П`ятниця, 20.09.2019, 09:13
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
ВхідГоловна » 2019 » Серпень » 13 » Експертний круглий стіл з християнської освіти пропонує Міністерству освіти посилити інтегрування християнства у навчальні заклади
11:41
Експертний круглий стіл з християнської освіти пропонує Міністерству освіти посилити інтегрування християнства у навчальні заклади
12 серпня 2019 року в приміщенні Музею Блаженнійшого Митрополита Володимира (Сабодана) відбувся круглий стіл «Християнська освіта: досвід та перспективи». Ініціаторами проведення стали Науково-дослідна лабораторія християнської етики, психології та педагогіки НАУ «Острозька академія», Громадська організація «Всеукраїнська асоціація педагогів і психологів із духовно-морального виховання», Центр дослідження релігії НПУ ім. М. П. Драгоманова, Фонд пам’яті Блаженнійшого Митрополита Володимира, ГО «Несторівський центр» за участі Переяславсько-Вишневської єпархії Православної Церкви України, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт Преображенського собору ПЦУ.

Серед учасників заходу – керівники відділів християнської освіти; автори програм, підручників, посібників із духовно-морального виховання; керівники і члени шкіл та громадських організацій; методисти та вчителі з духовно-морального виховання, пов’язані із християнською освітою; керівники і організатори парафіяльних шкіл, християнських таборів тощо.

Мета заходу – узагальнити досвід та окреслити перспективи християнської освіти в державних й приватних закладах освіти та парафіяльних школах України. Розглядалися питання підготовки вчителів із християнської освіти в державних та приватних навчальних закладах, програми та навчально-методичне забезпечення.

За результатами роботи круглого столу було ухвалено резолюцію, у якій тезово викладені основні результати обговорень.

Зокрема, Міністерству освіти і науки України пропонується введення до навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів із 1 по 11 клас предметів духовно-морального спрямування за рахунок годин інваріантної складової з урахуванням положень Концептуальних засад вивчення предметів духовно-морального спрямування у загальноосвітніх навчальних закладах, схвалених рішенням Колегії МОН (протокол № 8/1-12 від 29.06.2006); вилучення з виховних заходів закладів освіти невластивих для української християнської культури елементів, пов’язаних із ворожінням, чаклунством, магією, окультизмом, спіритизмом, які негативно впливають на психологічний розвиток дитини і формують антихристиянський світогляд; пропорційне висвітлення альтернативних наукових теорій походження життя і людини під час викладання курсів суспільно-гуманітарного і математично-природничого циклів; сприяння розробленню навчально-методичної літератури для інтегрування біблійних засад і духовно-морального компоненту до змісту навчальних дисциплін (література, мова, історія, біологія, хімія, фізика, астрономія, географія тощо) і т. ін.

Серед іншого також пропонується органам управління освітою, обласним інститутам післядипломної педагогічної освіти, керівникам закладів освіти розробити спеціальні  християнські освітні програми для тимчасово окупованих територій (дистанційні курси).

Керівництву ПЦУ та інших церков і релігійних організацій пропонується ухвалити рішення про місіонерські курси для духовенства, курси підвищення кваліфікації священнослужителів; обов'язковість парафіяльної школи на кожній парафії з окремим учителем; забезпечення підготовки вчителів парафіяльних шкіл з урахуванням сучасних освітніх методик; катехитичні курси для дорослих та хрещених батьків перед їх участю в Таїнстві хрещення; тощо.

Переглядів: 26 | Додав: Prytyska | Теги: недільна школа, Новини, християнська етика
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^