Вівторок, 05.07.2022, 20:04
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
ВхідГоловна » 2012 » Грудень » 20 » Єпископи закликали закарпатців не рубати ялинок на новорічні свята
06:07
Єпископи закликали закарпатців не рубати ялинок на новорічні свята
Єпископи Римо-Католицької та Реформатської Церков на Закарпатті закликають християн відмовитися від прикрашання ялинок на новорічні свята, наголошуючи, що це – не християнська традиція, інформує Zik.

Однак, розуміючи, що вона вже сильно вкоренилася, просять закарпатців не рубати дерева для новорічних свят, а садити живі, бо «мертва ялинка не може символізувати життя», – йдеться у повідомленні єпископів.

Голова комісії з екології та мігрантів Римо-Католицької Церкви в Україні ординарій Мукачівської дієцезії єпископ Антал Майнек, голова Закарпатської Реформатської Церкви Єпископ Олександр Зан-Фабіян та голова ГО «Інститут еколого-релігійних студій» Олександр Бокотей звернулися до закарпатців із проханням не ставити у домівках живі ялинки, а посадити деревце у дворі, прикрасити штучну ялинку або ж взагалі відмовитись від такої традиції.

«Вселенська Церква звертається до своїх вірників і людей доброї волі, роз’яснюючи справжню суть цього обряду, який ми проводимо для вшанування самого Ісуса Христа у вірі, правді, чистоті серця, а також в намірах правильно доглядати і берегти створіння – природу, дану Богом людству (адже Різдво Господнє – празник радості всього створіння). І тут слід зазначити, що для прикраси свята використовується зрубане, тобто мертве ялинове (чи ялицеве) дерево. Хіба мертве дерево може символізувати життя?», – йдеться у зверненні єпископів.

Також християн закликають звернути увагу на екологічну кризу, яка «напряму зв’язана з кризою духовності людства».

«За наявності цілеспрямованого вирощування ялинок для забезпечення ними святкування Нового Року і свята Різдва Христового на Україні можливо заснувати величезні за територією розсадники і «зеленгоспи» та забезпечити цим «товаром» чи не всі країни Європи, але для цього потрібно буде використати землі, які можуть бути корисними для інших, більш важливих галузей народного господарства», – переконані єпископи.

Обряд прикрашання ялинки своїм корінням сягає древнього культу вшанування дерев, тому християни могли б відмовитися від цього: «Знаючи, що цей звичай походить з культури інших народів, та й більше того – насаджений нам, християни могли б взагалі відмовитись від цієї традиції», – вважають єпископи.

З минулого року Мукачівське Римсько-Католицьке єпископство відмовилось від прикрашання храмів зрубаними ялинками. Духовенство вважає, що вирощування живих дерев біля храму, або в контейнерах має більшу користь.

Переглядів: 2549 | Додав: SERGIY_89 | Теги: Новини
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^