Субота, 26.09.2020, 15:35
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
ВхідГоловна » 2014 » Квітень » 11 » Болгарська православна церква не вважає Вангу святою
11:37
Болгарська православна церква не вважає Вангу святою

«І я, і церква проти, щоб представляти Вангу як одну із святих», заявив Неврокопський митрополит Серафим, повідомляє Православний Оглядач з посиланням на newsbg.

Болгарський владика запевнив, що архієрейський намісник Петрича отець Ангел Кочев ні з ким не погодив богослужіння в будинку пророчиці Ванги на його відкритті 25 березня, чим порушив правила Болгарської православної церкви.

Проте сам о. Ангел Кочев заперечує протистояння з церковною владою і каже, що непорозуміння з митрополитом у нього немає.

«Я повністю спокійний, - заявив він. - Кілька днів тому я по телефону розмовляв з Неврокопським митрополитом Серафимом. Ми обговорили ситуацію, і в словах владики я не почув докору. Я вважаю, що зробив все правильно. Покійний владика Нафанаїл ніколи не забороняв нам служити в храмі Ванги».

Згідно повідомлень болгарських ЗМІ, після смерті відомої «пророчиці» її будинок був опечатаний. А 25 березня 2014 року син Ванги Дімітир Вілчев відчинив вхідні двері будинку і впустив бажаючих шанувальників своє матері.

Перед цим священик Ангел Кочев відслужив водосвят і підкреслив, що Ванга була близька до церкви, несла людям радість і надію, тому її всі люблять і не забудуть ніколи. «Давайте наслідувати її приклад - дивитись вгору і вірити, що надія і любов з нами. А ті, що засуджують Вангу, засуджують самі себе», - заявив цей священик.

Перші відвідувачі з нетерпінням переступили поріг будинку Ванги. Деякі молилися, інші хрестилися, а треті плакали споглядаючи скромну обстановку будинку. Вся обстановка в будинку - точна копія речей Ванги, оригінали яких знаходяться в музеї Петрича.

Раніше повідомлялося, що Православна Церква негативно ставиться до діяльності Ванги. На думку багатьох представників духовенства, Ванга ніколи не мала нічого спільного з Богом, а її прогнози не мали нічого спільного з Божественними одкровеннями.

Священик Діонісій Свечніков, на сайті «Православие и мир» наводить приклади з книги племінниці Ванги Касіміро Стоянової «Правда про Вангу», які дають зрозуміти, що болгарська цілителька перебувала в безпосередньому контакті з нечистими духами.

Ось уривок розповіді Касіміро з цієї книги: «Я пам'ятаю день, коли мені виповнилося 16 років. Пам'ятаю саме тому, що після вечері в нашому будиночку в Петрич Ванга раптом почала говорити, звертаючись саме до мене. І це вже була зовсім не вона, і я чула голос зовсім іншої людини: «Ти завжди, кожну секунду на виду в нас». А після розповіла мені все, чим я займалася протягом усього дня... Я оніміла. А після запитала тітку, навіщо вона все це сказала? Ванга здивувалася: «Я тобі нічого не говорила». Але коли я повторила всі щойно почуте з її вуст, вона тихо мовила: «То не я, то інші, які знаходяться завжди біля мене. Одних я для себе називаю «маленькі сили», саме вони розповідали через мене тобі про твій день, а є ще «великі сили». Коли вони починають говорити мені, вірніше через мене, я втрачаю багато енергії, мені стає погано, я довго перебуваю в зневірі».

Як можна бачити з цього уривка, одкровення Ванги є ніщо інше, як одержимість злими духами. І, вже звичайно, від спілкування з ангелами не може з'явитися почуття зневіри.

Ось ще один приклад, взятий з тієї ж книги, з якого ми бачимо, що Ванга перебувала в контакті з демонами не нижчого порядку: «Дізнавшись про наближення лиха, бідна моя тітка блідне, непритомніє, з вуст її злітають нескладні слова, а голос в такі моменти не має нічого спільного з її звичайним голосом. Він дуже сильний, нічого спільного з повсякденним словником Ванги не має... Нібито якийсь розум вселяється в неї, щоб повідомити про доленосні події. Його вона називає «велика сила» або «великий дух».

Напевно, не варто говорити, кого Ванга називала «великими духами».

Останнім часом досить часто мусується помилкова інформація про те, що Болгарська Православна Церква зарахувала Вангу до лику святих. Це твердження не відповідає дійсності. Ось офіційна відповідь інтернет-порталу www.sueverie.net , отримана з Болгарії:

«Болгарська Православна Церква не збирається канонізувати Бабу Вангу. Я навіть не чув про такий рух у нашій Церкві. Якщо і є щось подібне, то це, я припускаю, купка якихось затятих представників культу Ванги. Вона дійсно побудувала на свої кошти храм, який розписаний одним з відомих болгарських художників. Але очевидно, що він пробував себе в церковного живопису вперше, через що вийшло щось жахливе, в прямому сенсі цього слова.

Прот. Василь Шаган, настоятель храму св. Архангела Михаїла в м. Варна, Болгарія».

На жаль, у багатьох людей, навіть поміж тих, які вважають себе християнами, досі існує думка, що якщо у світі існує щось надприродне, то значить воно від Бога. Такі люди забувають, що духовний світ населяють окрім ангелів Божих, ще й демони - ангели Сатани. А Господь Ісус Христос, апостоли і навіть старозавітні пророки неодноразово застергігали віручих від лжепророків, лжемесій та легковірності.

http://pravoslavnews.com.ua/news/bolgaria_cerkva_vanga/

 


 

Переглядів: 2528 | Додав: Prytyska | Теги: Цікаве та корисне, ванга, Новини
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^