Субота, 23.02.2019, 01:25
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід

Головна » Архів матеріалів
« 1 2 ... 234 235 236
 
 Притчи Господни в малых словах заключают великий смысл. Иногда в одном лице, изображенном в притче, охвачено Божественным смыслом все человечество. Тот, до полусмерти избитый разбойниками человек, которого пожалел Самарянин, разве не все человечество, не Адам и все его дети? А в блудном сыне разве не узнают себя и свою внутреннюю, сокровенную историю все кающиеся христиане? В одной потерянной драхме – все потерявшиеся души, и снова – весь Адам со всем потомством – в одной заблудшей овце. 


Люди узнают мир и потому описывают его в тысячах многотомных сочинений, а Бог знает мир, и потому охватывает его коротким рассказом из шести – семи предложений. В этом смысле фарисей и мытарь, молившиеся в церкви, являются изображением всего молящегося человечества.

Молитву нельзя оц ... Читати далі »
Просмотров: 2824 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 05.02.2012 Коментарі

Слово Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета
на урочистій Академії в Національній опері України
з нагоди ювілеїв 50-ліття його рукоположення на єпископа
і 45-ліття служіння на Київській кафедрі
(4 лютого 2012 р.)Ваші преосвященства, всечесні отці, дорогі брати і сестри!


Шановні перший Президент України Леонід Макарович Кравчук, екс-Президент Віктор Андрійович Ющенко, шановний віце-прем’єр-міністр Грузії, шановний представник Верховної Ради Володимир Олександрович Яворівський! Я щиро вдячний вам за ваші привітання.

Вдячний також за привітання нині діючому Президенту Віктору Федоровичу Януковичу, який передав Міністр культури сьогодні вранці. Я вдячний всім, х ... Читати далі »
Просмотров: 2671 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 04.02.2012 Коментарі

Дорогі браття і сестри ! Мабуть, не просто звичайна цікавість змусила Закхея, про якого ви чули з євангельського читання, вилізти на смоковницю, щоб побачити Ісуса Христа, який мав тут проходити. І Господь, Який знає таємниці людської душі, бачив, що у цій цікавості зароджується визнання своєї нечистоти і допущеної несправедливості, що душа Закхея, яка бажала бачити Спасителя, тягнулася до Нього.

І ось одні лише слова Христа, сказані з любов’ю: «Закхею, злізь скоріше, бо сьогодні Мені належить бути в тебе в домі» (Лк. 19, 5), – викликали в його душі повний переворот.

Начальник митарів, грішник, з яким ніхто не хотів спілкуватися, тому що боялись його, бо він збирав податки для римської влади, – розкаявся перед усіма, сповідав свою неправду і дав Богу обітницю змінити спосіб свого життя. Закхей сказав Господу: «Половину добра мого я віддам убогим і, якщо кого скривдив чим, поверну вчетверо» (Лк. 19, 8).

І в наш час Господь кличе до Себе кожну лю ... Читати далі »
Просмотров: 2594 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 29.01.2012 Коментарі

Проросійські сили в УПЦ (МП) об’єдналися й вирішили усунути від впливу в церкві оточення митрополита Володимира. Якби стан здоров’я митрополита був гірший – вони б захопили всю владу одразу. Таку думку у коментарі Тижню висловив релігієзнавець, доктор філософських наук Юрій Чорноморець.

На прохання Тижня прокоментувати усунення архієпископа Олександра (Драбинка) з ключових посад в Київський митрополії, Чорноморець зазначив, що архієпископ Олександр – найближчий помічник Блаженнішого митрополита Володимира і виконавець всіх його рішень. Яким би не було здоров’я митрополита в останні роки, Блаженніший ніколи не був керованим кимось, в тому числі – своїм оточенням. Отже, випад проти архієпископа Олександра – це насправді випад проти митрополита Володимира, намагання позбавити його контролю над УПЦ, над її фінансами, над К ... Читати далі »

Просмотров: 2649 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 28.01.2012 Коментарі

В Германии вновь прозвучали призывы к усилению мер против саентологии. Министр внутренних дел Баварии Йоахим Геррманн (партия Христианско-социальный союз) требует более жестких действий по отношению к этой организации. В интервью ежедневнику « Das Bild» (17 января) баварский министрназвал саентологию «деструктивной, бесчеловечной организацией» и призвал ее запретить.

Бывший министр внутренних дел Баварии Гюнтер Бекштайн солидарен с Йоахимом Геррманном в своем отношении к саентологам. Он также требует запретить деятельность этой организации, которую считает «противником конституции». А министр внутренних дел Баден-Вюртемберга Рейнхольд Галль (Социал-демократическая партия) высказался за строгое наблюдение за саентологией, сообщает kipa/apic.

Саентология всегда вызывала подозрение у германской политической элиты. Крупные политики и общественные деятели не раз выступали против деятельности этой организации в Германии.

В мае 1994 г. Постоянная конф ... Читати далі »
Просмотров: 2497 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 20.01.2012 Коментарі

 Зустріч Патріарха Константинопольського Варфоломія з представниками Ради Священної митрополії Абхазії - архімандритом Дорофеєм (Дбаром), ієромонахом Андрієм (Ампаром), ієродияконом Давидом (Сарсанія) та мирянами Темуром Дзідзарія і Германом Маршанія відбулася - на запрошення Вселенської Патріархії - 9 січня в Стамбулі (Константинополі) в приміщенні Патріархії. На цій зустрічі також були присутні: член Священного Синоду Константинопольської Церкви, голова Міжправославної Комісії митрополит Пергамський Іоанн (Зізіулас) і архіграмматевс (старший секретар) Патріархії архімандрит Варфоломій (Самарас).

Патріарх Варфоломій повідомив гостям, що Звернення Церковно-Народних Зборів Абхазії від 15 травня 2011 року, в якому висловлювалося побажання про прийняття Абхазької Церкви під омофор Вселенського Патріархату, буде розглянуто на ... Читати далі »

Просмотров: 2528 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 11.01.2012 Коментарі

Росія та Греція обмінялися гострими заявами через скандал із арештом Архімандрита Єфрема. Це - настоятель Ватопедського монастиря на горі Афон, якого підозрюють в оборудках із державним майном.

МЗС Росії та російська православна церква висловили стурбованість арештом і заявили про порушення прав людини. Патріарх Кирило навіть надіслав листа президентові Греції із проханням звільнити архімандрита. Грецьке МЗС відповіло на закиди, що жодних вказівок стосовно цієї справи - не приймає. За даними слідства, кілька років тому настоятель обміняв покинуту ділянку, що належала монастирю, на елітну державну нерухомість. Це завдало Греції збитків майже на сто мільйонів євро. Зараз настоятель перебуває у найбільшій в’язниці країни, в Афінах. Усі звинувачення відкидає.

Просмотров: 2657 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 27.12.2011 Коментарі

23 декабря 2011 г. в Киеве прошло необычное заседание Священного Синода УПЦ (МП). В связи с длительной болезнью митрополита Владимира функции председательствующего на заседании были возложены на старшего по хиротонии среди синодалов – митрополита Одесского Агафангела. Чем последний и не преминул воспользоваться, чтобы вновь попытаться узурпировать власть в этой Церкви.

Возмутительным внешним проявлением такой узурпации стало то, что для ведения заседания владыка Агафангел уселся в кресло, установленное во главе стола. То есть на место отсутствующего митрополита Владимира, а не сбоку, как временный заместитель.

Светским читателям эта деталь может показаться малозначительной – но в церковной жизни символика имеет особое значение, в том числе символика места. Поэтому если кто-то садится в кресло Предстоятеля – это не просто так. Что понимает и сам севший, и окружающие. Кстати, не даром и Устав УПЦ (МП) в п. 14 главы IV напоминает, что члены Синода должны сидеть ... Читати далі »

Просмотров: 2844 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 24.12.2011 Коментарі


 

 19 грудня 2011 року Православна Церква вшановує пам'ять святителя Миколая Чудотворця, архиєпископа Мир Лікійського.  В день свята, парафія святого Миколая Чудотворця (Притиска) відзначала своє храмове свято. Урочисте богослужіння з нагоди свята цього дня очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у співслужінні прот. Олега Маланяка, прот. Володимира Романишина та духовенства храму.

Велична церква була переповнена богомольцями, особливо приємно було бачити дітей. Після заамвонної молитви було звершено молебень до Святителя Миколая Чудотворця.

Настоятель храму, благочинний ... Читати далі »
Просмотров: 2557 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 19.12.2011 Коментарі

Ідея внутрішнього преображення – вихід із мисленого «Єгипту» гріха, пристрастей і вхід у «Єрусалим» чистоти, святості, нового життя з Богом – є не тільки дуже важливим доповненням до царственної змістовної тональності Херувимської пісні – «пісні приношення», але й головною умовою взагалі усього православного співу.
Камерний хор «Преображення» Київського православного молодіжного братства Свв. князів-страстотерпців Бориса і Гліба, художнім керівником і диригентом якого є Марина Ковтунова, утворився 23 жовтня 2011 року, розпочав свій творчий шлях. Для першої програми колективу («Іже херувими» – Херувимські пісні різних часів і регіонів) не випадково було обрано саме Херувимську пісню. З цього піснеспіву-молитви починається остання з трьох частин Літургії (де звершується Таїнство таїнств - Євхаристія) – Літургія вірних.

В програмі концертних виступі ... Читати далі »
Просмотров: 3022 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 27.11.2011 Коментарі

1-10 11-20 ... 2331-2340 2341-2350 2351-2360

Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^