Вівторок, 21.05.2019, 03:57
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід

Головна » 2019 » Березень » 02

Просмотров: 37 | Добавил: Prytyska | Дата: 02.03.2019 Коментарі

Церковне поминання спочилих. Про церковні свічки. 

Самий простий, але дієвий вид жертви за спочилого - свічка, яка ставиться за його упокоєння «на канун». Канун - це чотирикутний стіл з мармуровою або металевою дошкою, на якій розташовані лунки для свічок. На кануні стоїть Розп'яття зі Спасителем і з предстоячими Пресвятою Богородицею і апостолом Іоанном Богословом.

Коли ми ставимо свічку за упокій, слід піднести до Господа молитви за спочилих, яких хочемо пом'янути: «Пом'яни, Господи, душі (у) спочилих рабів Твоїх (імена їх), і прости їм всі провини вільні і невільні, і даруй їм Царство Небесне».

Корисним є в пам'ять про померлого жертвувати на церкву, подавати милостиню жебракам з проханням помолитися за спочилого.

Що можна приносити в церкву на згадку про спочилих?

Жертва н ... Читати далі »
Просмотров: 3512 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 02.03.2019 Коментарі

Присвячуючи Неділю М'ясопусну нагадуванню про останній Страшний суд Христів, Церква, маючи на увазі цей суд, встановила клопотати не тільки за живих членів своїх, але і за всіх, від віку спочилих, що у благочесті пожили, всіх родів, звань і станів, особливо ж за померлих раптовою смертю , і молить Господа про помилування їх. Урочисте всецерковне поминання покійних в цю суботу (а також в Троїцьку суботу) приносить велику користь і допомогу спочилим батькам і братам нашим і разом з тим служить виразом повноти церковного життя, якою ми живемо. Бо порятунок можливий тільки в Церкві - спільноті віруючих, членами якої є не тільки ті що живуть, але і всі спочилі у вірі. І спілкування з ними через молитву, молитовне їх поминання і є вираженням нашої спільної єдності в Церкві Христовій.

Встановлення вселенської родительської суботи перед Неділею М’ясопустною ві ... Читати далі »
Просмотров: 2503 | Добавил: Prytyska | Дата: 02.03.2019 Коментарі

У місті Амасії, в Понтійській області, за часу гоніння імператора Максиміана ( 286-305 рр.) воїн Феодор (Федір) разом з іншими християнами був примушуваний зректися Христа і принести жертву ідолам. Відмовившись зробити це, Феодор був підданий жорстоким тортурм і вкинутий до в’язниці. Тут під час молитви він був втішений чудесним з’явленням Господа Ісуса Христа. Через деякий час мученика вивели з ув’язнення і різноманітними катуваннями знову примушували відректися від Христа. Врешті, бачачи непохитність мученика правитель засудив його до спалення. Святий Феодор сам безстрашно пішов на багаття, і тут з молитвою й славослів’ям віддав свою душу Богові. Це сталося близько 305 року.

Через 50 років після кончини святого Феодора імператор Юліан Відступник ( 361-363 рр.), бажаючи опоганити християнський Великий піст, наказав Константинопольському єпарху (міському на ... Читати далі »
Просмотров: 1859 | Добавил: Prytyska | Дата: 02.03.2019 Коментарі


Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^