Неділя, 17.02.2019, 16:24
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід

Головна » Архів матеріалів
« 1 2 3 4 ... 235 236 »
Преподобний Максим Сповідник народився в Константинополі близько 580 року й виріс у побожній християнській родині. Замолоду він отримав різнобічну освіту: вивчив філософію, граматику, риторику, був обізнаний щодо давніх авторів і досконало володів Богословською діалектикою. Коли преподобний Максим пішов на державну службу, знання й сумлінність дали йому змогу стати першим секретарем імператора Іраклія (611 - 641). Але придворне життя обтяжувало його, і він пішов у Хрисопольску обитель (на протилежному березі Босфору - нині Скутари), де прийняв чернечий постриг. Своїм смиренномудрієм він згодом здобув любов братів і був обраний ігуменом монастиря, але і в цьому сані, через свою незвичайну скромність, він, з власних його слів, "залишався простим ченцем”. В 633 році на прохання одного богослова, майбутнього святителя Єрусалимського Патріарха Софронія (пам’ять 11 ... Читати далі »
Просмотров: 2440 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 03.02.2019 Коментарі

Понад чотири роки тому рано вранці 1 липня 2009 закінчив свій земний шлях схимонах Йосиф Ватопедський. Ця подія не стала для ЗМІ «інформаційним приводом» для розповіді про життєвий шлях старця. На жаль, наші сучасники знають набагато більше про другорядних співаків і футболістів, ніж про справді великих людей, за молитвами яких ще існує цей світ.
Старець схимонах Йосиф народився в 1921 р. на острові Кіпр в багатодітній селянській родині. Мати Євгенія народила дитя на сьомому місяці вагітності в день пам'яті Святих безсрібників. Спочатку вона подумала, що дитина мертва, але він дивним чином вижив.

Сократіс (так назвали немовля при хрещенні) закінчив перші класи школи і в шістнадцятирічному віці почав свій монаший шлях у монастирі Ставровуні (ця обитель одна з найдавніших на острові Кіпр), де і перебував до 1945 року. У цей періо ... Читати далі »
Просмотров: 2572 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 01.02.2019 Коментарі

Преподобний Антоній Великий народився в Єгипті близько 250 року від благородних і багатих батьків, що виховали його в християнській вірі. У вісімнадцятирічному віці він позбувся своїх батьків і залишився один з сестрою, яка була під його опікою. Одного разу він йшов до церкви і розмірковував про святих апостолів, як вони залишили все, щоб йти за Господом. Ввійшовши до храму він почув євангельські слова: «Коли хочеш бути досконалим, піди, продай добро твоє і роздай убогим; і матимеш скарб на небесах, і приходь та йди слідом за Мною» (Мф. 19, 21). Ці слова вразили Антонія, немов сказані були Господом особисто йому. Незабаром після цього Антоній відмовився від спадку батьківського на користь бідних жителів свого селища, але не міг збагнути, на кого він залишить сестру. Стурбований цією думкою, він наступного разу входячи до храму почув там знову ... Читати далі »
Просмотров: 2578 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 29.01.2019 Коментарі

29 січня – День пам'яті героїв Крут. Цього дня у 1918 році триста студентів в нерівному бою загинули, намагаючись зупинити під Києвом більшовицьку армію Михайла Муравйова. У більшості областей України проходять заходи зі вшанування подвигу цих героїв.

Сьогодні Президент Петро Порошенко та представники влади поклали квіти до Пам’ятного Хреста Героям Крут на Аскольдовій могилі у Києві, де перезахоронена частина загиблих. Разом з учасниками церемонії Президент вшанував пам’ять полеглих хвилиною мовчання.

Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути під однойменним селищем за 130 км на північний схід від Києва. Цей бій між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та загоном з київських студентів і бійців вільного козацтва, що загалом нараховував близько 400 осіб, тривав 5 годин. 27 юнаків потрапили після бою в пол ... Читати далі »
Просмотров: 2603 | Добавил: Prytyska | Дата: 29.01.2019 Коментарі

Біля 42 року апостол Петро за повелінням Ірода Агрипи був ув'язнений і посаджений у темницю за проповідь Христа Спасителя. Тут він був зв'язаний двома залізними ланцюгами. Вночі, напередодні суду над ним, Ангел Господній зняв з апостола ці ланцюги і чудесно вивів його із в'язниці (Діян. 12, 1-11). Християни, почувши про чудо, взяли вериги (ланцюги), і зберігали їх як коштовність. Багато важкохворих, приходячи до них з вірою, отримували зцілення. Вериги святого апостола Петра зберігалися в Єрусалимі до патріарха Ювеналія, який подарував їх Євдокії, дружині імператора Феодосія Молодшого, а вона в 437 і 439 роках перенесла їх з Єрусалиму в Константинопіль. Одну веригу Євдокія послала в Рим своїй дочці Євдоксії, яка побудувала храм в честь святого апостола Петра і поклала в ньому веригу. В Римі були також і інші вериги, в яких знаходився апостол перед своєю мучени ... Читати далі »
Просмотров: 2629 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 29.01.2019 Коментарі

В книзі пророка Даниїла описується таємнича боротьба Ангелів біля престолу Божого. Один з ангелів символічно названий князем персидським, інший – князем грецьким. Архангел Гавриїл бореться з ними. Тлумачі Священного Писання пояснюють, що Небесна Церква приймає участь в Божому промислі стосовно всіх народів світу, що кожному народу, кожній країні дані Ангели -хоронителі і символічна боротьба ангелів – це їхні молитви про народи землі. В даному випадку покровитель іудейського народу Архангел Гавриїл молиться про закінчення Вавилонського полону та повернення свого народу на батьківщину для відбудови храму, ангел – покровитель перського народу молиться за те, щоб полон продовжився і через іудейський народ прийти до віри в єдиного Бога. Обидва Ангели ревно моли Бога за спасіння душ людських тому їх боротьба була благочестивою, це було проявленням любові до народів, ... Читати далі »
Просмотров: 2618 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 27.01.2019 Коментарі


Просмотров: 5 | Добавил: Prytyska | Дата: 27.01.2019 Коментарі

23 січня 2019 року владика Філарет, колишній патріарх УПЦ КП, а зараз митрополит Правосалвної Церкви України, відзначає своє 90-ліття від дня народження. З цієї нагоди у Свято-Володимирському кафедральному соборі Києва було звершено літургію, яку очолив ювіляр, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Сerkva.info.

З нагоди 90-річчя з дня народження владики Філарета президент Петро Порошенко ... Читати далі »
Просмотров: 53 | Добавил: Prytyska | Дата: 23.01.2019 Коментарі

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду при розгляді справи № 905/3377/15 (хід якої можна відстежити у Verdictum) пояснив, що рішення парафіяльних зборів релігійної громади щодо зміни канонічної підлеглості  стосуються виключно питань управління парафією і не визначають питання управління та контролю єпархії. Про це 23 січня інформує Юрліга.

Відповідна  ... Читати далі »

Просмотров: 44 | Добавил: Prytyska | Дата: 23.01.2019 Коментарі

На офіційному сайті Вселенського Патріархату з’явився запис про Православну Церкву України як про ще одну Помісну Церкву.

Вона розташована після Православної Церкви Чехії та Словацьких земель, на п'ятнадцятому місці, повідомляє Церкваріум.

«Таким чином, розвіяно ще один нещодавній фейк про те, що Томос ПЦУ "несправжній", тому що нашу Церкву навіть "не включено до списку визнаних Помісних Церков", - зазначає видання.

 
Просмотров: 63 | Добавил: Prytyska | Дата: 23.01.2019 Коментарі


Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^