Вівторок, 21.05.2019, 03:24
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід

Головна » 2019 » Березень » 11
Перлиною Православного Богослужіння є Великий Покаянний канон святого преподобного Андрія Критського. Саме читанням цього розчуленого зову душі прп. Андрія Матір-Церква відкриває нам ворота Святої Чотиридесятниці.

У перші чотири дні Великого Посту цей канон ділиться на частини і читається на Великому повечір’ї, а на Утрені в четвер п’ятої седмиці читається повністю. Більше ніж 1300 років Свята Церква завдяки цьому твору відкриває нам глибину покаяння. Цей канон можна описати як покаянний плач, що розкриває нам всю безодню гріха. Проникливі слова збентежують душу християнина і пробуджують спрагле серце людини від гріховного сну. Преподобний Андрій майстерно зображає нам великі образи – Адама і Єву, рай і гріхопадіння, патріарха Ноя і потоп, Давида, Обітованну Землю і особливо Христа і Церкву.

Канон написаний від першої особи, але оплакуючи власні ... Читати далі »
Просмотров: 3009 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 11.03.2019 Коментарі

В ім’я Отця і Сина, і Святого Духа!
Дорогі браття і сестри!

Піст – весна для душі, найсприятливіший час для спасіння, час перетворень, переосмислення прожитого життя і вчинених гріхів. Тому в ці благословенні і святі дні Великого посту ми насамперед повинні піднести подяку Богові за Його милосердя і бажання для кожного спасіння, за сприятливий час, коли ми маємо можливість возносити молитви і щире покаяння у вчинених гріхах. Кожного дня ми маємо можливість вслухатися в прекрасні та повчальні піснеспіви, що надихають нас на покаяння. Недаремно Церква одягає жалобні ризи, пропонує особливі піснеспіви, які спонукають і ведуть до покаяння, намагаються розбудити нашу приспану совість та викликати благе бажання до змін і виправлення. Весна пробуджує все живе на землі, одягаючи його в нові прекрасні шати, так і ці святі дні примушують і нас скинути заплямоване веретище гріхів і за допомогою посту, молитви і покаянн ... Читати далі »
Просмотров: 3049 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 11.03.2019 Коментарі

Пн.: 08.00 – Рання, постові часи та вечірня; панахида;

        17.00 – Покаянний канон св. Андрія Критського;                   постова рання.


Вт: 08.00 – Постові часи та вечірня; панахида;

     17.00 – Покаянний канон св. Андрія Критського;                    постова рання.


Ср.: 08.00 – Літургія Ранішосвячених Дарів; панахида;

       17.00 – Покаянний канон св. Андрія Критського;                    посто ... Читати далі »

Просмотров: 1405 | Добавил: Prytyska | Дата: 11.03.2019 Коментарі

Приготувавши віруючих до подвигів посту й покаяння, Церква вводить їх в сам подвиг. Богослужіння Великого посту, як і богослужіння підготовчих до нього тижнів, постійно спонукають до посту і покаяння, зображають стан душі, яка кається і плаче про свої гріхи. Цьому відповідає і зовнішній образ здійснення великопосних богослужінь: у седмичні дні Великого посту, виключаючи суботи і неділі, Церква не здійснює повної літургії, цього самого урочистого і святкового християнського богослужіння. Замість повної літургії по середах і п'ятницях служиться літургія Раніш освячених Дарів. Склад інших церковних служб змінюється згідно з часом. В седмичні дні майже припиняється спів, надається перевага читанню з старозавітних писань, особливо Псалтирі, в усі церковні служби вводиться молитва святого Єфрема Сиріна з великими (земними) поклонами, а третій, шостий і дев'ятий час ... Читати далі »
Просмотров: 2634 | Добавил: Prytyska | Дата: 11.03.2019 Коментарі


Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^