Неділя, 29.11.2020, 17:53
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
ВхідГоловна » 2013 » Червень » 25 » Єпископи Польщі ухвалили текст польсько-української декларації
22:50
Єпископи Польщі ухвалили текст польсько-української декларації
На 362-му пленарному засіданні Єпископи Польщі одноголосно ухвалили текст спільної декларації Римо-Католицької Церкви в Польщі та в Україні, а також Української Греко-Католицької Церкви, пов'язані з 70-ою річницею Волинської трагедії. Декларацію підпишуть 28 червня у Варшаві, повідомляє СREDO.

Ця декларація є черговим етапом процесу польсько-українського примирення, ініціаторами якого 25 років тому стали Католицька Церква в Польщі та УГКЦ. Їхнім останнім етапом був спільний лист двох Церков 2005 року, в якому додали відому фразу: «Ми пробачаємо і просимо пробачення».
Під документом підписалися Патріарх УГКЦ Святослав (Шевчук), Архиєпископ Юзеф Міхалік, Митрополит Перемишля, голова Конференції Єпископату Польщі, а також Архиєпископ Мечислав Мокшицький, Митрополит Львівський, голова Конференції Римо-Католицького Єпископату в Україні.

Підписанню спільної декларації передуватиме панахида (молитва за померлих), в якій візьме участь президент Польщі, що відбудеться 27 червня о. 17.00 в столичній церкві отців-василіян. У ній візьмуть участь Глава УГКЦ, три греко-католицькі митрополити з України та архиєпископ Іван Мартиняк, а від Церкви в Польщі: Архиєпископ Юзеф Міхалік, примас Юзеф Ковальчик і кардинал Казімєж Нич. Також буде присутній Архиєпископ Мечислав Мокшицький, латинський Митрополит Львівський, і президент Польщі Броніслав Коморовскі.

Нагадаємо, раніше Митрополит Мечислав Мокшицький заявляв, що запропонована греко-католиками формула «пробачаємо і просимо пробачення» є нонсенсом. На його думку, греко-католицька сторона мала б написати: «перепрошуємо і просимо про вибачення».

Через цю формулу очільникам УГКЦ та РКЦ в Україні не вдалось дійти згоди щодо змісту запланованого спільного листа з приводу річниці Волинської трагедії. Після цього єпископат РКЦ в Україні оголосив про видання власного листа з цього приводу. Натомість польський єпископат РКЦ оголосив про намір видати спільний лист з УГКЦ.

Довідка:

Волинська трагедія – обопільні етнічні чистки українського і польського населення, здійснені Українською Повстанською aрмією та польською Армією Крайовою за участю польських батальйонів шуцманшафту та радянських партизанів у 1943 році під час Другої світової війни на Волині.

Є частиною масштабного польсько-українського міжетнічного конфлікту 1940-х років. Існують різні версії подій на Волині, внаслідок яких загинули десятки тисяч поляків та тисячі українців. В Польщі існує доволі потужний правий "кресовий рух", який використовує події 1940-х для зображення українців як різунів і паліїв.

Нещодавно в Любліні польські історики обговорювали Волинську трагедію без участі українців. Керівник Інституту національної пам'яті Польщі в односторонньому порядку покладає провину за українсько-польський міжетнічний конфлікт 1940-х на українців, називаючи трагедію "різаниною" і "геноцидом".


Переглядів: 2485 | Додав: SERGIY_89 | Теги: Новини
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^