Понеділок, 17.12.2018, 03:48
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід

Головна » Архів матеріалів
« 1 2 3 4 5 ... 233 234 »

Просмотров: 22 | Добавил: Prytyska | Дата: 25.11.2018 Коментарі


Просмотров: 25 | Добавил: Prytyska | Дата: 24.11.2018 Коментарі

Собор Архистратига Михаїла та інших Небесних Сил безплотних, Архангелів: Гавриїла, Рафаїла, Уриїла, Селафиїла, Єгудиїла, Варахиїла та Єремиїла

Святкування Собору Архистратига Божого Михаїла та інших Небесних Сил безплотних встановлено на початку IVст. На Помісному Лаодикійському Соборі, який відбувся за декілька років до І Вселенського Собору. Лаодикійський Собор 35-м правилом засудив і відкинув єретичне поклоніння ангелам як творцям та правителям світу і утвердив православне шанування їх. Звершується свято в листопаді 9-му місяці від березня ( з якого в давнину починався рік) – у відповідності з числом 9-ти чинів Ангельських. Восьмий же день місяця вказує на майбутній Собор всіх Сил Небесних в день Страшного Суду Божого, який святі отці називають « днем восьмим, бо після віку цього, що йде седмицями днів, настане «день восьмий», і тоді: « прийде Син Л ... Читати далі »
Просмотров: 2409 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 21.11.2018 Коментарі

Є місце в книзі Об’явлення, де тайноспоглядач Іоан оповідає нам, що коли прийде час і ми всі будемо в Царстві Божому, то кожен отримає ім’я таємниче, яке знає тільки Бог, Який дає його, і пізнає той, хто його отримує. Це ім’я ніби містить в собі всю таїну людини; цим ім’ям сказано все про неї; цього імені ніхто не може знати, окрім Бога і того, хто отримує його, тому що воно визначає те єдине, неповторне співвідношення, яке існує між Богом і Його творінням – кожним, єдиним для Нього творінням.

Ми носимо імена святих, які прожили і звершили на землі своє покликання, і ми їм присвячені, як храми присвячуються тому чи іншому святому, і ми мали б вдуматись і в значення його імені, і в ту особу святого, яка нам доступна з його житія. Адже він не тільки є нашим молитвенником, заступником та захисником, але якоюсь мірою і образом того, чим ми могли б бути. Пов ... Читати далі »
Просмотров: 2680 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 21.11.2018 Коментарі

Походження цієї ікони пов'язане з дуже відомим Ватопедським монастирем на Святому Афоні. Ватопед - грецький монастир, розташований в невеликій бухті на північно-східному березі Афону. Цей монастир - один з найдавніших, багатих і великих монастирів на Святій Афонській Горі. Константин Великий побудував тут в 329 році християнський храм, який був незабаром зруйнований Юліаном відступником. Але вже в 383 році на цьому ж місці виникає перший монастир, створений імператором Феодосієм. Назва монастиря пов'язана з переказом про чудесне спасіння Богородицею імператорського сина Аркадія. Під час його повернення з Риму до Константинополя на морі піднявся сильний шторм, і Аркадій впав за борт. Супутники в розпачі звернулися за допомогою до Богородиці. Їх молитви були почуті, і царевич був знайдений сплячим на березі, під тінню тернового куща. Звідси і назва монастиря - В ... Читати далі »
Просмотров: 2431 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 20.11.2018 Коментарі


Просмотров: 30 | Добавил: Prytyska | Дата: 18.11.2018 Коментарі


Просмотров: 34 | Добавил: Prytyska | Дата: 17.11.2018 Коментарі

Спільнота василіанських аніматорів Івано-Франківська у співпраці з Комісією у справах освіти і виховання УГКЦ та Івано-Франківською архієпархією видали вже другий посібник для проведення християнських таборів. Книжка називається «Інструкція для щастя». Автори запевняють, що завдяки цьому посібнику можна організовувати  християнські табори катехитичні заняття, цікаві забави для дітей і згуртовувати їх навколо Божої любові, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.
Просмотров: 38 | Добавил: Prytyska | Дата: 15.11.2018 Коментарі

13 листопада 2018 р. на території Києво-Печерської лаври відбулися засідання Синоду і Собору єпископів УПЦ (МП), які ухвалили неочікувані та суперечливі рішення, повідомляє кореспондент порталу "Релігія в Україні".

На офіційному сайті УПЦ засідання Синоду названо "черговим", а в подальшій заяві Собору єпископів УПЦ вже "екстреним".
... Читати далі »

Просмотров: 50 | Добавил: Prytyska | Дата: 14.11.2018 Коментарі

Святі апостоли від 70-ти: Стахій, Амплій, Урван, Наркис, Апелій, Аристовул
Святий апостол Андрій Первозванний руко поклав Стахія в сан єпископа Візантійського, де він і святительствував шістнадцять років, ревно проповідував Євангеліє Христове і навертав язичників до істинної віри. Святий Амплій був єпископом в місті Діосполі; святий Урван – в Македонії. Святительствували вони також з благословення святого апостола Андрія. За проповідь Євангелія були віддані мученицькій смерті юдеями і елінами-язичниками.

Святий Наркис був святителем в місті Афінах. Святий Апелій святительствував в Іраклії. Святий Аристовул, єпископ Вританійський, народився на Кипрі. Разом з своїм братом святим апостолом від 70-ти Варнавою, він супроводжував святого апостола Павла у його подорожах. Святий аристовул згадується у посланні апостола Павла до Римлян ( Рим. ... Читати далі »
Просмотров: 2314 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 13.11.2018 Коментарі


Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^