Середа, 30.09.2020, 10:39
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
ВхідГоловна » 2013 » Листопад » 27 » Архиєпископ Євстратій (Зоря) розповів що Україна може дати Європі
20:10
Архиєпископ Євстратій (Зоря) розповів що Україна може дати Європі
Під час Телемарафону «Вихід є» на каналі ТВі архиєпископ Євстратій, речник Київської Патріархії, коментуючи події на Євромайданах України, наголосив, що зараз в Європі ні в кого не підніметься рука написати, що Україна – неєвропейська країна.

«Після того, що відбувається зараз в Україні, Європі буде значно складніше сказати «ні». Ще 10 років тому сама ідея про укладення угоди про асоціацію викликала усмішку у деяких європейських дипломатів. Зараз зовсім інша ситуація. Коли укладалася угода, одним з пунктів записали, що Україна – це країна з європейською ідентичністю. Хоча ще декілька років тому одним із основних полемічних елементів українсько-європейських відносин було те, чи відкриває Угода про асоціацію можливість до вступу в Євросоюз. Європейські політики всіляким чином намагались підкреслити, що угода про Асоціацію – це максимум. І не хотіли написати, що Україна має європейське коріння», – сказав архиєпископ, який з 30 вересня до 2 жовтня перебував на зустрічі у Брюсселі, де українські релігійні діячі зібралися для діалогу про європерспективи України.

За півроку відбулися великі зміни у поглядах Європи на Україну. «Ми відчули серйозну різницю, – заявив архиєпископ. – Якщо раніше ми говорили європейським співбесідникам про те, що Україна – це європейська країна, то нам навіть не говорили про членство в ЄС, а лише про певний формат відносин. А вже на зустрічі на початку жовтня нас запевнили, що немає сумніву, що ми – європейська країна».

За словами архиєпископа, метою візиту до Брюсселю членів Всеукраїнської Ради Церков і Релігійних організацій, яка представляє 95 % релігійної мережі України, було запевнити європейських колег в тому, що ми йдемо в Європу не як прохачі, а з певною місією.

«Україна вже пережила у 20-30-х роках ту агресивну секуляризацію, яка охопила зараз Європу. Україна зі здоровими силами може підтримати в Європі те глибоке релігійне коріння. Це і буде її внесок, бо ми не є жебраками на порозі Європи», – зазначив архиєпископ Євстратій.

Речник Київської Патріархії прокоментував і позицію тих людей, які зараз стоять на Євромайданах: «Я думаю, ті люди, які активно зараз виступають на підтримку асоціації України і ЄС, виступають не стільки за економічні стандарти життя, за добробут, за євро як грошову одиницю. Вони виступають за свої громадянські права, за право впливати на життя держави, за право бути почутим».

Переглядів: 2429 | Додав: SERGIY_89 | Теги: Новини
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^