Вівторок, 05.07.2022, 19:05
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід

Головна » Архів матеріалів
« 1 2 ... 231 232 233 234 »
Деякі риси національного характеру, наприклад, вільнолюбність і нежорстке, толерантне ставлення до інославних віровизнань та релігій, – зумовили часті нарікання на українців з боку частини ортодоксальних християн Сходу. Багато писав про невдоволеність нами греків та інших східняків наш письменник-мандрівник Василь Григорович-Барський у своїй фундаментальній подорожній книзі "Мандри по святих місцях Сходу з 1723 по 1747 рік”1. Як він не намагався представити українців, як побожних і вірних православно-візантійській традиції християн, йому скрізь говорили, що українці надто добрі до католиків, не поборюють ісламу, кохаються в освіті, малюють ікони на західний взірець. Подібне чували і чуємо від самої Київської Руси і аж до нашого часу. Може, цікавий виняток зробив усередині ХVII століття сирійський архідиякон Павло з міста Алепо, як ... Читати далі »
Просмотров: 2948 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 09.03.2012 Коментарі

В понеділок 5 березня Предстоятеля УПЦ в лікарні відвідав Керуючий справами УПЦ архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан. Він привітав Блаженнішого Митрополита Володимира з початком Великого посту, доповів про стан справ в Українській Православній Церкві, передав на ознайомлення річні звіти керуючих єпархіями УПЦ за 2011 та обговорив поточні питання діяльності Київської Митрополії. 

Просмотров: 2734 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 07.03.2012 Коментарі

6 березня 2012 року у Києво-Печерській Лаврі відбулося засідання Комісії з канонізації святих при Священному Синоді Української Православної Церкви. Очолив засідання архієпископ Херсонський і Таврійський Іоанн.

Члени Комісії заслухали рапорт Преосвященного Іларіона, митрополита Донецького і Маріупольського, про можливість причислення до лику місцевошанованих святих Донецької єпархії схимонаха Ілії (Ганжи) (+17.04.1946 р.), а також рапорт Преосвященного Іринея, єпископа Ніжинського і Прилуцького, про можливість причислення до лику місцевошанованих святих Ніжинської єпархії ігумені Смарагди (Онищенко) (+ 1935).
Комісія ухвалила наступне: направити Блаженнішому Митрополиту Володимиру рапорти щодо можливості причислення до лику святих даних подвижників благочестя.

http://orthodox.org.ua/uk/node/11276


Просмотров: 2668 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 06.03.2012 Коментарі

На своїй сторінці у мережі facebook Прем'єр-міністр України Микола Азаров опублікував свої роздуми стосовно значення Великого посту у житті християнина, наголосивши, що жити по совісті треба кожен день, а не тільки під час Великого посту.

"На мій погляд, під час Великого посту і в будь який інший час не треба робити нічого такого, щоб не узгоджувалося з вашою совістю, переконаннями, і в цьому Великий піст не повинен нічим відрізнятися від усіх інших днів року", - зауважив Микола Янович.

Прем'єр зазначив, що в ці дні потрібно думати про те, що означає Великий піст, чому він присвячений і ... Читати далі »
Просмотров: 2564 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 06.03.2012 Коментарі

4 марта 2012 года, в неделю первую Великого поста, Блаженнейший Патриарх Святого Града Иерусалима и всей Палестины Феофил III возглавил Божественную литургию в храме Воскресения Христова. Его Блаженству сослужили иерархи и клирики Иерусалимской Православной Церкви. В богослужении также приняли участие митрополит Принцевых островов Иаков (Константинопольский Патриархат), заместитель начальника Русской духовной миссии в Иерусалиме игумен Феофан (Лукьянов).

За Божественной литургией молились генеральный консул Греции в Иерусалиме С. Афанасиу и многочисленные паломники из Греции и России, сообщает сайт Русской духовной миссии. По окончании богослужения был совершен крестный ход вокруг Кувуклии Гроба Господня и по внутренним галереям храма Воскресения Христова. Затем Предстоятель Иерусалимской Церкви совершил чин Торжества Правос ... Читати далі »
Просмотров: 2757 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 04.03.2012 Коментарі

Возлюбленные братия! Началом слова нашего в неделю православия весьма естественно быть вопросу, что есть православие?

Православие есть истинное богопознание и богопочитание; православие есть поклонение Богу духом и истиною; православие есть прославление Бога истинным познанием Его и поклонением Ему; православие есть прославление Богом человека, истинного служителя Божия, дарованием Ему благодати Всесвятаго Духа. Дух есть слава христиан [1]. Где нет Духа, там нет православия.


Нет православия в учениях и умствованиях человеческих: в них господствует лжеименный разум — плод падения. Православие — учение Святаго Духа, данное Богом человекам во спасение. Где нет православия, там нет спасения. «Иже хощет спастися, прежде всех подобает ему держати кафолическую веру, ея же аще кто целы и непороч ... Читати далі »

Просмотров: 2908 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 03.03.2012 Коментарі

Древний манускрипт, написанный на ассирийском языке, – диалекте арамейского, – был «повторно обнаружен» в хранилище Палаты правосудия Анкары. Теперь его передадут в Этнографический музей Анкары. 

Этот список Ветхого Завета находился у турецких властей после того, как в 2000 году реликвия была изъята у контрабандистов в ходе операции на Средиземноморском побережьеТурции. Банде были предъявлены обвинения в контрабанде антиквариата, ведении незаконных раскопок и хранении взрывчатых веществ. В ходе слушания дела стало известно, что возраст книги – 1500-2000 лет. 

На тонкие кожаные страницы манускрипта нанесены надписи, сделанные золотыми буквами на ассирийском языке, который является диалектом арамейского.

Турецкие власти признали найденную Библию культурным достоянием, придав ей статус музейной ценности ... Читати далі »
Просмотров: 2937 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 27.02.2012 Коментарі

Покаяння – це процес, який триває протягом всього життя людини. Немає моменту і хвилини в житті людини, коли б вона не мала потреби в покаянні. Як говорить Симеон Новий Богослов, що людина має необхідність в покаянні до того часу, поки побачить Царство Боже.
Коли ми каємось, то потрібно розуміти в чому ми каємось. А каємось ми в гріхах. І для того, щоб розуміти Таїнство Покаяння, в першу чергу ми маємо розуміти правильно, з православної точки зору що таке гріх. Щоб знати в чому каятись, потрібно знати предмет покаяння. Каємось ми в гріхах. Гріх, за вченням Церкви, святих отців, це не просто порушення Заповіді Божої, як ми дуже часто це читаємо і відповідно сприймаємо, і розуміємо. Гріх насправді є внутрішньою хворобою людини. Він не полягає просто у вчинені певного зовнішнього вчинку, зовнішнього акту, а у внутрішньому стані людини. Ми добре знаємо з прикладів життєвих, що гріх відображається і на фізичній природі людини, і на духовній.
Одного разу художник ... Читати далі »
Просмотров: 2967 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 26.02.2012 Коментарі

УПЦ МП сейчас не нужна автокефалия, хотя церковь не считает эту тему запретной для обсуждения.
Просмотров: 2832 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 25.02.2012 Коментарі

Позавчора в Києво–Печерській лаврі учасники синоду УПЦ Московського патріархату подумки витанцьовували над труною ще живого глави церкви, митрополита Володимира (Сабодана). Синод таки відбувся — попри те що митрополит Київський і всієї України виступив з офіційним документом проти його проведення і засвідчив перед камерами свою дієздатність. Однак маховик перевороту в УПЦ вже запущено. «Домовину» для Володимира змайстрували за кресленнями, надісланими, схоже, безпосередньо очільником Московської патріархатії РПЦ Кирилом (Гундяєвим). Головний вірянин УПЦ МП — Віктор Янукович — чомусь мовчить. Виходить так, що в митрополита Київського не лишилося високих соратників та захисників. Що буде з цією церквою?..

"Русскій мір» підкрався непомітно" ... Читати далі »
Просмотров: 2823 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 24.02.2012 Коментарі


Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^