Вівторок, 18.12.2018, 20:24
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
ВхідГоловна » 2017 » Жовтень » 22 » Екскурсія Недільної школи Чернігівщиною
21:31
Екскурсія Недільної школи Чернігівщиною
В цю суботу, 21 жовтня, відбулась чергова екскурсія Недільної школи нашого храму.
Ми мали змогу відвідати Ніжин та Батурин. Ніжин відомий своєю кількістю храмів. Всіхсвятський храм вразив своїм іконостасом. Ну і сам вигляд храму типового барокко козацької доби із поєднанням з грецькою стилістикою, оскільки храм був центральним у грецькому кварталі Ніжина, не залишає байдужим.
Поруч знаходиться не менш цікавий храм - Святомиколаївський: він цікавий своєю всефасадністю, тобто однаковим виглядом з кожної із сторін, а також своєю історію -  у ньому відбулась сумнозвісна рада, на котрій було обрано гетьманом лівобережної України Івана Брюховецького.
Храм святого ап. і єв. Іоана Богослова, хоч і не діє, але теж вражає своєю могутністю, балконами, та сходинками до храму із різних сторін. До слова, з одного із цих балконів благословляв люд св. Іоан Кронштадський, коли зупинявся в Ніжині по дорозі до Києва.
Батурин цікавий кількома об*єктами. Палац останнього гетьмана України - Розумовського - чудово відреставрований не лише ззовні, але і всередині. Приємно, що реставрація відбувалась коштами українських можновладців, бізнесменів і т.д., а не закордонними, як це є із більшістю замків та палаців Західної України.
Також радісно, що храм на території цитаделі, де росіяни влаштували різанину 1708-го року, знаходиться в юрисдикції Київського Патріархату. І радісно це не тому, що автор цих рядків є кліриком УПЦ КП, а тому, що кожен українець має знати і пам*ятати, що ми сьогодні живемо завдяки подвигу і боротьбі наших попередніх поколінь, як то русичів, козаків, воїнів УПА, та і сьогоднішнім героям, що боронять свободу українського народу на Сході України. До слова, боронять все від того ж загарбника, що боронив Мазепа - від російського агресора.
І чому я так закцентував увагу на маленокому храмі величної цитаделі - тому що це приклад для наслідування. Інакше бути не повинно. Адже якби цей храм був в юрисдикції Російської Церкви в Україні, тобто УПЦ МП, то це був би ще один спосіб плюндрування українського народу та його цінностей, адже він майорів би над пам*ятним монументом жертвам батуринської різні, як символ перемоги російських військ.
Саме для того, щоб цьому запобігти, потрібні такі екскурсії. Адже Росія гібридними методами ведення війни відома з давніх давен, а не з часів АТО. І на жаль, її пропаганда має певні успіхи. Тож для того, щоб пізнавати свою історію, пізнавати правду, потрібно відвідувати різні куточки України. І таке, здавалося б, просте заняття, може відіграти неабияку роль у викритті брехні нашого сусіда. Для прикладу, напис на пам*ятнику Миколі Гоголю в Ніжині: "народився в Малоросії, виховувався в гімназії вищих наук князя Безбородько, помер в Москві...". Невже не виникає питань, прочитавши цей напис? Чому не в Ніжині? Малоросія - це ж не місто. Чому не в гімназії вищих наук князя Безбородько міста Ніжин? До слова, університет Шевченка ми ж називаємо Київським! Натомість, те що помер, не сказано, що у Великоросії (як вони себе іменували), а гордо звучить, що в Москві...
Здавалося б, дрібничка... Простий напис... Лише один напис на пам*ятнику, а скільки питань, скільки думок, скільки емоцій...
Звісно ж, я описав тут не все, що ми побачили, не все, що я та екскурсоводи розповідали, не всі емоції та думки від почутого та побаченого...
Але твердо можна сказати, що мандрівки рідною Батьківщиною роблять колосальний внесок у справі самоідентифікації пересічного українця, у справі виховання любові, пошани, вдячності до України та нашої історії, у вихованні почуття гідності та гордості того, що ти українець...
Ще дуже багато всього можна тут написати, але не буду, бо я збирався зробити лиш короткий запис у стрічці новин про життя нашої парафії.
Тож, дякую усім, хто їздив з нами. А хто не їздив - ласкаво просимо до нашої Недільної школи!

о. Сергій Башинський
Переглядів: 292 | Додав: Prytyska | Теги: Цікаве та корисне, Новини, батурин, Ніжин, недільна школа, Екскурсії
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^