Четвер, 19.04.2018, 16:28
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід

Головна » Архів матеріалів
« 1 2 3 4 5 ... 223 224 »
На шляху до Страстей події розгортаються з драматичною швидкістю. Виконані багатого сенсу, вони наближаються до своєї кульмінації.

Ми вже були свідками двох подій, пов’язаних з особистістю Христа, що мають абсолютно протилежний характер. З одного боку – грішниця, що приходить до Христа й віддає Йому почесті, з іншого боку – учень, який віддаляється від Христа і зраджує Його, щоб стати ближче до первосвящеників і книжників. Вчинок жінки показує, що Його проповідь принесла плоди і переконала людей в Його любові і милосерді. Господь зустрічає її з вчинок з прихильністю, приймає її дар і дорікає учнів, які шукають недоліки і вади в зворушливих діях жінки, що шанує свого Спасителя. Однак ми бачимо, як людська слабкість наздоганяє і охоплює навіть коло найближчих учнів Христа. Ті, хто вважалися його вірними послідовниками, найочевиднішим чином виявляють свої ... Читати далі »
Просмотров: 1484 | Добавил: Prytyska | Дата: 05.04.2018 Коментарі

Пн: 08.00 – Рання, часи, Літургія Ранішосвячених Дарів; панахида.

17.00 – Велике повечір’я, рання.

Вт: ... Читати далі »

Просмотров: 3083 | Добавил: Prytyska | Дата: 03.04.2018 Коментарі

Просмотров: 24 | Добавил: Prytyska | Дата: 01.04.2018 Коментарі

Невдовзі після воскрешення Лазаря,за шість днів до єврейської Пасхи, Ісус Христос звершив урочистий вхід в Єрусалим, щоб показати, що Він є істинний Христос Цар, і йде на смерть добровільно. 
Наблизившись до Єрусалима, прибувши до селища Виффагії, до гори Елеонської, Ісус Христос послав двох учеників Своїх, сказавши: "Підіть у село, що прямо перед вами, і зразу знайдете прив`язану ослицю і осля з нею, на яке ніхто з людей ніколи не сідав; відв`яжіть їх і приведіть до Мене. І якщо хто скаже вам щось, відповідайте, що вони потрібні Господу; і одразу ж відішле їх".
Ученики пішли і вчинили так, як велів їм Ісус. Вони привели ослицю і ослятко, накрили його своїм одягом, і Ісус Христос сів на нього.
Між тим в Єрусалимі довідалися, що Ісус, воскресивши чотириденного Лазаря, іде в Єрусалим. Безліч людей, зібравшись звідусіль на свято Пасхи, вийшли Йому ... Читати далі »
Просмотров: 2613 | Добавил: Prytyska | Дата: 01.04.2018 Коментарі

Просмотров: 20 | Добавил: Prytyska | Дата: 31.03.2018 Коментарі

Сьогоднішній день в церковному календарі називається Лазаревою суботою. Він є особливим, бо згадує нині Свята Церква про одне з найвеличніших чуд, сотворених Господом під час Його земного служіння, – дивне воскрешення Праведного Лазаря.

Прослухавши сьогоднішнє Євангельське читання ми стаємо свідками цієї події, яка засвідчує видимо перемогу Христа над смертю. Зі Священного Писання дізнаємось, що Лазар жив у Вифанії – невеликому селищі неподалік від Єрусалиму. Відомо, що він був друг Христів і брат двох сестер Марфи та Марії. Ця родина давно була знайома з Ісусом Христом і Господь часто гостював у них.

Наближалося свято Пасхи і Спаситель вже йшов на добровільні страждання. Злоба книжників і фарисеїв досягла своєї вершини і ці нечестивці, сповнені гордощів, злоби, заздрощів, вла ... Читати далі »

Просмотров: 2822 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 31.03.2018 Коментарі


Пн.: 10.00 – Молебень за здоров’я; панахида;
        17.00 – Акафіст.
Вт.:  10.00 – Водосвятний молебень за здоров’я; панахида;
        17.00 – Постова рання. 
Ср.:  09.00 – Літургія Ранішосвячених Дарів; панахида;
        17.00 – Постова рання;
Чт.:  09.00 – Постові часи; панахида;
        17.00 – Постова рання. 
... Читати далі »
Просмотров: 564 | Добавил: Prytyska | Дата: 25.03.2018 Коментарі

Просмотров: 38 | Добавил: Prytyska | Дата: 25.03.2018 Коментарі

На кінолекторії цієї суботи  до уваги глядачів було запропоновано документальний фільм "Истинный лик Иисуса?” (2013)
Фільм особливо актуальний в час Великого посту. Загалом, він виконує пізнавальну функцію, розширює уявлення про деякі речі, але разом з тим, показ цього фільму та дискусія, що відбудась після перегляду, - чудовий засіб проілюструвати, що будь-яке чудо не повинно бути джерелом віри для християн (в контектсі того, що християни повинні прагнут ... Читати далі »
Просмотров: 18 | Добавил: Prytyska | Дата: 23.03.2018 Коментарі

Щороку, 22 березня, Свята Православна Церква вшановує пам’ять 40-а мучеників, що в Севастійському озері були замучені. Це свято є одним з найбільш шанованих православними християнами свят. В день пам’яті святих страстотерпців Севастійських полегшується піст і служиться Літургія Ранішосвячених Дарів.

В 313 р. святий рівноапостольний цар Константин Великий видав Міланський едикт, згідно з яким розширювалась свобода віросповідування і християни прирівнювались в правах з язичниками. Але співправитель Константина – Лікіній – готувався до війни проти Константина та, боячись зради, вирішив очистити від християн своє військо.

В той час, у вірменському місті Севастії, одним з військових начальників був Агриколай, ревний прихильник язичництва. Під його керівництвом була дружина з сорока кападокійців, хоробрих воїнів, які стали переможцями в багатьох битвах ... Читати далі »
Просмотров: 2746 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 22.03.2018 Коментарі


Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^