Бєляєва, коли будуть результати обробки архітектурних деталей, можна буде побачити у цифровому форматі вид храму, який він мав у часи, коли в ньому проводились богослужіння. Крім того, вчені впевненні, що зможуть на основі отриманих даних «відтворити характер служби, зрозуміти на основі яких уставів вона проводилась, в які години відбувалась та з яких частин складалась».

Польовий етап робіт триватиме три дні, під час яких буде зібраний фактичний матеріал на місці. Після того протягом кількох тижнів вчені планують його обробляти. Вони не виключають, що після отримання висновків, можуть відкритись нові цікаві факти з життя давнього міста.

Це не перший випадок в Україні, коли зруйновані, і нині не існуючі, храми оживають завдяки сучасним технологіям. Раніше про плани створити тривимірну модель підірваного радянською владою римо-католицького храму заявляли у Тернополі

Переглядів: 2450 | Додав: SERGIY_89 | Теги: Новини
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^