Середа, 21.02.2018, 16:08
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід

Головна » Архів матеріалів
« 1 2 3 4 5 ... 221 222 »
Просмотров: 17 | Добавил: Prytyska | Дата: 10.02.2018 Коментарі

Преподобні Ксенофонт, дружина його Марія та їхні сини Іоанн та Аркадій
Преподобний Ксенофонт, його дружина Марія і їхні сини Аркадій та Іоанн, знатні константинопольські громадяни, жили у V столітті. Не дивлячись на багатство і знатність, вони відрізнялися душевною простотою і добрим серцем. Бажаючи дати своїм синам Іоаннові та Аркадієві, найповнішу освіту, вони відправили їх до фінікійського міста Бейрут. Промислом Божим корабель, на якому відправилися обоє братів, потонув.

Брати були викинуті хвилями на берег в різних місцях. Сумуючи через розлуку, брати присвятили себе Богові і прийняли чернецтво. Батьки довго не отримували звісток про своїх дітей і вважали їх загиблими. Проте преподобний Ксенофонт, вже будучи старцем, зберігав тверде покладання надії на Господа, утішав свою дружину Марію, радив не сумувати і вірити, що діти будуть збережені Госпо ... Читати далі »
Просмотров: 2361 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 08.02.2018 Коментарі

Святитель Григорій Богослов, архієпископ Константинопольський, вселенський отець і вчитель Церкви, народився у християнській родині знатного роду, в 329 році, в Аріанзі (недалеко від міста Назіанза Каппадокійського). Батько його, також святитель Григорій, був єпископом Назіанським (пам'ять 1 січня). Мати, свята Нонна († 374, пам'ять 5 серпня), молила Бога про сина, давши обітницю присвятити його Господу. Як їй було відкрито в сновидінні, вона назвала первістка Григорієм. Коли син вивчився читати, мати подарувала йому Священне Писання. Святий Григорій отримав найповнішу і різнобічну освіту: після домашніх занять з дядьком Амфілохієм, досвідченим викладачем риторики, він навчався в школах Назіанза, Кесарії Каппадокійської, Александрії. Потім для завершення освіти майбутній святитель відправився до Афін. На шляху з Александрії до Еллади (352 рік), під час страшно ... Читати далі »
Просмотров: 2345 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 07.02.2018 Коментарі

Громада села Дашківці Віньковецького району Хмельницької області перейшла з УПЦ (МП) до Київського Патріархату. Про це повідомляє офіційний сайт УПЦ КП.

З благословення митрополита Хмельницького і Кам’янець-Подільського Антонія (Махоти) 28 січня у храмі Великомученика і цілителя Пантелеймона відбулося Богослужінні, яке очолив благочинний протоєрей Ярослав Кушнір. Він представив нового настоятеля церкви – священика Миколая Молофія.

Отець Ярослав привітав нового настоятеля з призначенням, а парафіян – із здійсненням свого прагнення змінити конфесію, зазначає сайт.

... Читати далі »

Просмотров: 42 | Добавил: Prytyska | Дата: 06.02.2018 Коментарі

Преподобна Ксенія, в миру Євсевія, була єдиною дочкою знатного римського сенатора. З юності вона прагнула до Бога. Щоб уникнути майбутнього шлюбу, вона таємно пішла з батьківського дому з двома відданими їй служницями і відпливла на кораблі. Зустрівшись, за Промислом Божим, з настоятелем обителі святого апостола Андрія, яка знаходилася в місті Міласі, в Кесарії, вона попросила його прийняти її зі супутницями. Змінивши своє ім’я, вона назвалася Ксенією. Тут вона купила землю і побудувала храм в ім’я святого Стефана і заснувала жіночий монастир. В скорому часі після цього єпископ Міласа, Павло, посвятив Ксенію в диякониси, як достойну цього звання за благочестиве життя. Свята усім надавала допомогу: для бідних була благодійницею, для засмучених – втіхою, для грішних – наставницею. Мала глибоке смирення, вважаючи себе гіршою за усіх. В подвигах своїх керувалася н ... Читати далі »
Просмотров: 2356 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 06.02.2018 Коментарі

Відбувся Всеукраїнський з’їзд православної молоді 3 – 4 лютого 2018 року з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета в приміщенні актової зали Київської православної богословської академії відбувся Всеукраїнський з’їзд православної молоді.

Тема цьогорічного з’їзду: «Співпраця українських церков та релігійних організацій у справі утвердження Української держави». У заході взяли участь намісник Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря архієпископ Вишгородський Агапіт, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор, голова Синодал ... Читати далі »

Просмотров: 22 | Добавил: Prytyska | Дата: 05.02.2018 Коментарі

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Дорогі браття і сестри!


Якщо коротко охарактеризувати моральний стан сучасного світу, можна сказати, що люди живуть блудно, подібно до того, як провадив своє життя молодший син з притчі про блудного сина. Сьогодні суспільство сповнене блудними синами і дочками; література і мистецтво, телебачення і музика, розмови і думки наповнені духом розпусти і безсоромності.

Розповідаючи про страшну розпусту в світі перед пришестям Сина Божого, Сенека сказав: "Сором і цнотливість полетіли на небо, а невинності зовсім нема”. Ці слова повністю можна віднести до нашого віку. Коли розкопали від лави і попелу Помпеї, світ побачив у всіх дрібницях розпусне життя людей того часу. Виявляється, що життя мешканців Помпеїв було наповнене таким жахливим блудом, що, за ... Читати далі »
Просмотров: 2606 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 04.02.2018 Коментарі

В ім'я Отця і Сина і Святого Духа!


Свята Церква поступово готує віруючих до днів покаяння, очищення від гріхів - днів Великого посту. У минулу неділю ви чули притчу про митаря і фарисея, де Господь показав нам, як ми повинні каятися і просити Господа про прощення гріхів. А нині ми чуємо притчу Спасителя про блудного сина, про те, як навіть великого грішника приймає Господь, якщо той приносить сердечне каяття у своїх гріхах. "Сказав Господь притчу оцю: Один багатий чоловік мав два сини". І ось молодший з синів просить батька, щоб той дав йому його частину маєтку. Батько не відмовив. Виділив йому частину маєтку. Через деякий час цей син узяв усе своє майно і пішов у "країну далеку" і там все розтратив, живучи блудно ".

Багатий чоловік - це Господь. Два сини: старший син - це світ анг ... Читати далі »
Просмотров: 2679 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 04.02.2018 Коментарі

(Лк. 15, 11–32)
Сегодняшнее Евангелие говорит нам не только о грехе и покаянии, но и о прощении, которое нам дается Богом. Когда блудный сын, пришедший в себя путем страданий, обездоленности, одиночества, отверженности, направился к отчему дому и когда он был еще далеко от дома, хотя уже мог вдали видеть его очертания, отец, который, вероятно, много-много раз выходил и вглядывался вдаль, ожидая возвращения своего сына, – отец его увидел. И Евангелие нам говорит, что в сердце его загорелась жалость и ласка: "Сын его мил ему бе”, – и не ожидая его прихода, он, старик, оскорбленный, обездоленный грехом и бессердечием своего сына, устремился к нему навстречу и пал на его плечо головой, и обнял его, и поцеловал его.

Так ли мы встречаем друг друга, когда видим, что издалека, из той далекой страны, куда каждого из нас в какой-то момент ... Читати далі »
Просмотров: 2657 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 04.02.2018 Коментарі

В одного чоловіка, - говорить Господь, - було два сина. Тут під тією людиною Господь говорить про Себе, і тут немає нічого дивного. Бо якщо справді Він став заради нашого спасіння Людиною, то що дивуватися, якщо задля нашої користі Він представив Себе (в притчі) одним з людей.
Отже, в одного чоловіка, - каже Він, - було два сина; так відмінність вдачі розділила на двоє єдине єство; так і різниця між чеснотою і гріховністю розбила велику кількість на дві групи. І у нас буває, що ми говоримо, що одна особа двояка, коли вона має лукавий характер, і, знову ж, говоримо, що велика кількість представляє одне, коли вони солідарні між собою.

І сказав молодший з них батькові - справді молодший, тому що він представив вимогу юнацьку (несерйозну) і повну нерозсудливості; так і гріх, що задумується кимось, народжуючи відступ від Бога, є біл ... Читати далі »
Просмотров: 2672 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 04.02.2018 Коментарі


Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^