П`ятниця, 18.01.2019, 17:42
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід

Головна » Архів матеріалів
« 1 2 3 4 5 6 ... 235 236 »

Святкувати Різдво 25 грудня було прийнято 431 року на Ефеському Соборі, тобто ще до 1054 року, коли стався розкол в Християнській Церкві.

... Читати далі »

Просмотров: 9 | Добавил: Prytyska | Дата: 25.12.2018 Коментарі

Святитель Іоасаф народився у старовинному українському місті Прилуках, 8 вересня 1705 року, на свято Різдва Пресвятої Богородиці. При Хрещенні був названий Іоакимом. Він походив з древнього благочестивого козацького роду Горленків. В 1712 році 7-ми літнього Іоакима батько віддав на навчання до Київської духовної академії. В стінах академії він відчув цікавість до чернечого життя. Протягом семи років випробовував себе майбутній святитель і, нарешті розповів про своє прагнення батькам. Довго мати з батьком умовляли сина-первістка не приймати чернечий постриг. Але в 1725 році він таємно від них прийняв рясофор з іменем Іларіон у Київському Межигірському монастирі, а 21 листопада був пострижений в мантію з іменем Іоасаф у Києво-Братському монастирі. Ця подія співпала із завершенням навчання в духовній академії. Через рік чернець Іоасаф був рукопокладений архієпископом Варлаамом Вонат ... Читати далі »
Просмотров: 2576 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 23.12.2018 Коментарі

Князь Володимир народився від другого шлюбу князя Василька Романовича Теребовлянського з дочкою польського князя Лєшика Білого Оленою близько 1248 року (перша дружина князя Дубрава, дочка суздальського князя Юрія Всеволодовича, померла). Християнське ім’я князя Володимира було Іван, на честь святого праведного Іоана Милостивого, про що довідуємося з посмертного плачу за ним його вдови – Ольги-Олени. Князь Володимир був єдиним сином і спадкоємцем Василька Романовича.

Князь Володимир Василькович був миротворцем, відстоював справедливість у стосунках між князями Галицько-Волинської землі. Князь не тільки був мироносцем волинського краю, навколишніх земель та країн, але й виступав як великий доброчинець у часи скрути і голоду. Князь Володимир Василькович увійшов в історію як великий будівничий храмів та доброчинець. Із панегірика, присвяченого князю, дізнає ... Читати далі »
Просмотров: 2751 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 23.12.2018 Коментарі


Просмотров: 19 | Добавил: Prytyska | Дата: 23.12.2018 Коментарі


Просмотров: 27 | Добавил: Prytyska | Дата: 22.12.2018 Коментарі

Хоча в Святому Письмі нічого не сказано про батьків Пресвятої Богородиці — Йоакима і Анну, все ж таки Церковне Передання подає нам деякі відомості. Згідно з цим переданням, Анна походила з роду царя Давида і була донькою священика Матана з покоління Юди і тіткою св. Єлисавети, матері св. Івана Хрестителя.

Анна відзначалася побожністю і милосердям до вбогих. Вона була бездітною, що вважалося ганьбою між людьми. Разом зі своїм побожним чоловіком Йоакимом вона наполегливо просила Бога у молитвах про потомство. Передання говорить, що одного дня явився їй ангел Господній, який приніс радісну вістку від Бога: її молитва вислухана. Щаслива Анна відразу поспішила до Єрусалиму, щоб скласти Богові свою сердечну подяку. Там вона зустрілася зі своїм чоловіком, який також мав вістку від Божого ангела.

Щасливий для них день сповнення Божої обітниці настав 21 в ... Читати далі »
Просмотров: 2529 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 22.12.2018 Коментарі

Давній і глибокий культ Пресвятої Богородиці, що є знаменною віхою Східної Церкви, проявляється у великій кількості Богородичних празників у церковному календарі. Ці празники розказують про найважливіші моменти з життя Божої Матері від її чудесного зачаття до Успення.

Як пише о. Юліян Катрій, ЧСВВ, у книзі "Пізнай свій обряд", Святе Євангеліє не багато говорить про життя Пречистої Діви Марії, тому більшість Богородичних празників не базується на подіях святого Євангелія, а радше на християнській традиції та на оповіданнях апокрифічних книг перших віків. Сюди належить також і празник Зачаття, який відзначається у Православній та Греко-Католицькій Церкві 22 грудня (8 грудня за старим стилем).

Зачаття Марії тісно пов’язане з Її місією — стати Матір’ю Христа. Вона мала привести на світ Божого Сина, тому Бог від світанку життя освятив Пресвяту Діву, ... Читати далі »
Просмотров: 2705 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 22.12.2018 Коментарі

Святитель Амвросій, народився у 340 році в сім’ї римського намісника Галії. Ще в дитинстві святителя були явлені чудесні вказівки на його велике майбутнє. Так, одного разу бджоли покрили обличчя сплячого младенця і полетіли після того, як залишили на язиці у нього мед.

Після смерті батька сім’я Амвросія переселилась в Рим, де майбутній святитель і його брат Сатир отримали блискучу на той час юридичну освіту. Приблизно 370 року, після закінчення курсу наук, Амвросій був призначений намісником областей ( консульським префектом) Лігурії та Емілії, але жив у Медіолані. В 374 році помер єпископ Медіолану Авксентій, і це потянуло за собою чвари та суперечки між православними та аріанами, так як кожна сторона хотіла поставити свого єпископа. Амвросій, як перший градоначальник, вирушив до церкви для підтримки порядку. Коли він звернувся з промовою у натовпі, я ... Читати далі »
Просмотров: 2539 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 20.12.2018 Коментарі

19 грудня Православна Церква відзначає пам’ять святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, Чудотворця.

В цей день Святійший Патріарх Філарет звершив Божественну літургію в столичному храмі святителя Миколая Притиски на Подолі.

Перед входом до храму Його Святість привітали дітки парафіяльної недільної школи, які, отримавши святительське благословення, піднесли Патріарху традиційний коровай.

За богослужінням Святійшому Владиці співслужили настоятель храму, благочинний Подільського району міста Києва протоієрей Олег Маланяк, духовенство парафії та священики міста Києва.

У своїй проповіді Патріарх Філарет розповів про життя і подвиги святителя Миколая та закликав вірян брати приклад з угодника Божого: «Дорогі браття і сестри, поздоровляю вас насамперед з храмови ... Читати далі »

Просмотров: 78 | Добавил: Prytyska | Дата: 19.12.2018 Коментарі

Дорогі браття і сестри, день пам'яті св. Миколая Чудотворця є престольним (храмовим) святом нашої парафії. 
У зв'язку з цим, у нашому храмі відбудуться урочисті богослужіння у вівторок, 18 грудня, о 17.00, а у середу, 19 грудня, о 09.00.
Просмотров: 218 | Добавил: Prytyska | Дата: 19.12.2018 Коментарі


Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^