Вівторок, 21.05.2019, 04:37
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід

Головна » 2019 » Березень » 12
протопресвітер Олександр Шмеман


Про якомога серйозніше відношення до Посту


Дотепер ми говорили про церковне вчення стосовно посту, вчення, що передається нам насамперед через великопісне богослужіння. Тепер устає питання: як можемо ми застосувати це вчення до нашого життя? Як міг би Великий Піст бути не тільки номінальним, але стати дійсно рушійною силою у нашому існуванні? Наше життя (чи потрібно нагадувати це?) настільки відрізняється від того, котрим жили люди, що створили ці стихири, канони, що установили ці богослужіння і статут. Вони жили ще відносно невеликими громадами, поза містом, в органічно православному світі; самий порядок життя був глибоко церковним. Тепер ми живемо у величезному, урбаністичному, технологічному суспільстві, плюралістичному у своїх релігійних віруваннях, секулярному (світському) за світог ... Читати далі »
Просмотров: 3438 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 12.03.2019 Коментарі

  Я вигукую сильніше труби, не для того, щоб задовільнити слух задоволенням, але щоб заглушити задоволення словом правди, пристрасть шлунка припинити, і викликати дію посту.

Піст подає небесну вигоду, а хтивість є шкодою, що підлягає покаранню. Хто віддається їжі і задовольняє пристрасть шлунка, той втрачає духовний плід душі, а хто постом висушує плоть і уникає обжерливості, той заготовляє собі, як скарб, надію на краще.

Піст вчить цнотливості, робить твердим; піст приготовляє до благочестя і вправляє для терпіння; піст створює ангельське життя і вдосконалює духовно тіло; піст захист душі і непереможна зброя тіла. Не допускає він до себе підступного задоволення і перемагає пристрасть, яка зароджується. Піст зводить думку на небо і окрилює її до безсмертної природи.

Отже, будемо постити, улюблені, не проходячи дні посту з похмурим ... Читати далі »
Просмотров: 2669 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 11.03.2019 Коментарі


Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^