Вівторок, 15.10.2019, 14:59
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід

Головна » Архів матеріалів
« 1 2 3 4 5 ... 240 241 »
Святий Іоанн Хреститель був посаджений у темницю царем Іродом Антипою, правителем Галілеї. Про його мученицьку кончину оповідають Євангелія від Матфея (Мф14., 1-12) і Марка ( Мк 6., 14-29).

У царя була законна дружина, дочка аравійського царя Арефи. Ірод залишив її і жив разом з Іродіадою, дружиною свого брата. Пророк Іоанн неодноразово викривав його, але цар не посмів заподіяти йому зла, так як почитав Іоанна Хрестителя як пророка і боявся народного гніву.

В день свого народження Ірод влаштував багатий бенкет, на якому перед гостями танцювала Саломія, дочка Іродіади. Вона так догодила цим Іроду, що він поклявся перед гостями дати їй все, чого б вона не попросила. Саломія пішла до матері за порадою. Іродіада навчила доньку просити голову св. Іоанна Хрестителя на блюді. Ірод засмутився: він боявся гніву Божого за вбивство пророка, але не міг пору ... Читати далі »
Просмотров: 2821 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 11.09.2019 Коментарі

Преподобний Іов, ігумен Почаївський

Іоанн Залізо, майбутній ігумен та чудотворець Почаївський, народився близько 1551 року на Покутті у Галичині (Коломийщина) у заможній шляхетській сім'ї. Коли хлопцеві виповнилося десять років, він став послушником Угорницького Спаського монастиря, в якому після відбуття послуху став ченцем з ім'ям Іов. Вже в молодому віці він дивував всіх чернечими подвигами, а коли досяг повноліття, був висвячений у ієродиякона, а після того - у ієромонаха. У ЗО років преподобний прийняв схиму.

Близько 1584 року завдяки добрій славі преподобний Іов був запрошений князем Костянтином Острозьким на посаду ігумена Дубенського монастиря на Волині. Цим монастирем він керував близько 20 років, у тяжкі часи, коли польський уряд почав нав'язувати православним Західної Русі унію з Римом. Під духовною опікою ... Читати далі »

Просмотров: 1555 | Добавил: Prytyska | Дата: 10.09.2019 Коментарі

Дорогі браття і сестри!
В цю неділю, 1 вересня, після другої літургії, близько 11.30, буде звершуватись молебень благословення на навчальний рік - для тих, хто навчається та тих, хто навчає.
В наступну неділю, 8 вересня, після літньої перерви, відновить свою роботу Недільна школа. Нагадуємо, що заняття проводяться о 12.00 та паралельно діє дві школи: для дорослих та для дітей (старше 7 років).
До зустрічі. Божого благословіння.

Просмотров: 31 | Добавил: Prytyska | Дата: 01.09.2019 Коментарі


Просмотров: 31 | Добавил: Prytyska | Дата: 01.09.2019 Коментарі

Мученики Флор і Лавр були рідними братами не тільки за тілом, а й за духом. Вони жили в II столітті у Візантії, потім переселилися до Іллірії (нині Югославія). За ремеслом брати були каменярами (їх вчителями у цьому мистецтві були християни Прокл і Максим, від яких брати навчилися й чистості життя). Правитель Іллірії Лікаон послав братів у сусідню область для роботи над споруджуваним язичницьким храмом. Святі працювали на будівництві, роздаючи зароблені гроші жебракам, самі ж дотримувалися суворого посту, і завжди готові молилися. Одного разу син місцевого жерця Мамертина необережно підійшов до будівництва, і уламок каменя потрапив йому в око, сильно пошкодивши його. Святі Флор і Лавр обнадіяли розгніваного батька, що син його отримає зцілення.

Продовження у нашій бібліотеці з ... Читати далі »

Просмотров: 2710 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 31.08.2019 Коментарі

Свято Успіння Богоматері встановлене Церквою з давніх часів. Про нього згадується у творах блаженного Ієронима, блаженного Августина та Григорія, єпископа Турського. У IV столітті воно вже повсюдно святкувалося в Візантії. За бажанням візантійського імператора Маврикія, який здобув перемогу над персами 15 серпня, день Успіння Богоматері (з 595 р.) стало святом загальноцерковним.
Але спочатку свято відбувалося не в один час: в одних місцях - у січні місяці, в інших - у серпні. Так, на Заході, в Римській Церкві (у VII ст.) 18 січня святкувалася «Кончина Діви Марії», а 14 серпня - «Взяття на небо». Загальне святкування Успіння 15 серпня в більшості східних і західних Церков встановлюється лише в VIII-IX ст.

Продовження у нашій бібліотеці за поси ... Читати далі »

Просмотров: 2943 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 28.08.2019 Коментарі


Просмотров: 28 | Добавил: Prytyska | Дата: 25.08.2019 Коментарі

17-18 серпня в Чернігівському обласному молодіжному центрі відбулася конференція "Білоруська інтелігенція на підтримку Білоруської Автокефальної Православної Церкви”. Подія зібрала більше сотні учасників з різних міст Білорусі, Польщі і США. Клірики ПЦУ співслужили на молебні першоієрарху БАПЦ архієпископу Святославу (Логіну), повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на "Голос України".

Згідно з програмою конференції, її учасники вшанували пам’ять загиблих героїв України. Бул ... Читати далі »

Просмотров: 44 | Добавил: Prytyska | Дата: 19.08.2019 Коментарі


Просмотров: 28 | Добавил: Prytyska | Дата: 19.08.2019 Коментарі

16-18 серпня глава ПЦУ митрополит Епіфаній у співслужінні єпископату та духовенства Православної Церкви України звершив на Львівщині святкові богослужіння та взяв участь в урочистих заходах з нагоди 30-ліття відродження УАПЦ, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Рomisna.info.

16 серпня предстоятель ПЦУ у Львівській міській раді зустрівся із мером Андрієм Садовим та представниками місцевої влади. Під час зустрічі з нагоди 30-ліття відродження УАПЦ глава ПЦУ відзначив ювілейн ... Читати далі »
Просмотров: 50 | Добавил: Prytyska | Дата: 18.08.2019 Коментарі


Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^