Неділя, 27.09.2020, 10:59
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
ВхідГоловна » 2013 » Листопад » 13 » Грецький Митрополит пред’явив шість претензій Патріарху Варфоломію
19:28
Грецький Митрополит пред’явив шість претензій Патріарху Варфоломію
За словами митрополита Калаврітського і Егіалійського Амвросія, Вселенський Патріарх Варфоломій своїми діями кидає виклик грецькому суспільству, повідомляє Православний Оглядач з посиланням на сайт Свята Гора.
Відомий ієрарх Елладської Православної Церкви митрополит Амвросій піддав нищівній критиці дії Константинопольського Патріарха Варфоломія, який нещодавно здійснив черговий візит в Елладську Церкву.

Владика Амвросій, перш ніж перейти до критики дій Константинопольського Патріарха, з великою повагою відгукується про нього, як про Главу всього Православ'я (??? – ПО), однак зауважує, що подібний стан в жодному разі не робить його «непомильним», на зразок того, «що стверджують протягом століть про Папу римо-католики».

На думку ієрарха Елладської Церкви, коли помилки відбуваються публічно, то й викривати їх необхідно публічно, до того ж, як людина, що займає найвище положення в Православній Церкві, Вселенський Патріарх підлягає більш суворій критики, ніж будь-яка інша особа.

Митрополит Амвросій пред'являє Патріарху Варфоломію претензії з шести пунктів:

1. Так, він вважає, що Предстоятель Константинопольської Церкви вибрав невдалий час для свого візиту до Греції, оскільки в ті ж самі дні проходив Архієрейський собор Елладської Церкви, і ті архієреї, єпархії яких у Північній Греції відвідував Патріарх, змушені не бути присутніми з цієї причини на засіданнях. «Хіба не можна було, - задається питанням митрополит Амвросій, - так скласти Вашу програму, щоб не провокувати «колізії обов'язків»? Тим самим, на думку ієрарха, Патріарх хоче підкреслити адміністративну залежність митрополій «нових земель» від Константинопольського Патріаршого Престолу.

2. Його Високопреосвященство також звинуватив Патріарха Варфоломія в малодушності, коли під час відвідин Афону, у своїй промові в Священному кіноті той дуже різко відгукнувся про справу Ватопедського монастиря і, зокрема, про архімандрита Єфрема. «Добрий Батько ніколи публічно не безчестить своє чадо, яким є архімандрит Єфрем, але, навпаки, радить йому, втішає і захищає!» .

Як стверджує владика Амвросій, «будь-який обвинувачений вважається невинним доти, поки суд не виніс відносно нього безапеляційне рішення, яким остаточно оголошує його винним». Отець Єфрем ще не був засуджений, до того ж через кілька днів після появи цієї статті, прокуратура Верховного суду Греції подала апеляцію на рішення Афінського апеляційного суду № 2000/2013 про віддання до суду обвинувачених у справі Ватопедського монастиря. У тексті апеляції наводиться низка аргументів, з яких випливає, що звинувачення проти ігумена Єфрема, ченця Арсенія та інших фігурантів справи необґрунтоване. Якщо ченці Ватопедського монастиря і Святої Гори, продовжує владика Амвросій, переступили, як вважає Вселенський Патріарх, межі свого монашого покликання, то «навіщо Ви без заперечень приймаєте не тільки «пожертвування», а й інші матеріальні «підношення» афонських монастирів, серед яких і Ватопед»?

3. Також митрополит Калаврітський і Егіалійский Амвросій у зв'язку з тим, що Патріарх Варфоломій так турбується про торжество в Церкві справедливості і чесноти, підняв питання про колишнього Патріарха Єрусалимського Іринея, який багато років в нестерпних умовах перебуває в ув'язненні у власній квартирі.

4. Особливий докір до глави Константинопольської Церкви ієрарх звернув з приводу його відвідування в Салоніках музею Кемаля Ататюрка, в чому, як вважає владика Амвросій, не було жодної необхідності.

5. Ще більшого засудження заслуговують слова Константинопольського Патріарха про «великого вождя» (Ататюрка, ПО), про упокій душі якого молиться Варфоломій. Як стверджує митрополит Амвросій, це була справжнісінька провокація і неповага до пам'яті жертв турецького геноциду.

6. І нарешті, остання претензія ієрарха Елладської Церкви до Вселенського Патріарха стосується його публічного вітання мера Салонік Я. Бутаріса, знаного прихильника перейменування вулиці «апостола Павла» на вулицю «Кемаля Ататюрка» і який є захисником одностатевих шлюбів.

«Який приклад Ви, Глава Православ'я і його Предстоятель, подаєте молоді, плещучи в долоні вибору людини, що до того ж займає високе суспільне становище, який замість того, щоб підтримувати авторитет інститутів, які представляє, завдає їм шкоди своєю позицією».

Митрополит Амвросій завершує свої міркування закликом до Патріарха Варфоломія стати для греків «прикладом чесноти і керівником на шляху до святості». «Саме це Вам і личить! Цього ми і хочемо від Вас, а тому й судимо Вас з усією строгістю!»

Нагадуємо, що це вже не перший авторитетний грецький ієрарх піддає критиці діяльність Патріарха Варфоломія. Так, цього року, митрополит Пірейський Серафим через візит Константинопольського Патріарха в Мілан висловив стурбованість тим, що своїми діями патріарх Варфоломій створює загрозу єдності Православної Церкви. 

Тоді митрополит Серафим, зокрема, заявив:

«Із виступів Вашої Святості в Мілані слідує, що Ви вчите новій, небувалій, екуменічній еклезіології, яка, безумовно, чужа православній.

Ви приймаєте єретичні екуменічні теорії про «братні Церкви» і про «дві легені».

Ви вважаєте єретичні зібрання католиків і протестантів (лютеран, реформатів) «Церквами», рівноцінними і рівними за честю Православній.

Ви визнаєте, що єресіарх Папа, кардинали, пастори мають справжні таїнства, священство і апостольську спадкоємність.

Ви використовуєте подібне богослов'я і стосовно іновірців (мусульман, іудеїв).

Для Вас, Святійший, всі ці єресі укупі з Православною Церквою складають «Єдину Церкву», яка, втім, в даний час розділена, але рухається до своєї єдності», заявив митрополит Елладської Церкви Серафим.

Переглядів: 2318 | Додав: SERGIY_89 | Теги: Новини
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^