Неділя, 16.05.2021, 16:31
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
ВхідГоловна » 2012 » Вересень » 28 » Духовенство різних конфесій бере участь у 5-му Екуменічному Соціальному Тижні у Львові
13:46
Духовенство різних конфесій бере участь у 5-му Екуменічному Соціальному Тижні у Львові
Представники духовенства та мирян різних християнських Церков 26 вересня в рамках 5-го Екуменічного Соціального Тижня обговорювали за круглим столом дискусійні питання ролі Церков в розвитку громадянського суспільства заради пошуку єдиного бачення на розвиток такого суспільства, повідомляє прес-служба заходу.

Доповідачами круглого столу були владика УГКЦ Борис (Ґудзяк), ректор УКУ; о. Іван Дацько, президент Інституту екуменічних студій УКУ; протодиякон Іоан Діденко, голова відділу благодійності Києвської єпархії УПЦ (МП), директор Благодійного фонду «Віра. Надія. Любов»; владика УПЦ (МП) Філарет (Кучеров).

Владика Філарет (Кучеров) пояснив, що «Ми досить часто можемо почути критику на адресу Церкви щодо стосунків з державою, ніби-то Церква стає державною інституцією». Але на думку владики, «цих стосунків неможливо вибудовувати поза суспільством і Церква ніколи не зможе морально впливати на суспільство поки не буде мати державної підтримки». «Треба вибудовувати такі відносини між Церквою і державою у яких Церква була б свобідною. Якщо Церква сьогодні не буде впливати на суспільство, то ми не будемо бачити гарні плоди діяльності нашої держави», - зазначив владика Філарет Кучеров. Владика також вважає, що «завдяки релігійні свободі і вихованню наших вірних ми зможемо досягти позитивних результатів в моральності і релігійності суспільства».

Владика Борис (Ґудзяк) так висловився про роль УГКЦ у розвитку громадянського суспільства: «Сьогодні УГКЦ є дуже важливою складовою громадянського суспільства в Україні. І вона має колосальний потенціал. Потенціал є у молодому поколінні, яке більшою чи меншою мірою немає багажу минулого. І роль греко-католиків у розвитку громадянського суспільства залежить від розумного використання цього потенціалу».

Голова відділу благодійності Києвської єпархії УПЦ протодиякон Іоан Діденко під час своєї доповіді зазначив: «Суспільство може запитувати у Церкви: «Чи правильно це з точки зору моралі?» І звісно треба дати відповідь на всі виклики сучасного суспільства не тільки через проповідь чи ЗМІ, а власним прикладом життя».

Підсумував розмову за круглим столом, о. Ігор Шабан, голова комісії сприяння єдності між християнами УГКЦ і модератор бесіди, який зазначив, що важливим є розуміння Церквами свободи, та відповідальності. І важливим є те, як Церкви плекатимуть ці поняття у суспільства.

Переглядів: 2543 | Додав: SERGIY_89 | Теги: Новини
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^