Середа, 30.09.2020, 19:52
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід

Головна » Архів матеріалів
« 1 2 ... 237 238 239 240 241 »
Покаяння – це процес, який триває протягом всього життя людини. Немає моменту і хвилини в житті людини, коли б вона не мала потреби в покаянні. Як говорить Симеон Новий Богослов, що людина має необхідність в покаянні до того часу, поки побачить Царство Боже.
Коли ми каємось, то потрібно розуміти в чому ми каємось. А каємось ми в гріхах. І для того, щоб розуміти Таїнство Покаяння, в першу чергу ми маємо розуміти правильно, з православної точки зору що таке гріх. Щоб знати в чому каятись, потрібно знати предмет покаяння. Каємось ми в гріхах. Гріх, за вченням Церкви, святих отців, це не просто порушення Заповіді Божої, як ми дуже часто це читаємо і відповідно сприймаємо, і розуміємо. Гріх насправді є внутрішньою хворобою людини. Він не полягає просто у вчинені певного зовнішнього вчинку, зовнішнього акту, а у внутрішньому стані людини. Ми добре знаємо з прикладів життєвих, що гріх відображається і на фізичній природі людини, і на духовній.
Одного разу художник ... Читати далі »
Просмотров: 2781 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 26.02.2012 Коментарі

УПЦ МП сейчас не нужна автокефалия, хотя церковь не считает эту тему запретной для обсуждения.
Просмотров: 2642 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 25.02.2012 Коментарі

20 лютого Константинопольський Патріарх Варфоломій на запрошення голови Великого народного зібрання Туреччини Джеміля Чічека прибув до Анкари і взяв участь в роботі міжпартійної комісії з перегляду Конституції, повідомляє агентство «Romfea.gr».

Метою Патріархату є зрівняння в правах релігійних меншин Туреччини. Патріарх Варфоломій передав на розгляд комісії текст на 18 сторінках, складений представниками всіх релігійних меншин Туреччини.

У своєму виступі Вселенський Патріарх Варфоломій нагадав, що до цих пір християни в Туреччині були дискримінованою меншиною. Їх розглядали як людей другого сорту. Православний першоієрарх висловив надію на зміну цього положення.

«Єдине, чого ми бажаємо, - це рівноправність», - сказав він. Одночасно Патріарх вказав на ряд проблем, які до цих пір не отримали рішення. Так єдина в ... Читати далі »
Просмотров: 2624 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 25.02.2012 Коментарі

 22-23 февраля 2012 года в г. Ларнака (о. Кипр) прошло заседание Межрелигиозного совета Ближнего Востока и Северной Африки, организованное при содействии Всемирной конференции «Религии за мир» (ВКРМ).

В день открытия в работе заседания приняли участие 25 представителей христианства и ислама, большинство из которых приехало из Сирии. Христиан Сирии представляли: епископ Пиргский Илия (Туме) (Антиохийская Православная Церковь), митрополит Григорий Ибрахим (Сирийская Церковь), священник Пьер Масри (Мелькитская Церковь), Джордж Мараяти (Армянская Церковь), богословы д-р Разек Сириани, д-р Илия Саму. От сирийской мусульманской общины присутствовали: суннитские шейхи Валид Фалион, Хусейн А. Шехадех, алавитский шейх Сухайб Шами, друзский шейх Камил Наср, мусульманские богословы: д-р Абд Альраззак Монес, д-р Мухаммад Аль-Шабаш, ... Читати далі »
Просмотров: 2628 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 24.02.2012 Коментарі

Позавчора в Києво–Печерській лаврі учасники синоду УПЦ Московського патріархату подумки витанцьовували над труною ще живого глави церкви, митрополита Володимира (Сабодана). Синод таки відбувся — попри те що митрополит Київський і всієї України виступив з офіційним документом проти його проведення і засвідчив перед камерами свою дієздатність. Однак маховик перевороту в УПЦ вже запущено. «Домовину» для Володимира змайстрували за кресленнями, надісланими, схоже, безпосередньо очільником Московської патріархатії РПЦ Кирилом (Гундяєвим). Головний вірянин УПЦ МП — Віктор Янукович — чомусь мовчить. Виходить так, що в митрополита Київського не лишилося високих соратників та захисників. Що буде з цією церквою?..

"Русскій мір» підкрався непомітно" ... Читати далі »
Просмотров: 2660 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 24.02.2012 Коментарі

21 лютого 2012 року, після закінчення засідання Священного Синоду Української Православної Церкви, керуючий справами УПЦ архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан зустрівся з журналістами.

Владика Митрофан розповів про зустріч членів Священного Синоду з Блаженнішим митрополитом Київським і всієї України Володимиром, що передувала засіданню: «Від Предстоятеля присутні почули батьківський наказ, пораду і отримали благословення на проведення Священного Синоду Української Православної Церкви. Його рішення були прийняті для того, щоб, нарешті, вгамувати ту непросту атмосферу, яка, на жаль, склалася сьогодні в нашій Церкві».

Відповідаючи на питання про те, чи обговорювалися на зустрічі з Його Блаженством кадрові рішення, які потім прийняв Священний Синод, архієпископ Митрофан відзначив наступне: «Всі ті питання, які виносилися... на Священний Синод, були обговорені з Предстоятелем Української Православної Церкви Блаженнішим митрополитом Володимир ... Читати далі »
Просмотров: 2757 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 23.02.2012 Коментарі

Пророк Исаия, предсказывая грядущее наказание Иерусалиму, так говорит о нем: «Вот, Господь, Господь Саваоф, отнимет у Иерусалима и у Иуды… храброго вождя и воина, судью и пророка, и прозорливца и старца, пятидесятника и вельможу и советника, и мудрого художника и искусного в слове» (Ис. 3: 1–3).


Если Бог решает наказать человека, то лишает его разума, а если некий народ созрел для гневного посещения, то, как видим, у него будут отняты самые важные категории людей, без которых гражданская жизнь станет невозможной. Это своеобразное отнятие опорных столпов, без которых общественная и государственная жизнь неминуемо обрушивается, погребая под своими обломками все живое. И в перечне отнимаемых столпов первое место занимают «храбрый вождь и воин».

Даже «пророки, прозорливцы и старцы» следуют в этом списке после людей военных. Нами, православными, эта особенность пророческой речи не должна быть пропущена. Мы традиционно сетуем на оскудение духовных р ... Читати далі »
Просмотров: 2753 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 23.02.2012 Коментарі

22 лютого 2012 р. архієпископ Переяслав-Хмельницький і Бориспільський Епіфаній з благословення Святійшого Патріарха Філарета взяв участь в дипломатичному прийнятті посольства Естонії з нагоди національного свята - Дня незалежності, що проходило в Національній філармонії України.

Від імені Святійшого Патріарха Філарета єпископ Епіфаній привітав надзвичайного і повноважного посла Естонії в Україні Лаурі Лепіка із національним святом побажавши йому міцного здоров'я а естонському народові - всіляких успіхів на шляху розбудови процвітаючої держави.

Просмотров: 2584 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 23.02.2012 Коментарі

21 лютого 2012 року в Києво-Печерській лаврі відбулося засідання Священного Синоду Української Православної Церкви. З огляду на хворобу Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира, згідно з пунктами 16 і 17 розділу IV Статуту про керівництво Української Православної Церкви, засідання проходило під головуванням найстарішого за хіротонією постійного члена Священного Синоду Української Православної Церкви митрополита Одеського та Ізмаїльського Агафангела.

Члени Священного Синоду з вдячністю Богові констатували, що Господь поступово відновлює сили Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира після важкої хвороби, і закликали віруючих Української Православної Церкви і надалі сугубо молитися, щоб Лікар душ і тілес поставив Його Блаженство з одра хвороби цела и всесовершенна.

Священний Синод Української Православної Церкви мав міркування про діяльність архієпископа Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра, вікарі ... Читати далі »
Просмотров: 2612 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 22.02.2012 Коментарі


Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^