П`ятниця, 14.08.2020, 21:37
Вітаю Вас Гість
Реєстрація
Вхід

Головна » 2019 » Січень » 29
Преподобний Антоній Великий народився в Єгипті близько 250 року від благородних і багатих батьків, що виховали його в християнській вірі. У вісімнадцятирічному віці він позбувся своїх батьків і залишився один з сестрою, яка була під його опікою. Одного разу він йшов до церкви і розмірковував про святих апостолів, як вони залишили все, щоб йти за Господом. Ввійшовши до храму він почув євангельські слова: «Коли хочеш бути досконалим, піди, продай добро твоє і роздай убогим; і матимеш скарб на небесах, і приходь та йди слідом за Мною» (Мф. 19, 21). Ці слова вразили Антонія, немов сказані були Господом особисто йому. Незабаром після цього Антоній відмовився від спадку батьківського на користь бідних жителів свого селища, але не міг збагнути, на кого він залишить сестру. Стурбований цією думкою, він наступного разу входячи до храму почув там знову ... Читати далі »
Просмотров: 2911 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 29.01.2019 Коментарі

29 січня – День пам'яті героїв Крут. Цього дня у 1918 році триста студентів в нерівному бою загинули, намагаючись зупинити під Києвом більшовицьку армію Михайла Муравйова. У більшості областей України проходять заходи зі вшанування подвигу цих героїв.

Сьогодні Президент Петро Порошенко та представники влади поклали квіти до Пам’ятного Хреста Героям Крут на Аскольдовій могилі у Києві, де перезахоронена частина загиблих. Разом з учасниками церемонії Президент вшанував пам’ять полеглих хвилиною мовчання.

Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути під однойменним селищем за 130 км на північний схід від Києва. Цей бій між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та загоном з київських студентів і бійців вільного козацтва, що загалом нараховував близько 400 осіб, тривав 5 годин. 27 юнаків потрапили після бою в пол ... Читати далі »
Просмотров: 2898 | Добавил: Prytyska | Дата: 29.01.2019 Коментарі

Біля 42 року апостол Петро за повелінням Ірода Агрипи був ув'язнений і посаджений у темницю за проповідь Христа Спасителя. Тут він був зв'язаний двома залізними ланцюгами. Вночі, напередодні суду над ним, Ангел Господній зняв з апостола ці ланцюги і чудесно вивів його із в'язниці (Діян. 12, 1-11). Християни, почувши про чудо, взяли вериги (ланцюги), і зберігали їх як коштовність. Багато важкохворих, приходячи до них з вірою, отримували зцілення. Вериги святого апостола Петра зберігалися в Єрусалимі до патріарха Ювеналія, який подарував їх Євдокії, дружині імператора Феодосія Молодшого, а вона в 437 і 439 роках перенесла їх з Єрусалиму в Константинопіль. Одну веригу Євдокія послала в Рим своїй дочці Євдоксії, яка побудувала храм в честь святого апостола Петра і поклала в ньому веригу. В Римі були також і інші вериги, в яких знаходився апостол перед своєю мучени ... Читати далі »
Просмотров: 3016 | Добавил: SERGIY_89 | Дата: 29.01.2019 Коментарі


Храм Миколи ПритискиОфіційний веб-сайт
^ Вгору ^