Вівторок, 18.02.2020, 08:56
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
ВхідГоловна » 2012 » Грудень » 5 » Церкви долучаться до державних програм щодо захисту прав дитини
13:24
Церкви долучаться до державних програм щодо захисту прав дитини
В Українському домі 4 грудня відбулася Всеукраїнська нарада з питань захисту прав дитини, в якій взяли участь представники Церков в Україні. Також у Всеукраїнській нараді, яку очолив Президент України, взяли участь керівники центральних і місцевих органів влади, представники Адміністрації Президента, Генеральної прокуратури, місцевого самоврядування, а також громадських і міжнародних організацій, релігійних конфесій. Про це інформує «Православіє в Україні».

Учасники обговорили проблемні питання щодо захисту прав дитини, реформування у сфері освіти, охорони здоров'я, соціального захисту дітей, захисту прав дітей з особливими освітніми та медичними потребами, дітей сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, що перебувають у конфлікті з законом.

Так, під час наради Уряду надано завдання терміново завершити роботу з розробки Національної програми забезпечення житлом дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Зокрема, Глава держави зауважив, що щороку досягають повноліття близько 13 тисяч дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування - і більшість із них потребують житла.

«Рік тому я дав доручення керівникам обласних державних адміністрації розробити і затвердити регіональні програми забезпечення житлом цієї категорії дітей, – сказав Президент. – Проте, відповідні програми затверджені лише в половині регіонів. У більшості регіонів до питання будівництва нових соціальних гуртожитків підійшли формально. Водночас кошти з бюджету на вирішення цієї проблеми цього року замовили лише 8 областей».

Також В.Янукович звернув увагу на гуманізацію Кримінального процесуального кодексу, що зобов’язує вдосконалити роботу всіх державних структур, причетних до виховання дітей, - у тому числі й неповнолітніх, які мають проблеми із законом.

За його словами, результатом роботи правоохоронців повинно бути не лише покращення статистичних показників, а й зростання довіри до «людей у погонах» з боку дітей та їх батьків.

Президент звернув окрему увагу на те, що за нормами нового КПК запроваджено спеціалізацію слідчих і суддів для дітей, першочерговість розгляду їх справ, залучення законних представників дітей на всіх стадіях кримінального процесу та обмеження застосування до дітей тримання під вартою.

Також він додав, що сьогодні потребує активізації реформування інтернатної системи. На противагу розвиненим країнам, де інтернати працюють з обдарованими дітьми, в Україні вони, як правило, утримують нужденних дітей: дітей-інвалідів, дітей з особливими освітніми потребами, дітей без батьків. Тому Президент звернувся до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, Мінсоцполітики та Мінфіну з вимогою терміново розробити та затвердити положення про заклад нового типу.

Наприкінці наради з питань захисту прав дитини 2013 рік було оголошено Роком дитячої творчості.

Церкви в Україні беруть активну участь у вихованні дітей та захисті прав дитини, соціальній допомозі дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, популяризації Інституту сім’ї.

Переглядів: 2373 | Додав: SERGIY_89 | Теги: Новини
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^