П`ятниця, 19.10.2018, 11:41
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід

Головна » Архів матеріалів
« 1 2 3 4 ... 230 231 »
У місті Тулуза (Франція) відкрили пам'ятник дочки київського князя Ярослава Мудрого-Анні Ярославні - дружині французького короля Генріха I, представника династії Капетингів. Бронзову скульптуру княжни Київ подарував Тулузі на знак дружніх зв'язків, об'єднуючих міста з 1970 року. Участь у відкритті взяв перший заступник голови КМДА Микола Поворозник, який перебуває у відрядженні, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Rbc.ua.

«Цього знаменного дня Київський міський голова Віталій Кличко мені до ... Читати далі »

Просмотров: 50 | Добавил: Prytyska | Дата: 04.10.2018 Коментарі

4 жовтня за новим стилем Свята Православна Церква вшановує пам’ять великого світильника землі Української – святителя Димитрія (Туптала) митрополита Ростовського, згадуючи про дивне знайдення його чесних і многоцілющих мощей.

Святитель Димитрій прибув у 1702 році на Ростовську кафедру, перш за все відвідав монастир святителя Якова, єпископа Ростовського. У соборній церкві на честь Зачаття Пресвятої Богородиці він звершив літургію, після якої при всіх присутніх у храмі визначив на правій стороні храму місце свого майбутнього поховання зі словами: « Ось спокій мій, тут оселюся на віки віків». Преставився святитель Димитрій 28 жовтня (10 листопада) 1709 р. Не зважаючи на бажання Святителя, виражене у заповіті, духовенство і жителі Ростова просили місцеблюстителя патріаршого престолу Рязанського митрополита Стефана Яворського, що прибув для поховання святит ... Читати далі »
Просмотров: 2456 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 04.10.2018 Коментарі


Просмотров: 19 | Добавил: Prytyska | Дата: 03.10.2018 Коментарі

Тристоронній диспут між українцями, росіянами та Вселенським Патріархатом про можливість церковної незалежності України обіцяє бути найсерйознішою проблемою для православної християнської єдності нашого покоління. З чисто політичної точки зору українська автокефалія представляє для Російської Православної Церкви повну катастрофу. Вона не тільки позбавить РПЦ однієї третини її парафій та підірве проект «Русский Мир», але і докорінно відкине претензії Московського Патріархату на лідерство у всьому православному християнському світі.

У відчайдушних спробах знищити рух за незалежність, Московський Патріархат зі своїми поплічниками просуває безліч риторичних і історичних аргументів, жоден з яких не є таким войовничим і безглуздим, як звинувачення Вселенського Патріархату в «єресі папізму». І хоча це не ... Читати далі »

Просмотров: 41 | Добавил: Prytyska | Дата: 02.10.2018 Коментарі

В п’ятницю керуючий справами УПЦ МП митрополит Антоній (Паканич) провів нараду з представниками єпархій і дав доручення організувати пікет під будівлею, де проживають екзархи Константинопольського Патріархату. Про це "Релігійній правді” повідомив представник одного з учасників зустрічі.

Зокрема, як зазначає джерело, на зустрічі митрополит Антоній повідомив, що "з 1 жовтня, кожного дня, одна з єпархій має привезти до Києва мінімум 50 людей для пікетування приміщення, де проживають екзархи”.

В нараді, за словами джерела "РП”, брали участь наступні представники УПЦ МП: о. Сергій Грицаюк (Житомирська єпархія), о. Георгій (Тернопільська єпархія), о. Віктор Земляний (Рівненська єпархія), о. Олег Точинський (Волинська єпархія), о. Василь (Івано-Франківська єпархія) та о. Олексій (Сумська єпархія).

... Читати далі »

Просмотров: 40 | Добавил: Prytyska | Дата: 01.10.2018 Коментарі


Просмотров: 20 | Добавил: Prytyska | Дата: 30.09.2018 Коментарі


Просмотров: 34 | Добавил: Prytyska | Дата: 27.09.2018 Коментарі

Свято Воздвиження Чесного Хреста Господнього належить до двунадесятих свят. Історики Східньої Церкви загально сходяться в тому, що передусім дві події дали мотив до установлення цього свята: віднайдення св. Господнього Хреста в 4 ст. і його повернення з перської неволі в 7 столітті.

Початок свята Воздвиження дало освячення храму Господнього Воскресіння, що його збудував св. Костянтин Великий на Голгофі в Єрусалимі. Це освячення відбулося дуже урочисто за єрусалимського єпископа Макарія 13 вересня 335 року. Наступного дня після освячення храму було урочисте воздвиження віднайденого св. Хресного Дерева. Під час воздвиження народ багато разів взивав „Господи помилуй”. Відтоді Східна Церква щорічно святкує пам'ять освячення храму Воскресіння 26 вересня, а Воздвиження Чесного Хреста 27 вересня...

Просмотров: 2766 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 27.09.2018 Коментарі

Вселенський Патріархат оприлюднив дослідження історичних церковних документів, із якого витікає, що Константинополь ніколи не віддавав Київську митрополію в канонічну територію Московського Патріархату.

Висновки дослідження оприлюднені на сайті ORTHODOXIA.INFO, повідомляє Еспресо.

Після заяви Української Православної Церкви Московського Патріархату про незаконність дій Константинополя щодо надання Томосу про створення єдиної Автокефальної Православної Церкви в Україні та рішення припинити спілкування зі Вселенськ ... Читати далі »

Просмотров: 44 | Добавил: Prytyska | Дата: 26.09.2018 Коментарі


Просмотров: 25 | Добавил: Prytyska | Дата: 23.09.2018 Коментарі


Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^